1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları 1926 yılında elden çıkan denizlerimiz deki ticari faaliyetlerin yeniden bize geçmesi maksadı ile hazırladığımız bu önemli günün anısına sizler ile paylaştık.

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları yazımız da; 1 Temmuz kabotaj bayramı mesajları yeni, Etkileyici 1 Temmuz kabotaj bayramı mesajları, 1 Temmuz Kabotaj bayramı mesajları facebook, 1 Temmuz Kabotaj bayramı mesajları bulacaksınız.

Kabotaj: Osmanlı döneminde Avrupa ülkelerine verilen kapütülasyonlarla elden çıkan, yabancılara kaptırılan; kara sularımızda yolcu ve yük taşıma, avlanma, yükleme, boşaltma, acentelik, deniz fenerleri, güvenlik ve diğer bütün ticari iskele ve liman işletme hakları 1 Temmuz 1926’da Atatürk’ ün iradesiyle yeniden kazanıldı. Bu nedenle 1 Temmuz Kabotaj bayramı olarak kabul edildi. 95. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları

Kabotaj: Denizlerde gemi işletme hakkını sadece Türk gemilerine verilmesine denir.  1 Temmuz Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin Önemli Kazanımlarından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun

Kara sularımızda egemenlik ve bağımsızlığımızın ilanı olan 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı kutlu olsun.

Kabotaj hakkı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elde ettiği uluslararası önemli bir başarıdır. Bugün Türk denizcisinin rotasının, çağdaş ve müreffeh Türkiye idealine erişim rotası olduğunu takdirle izliyoruz. İnanıyoruz ki hiçbir rüzgar, hiçbir fırtına Türk denizcisini bu rotasından saptıramayacaktır. Kalbi, aklı ve ruhu aydınlık Türk denizcisi bu bilinçle her geçen gün daha da güçlenerek Türk Bayrağını, Dünyanın denizlerinde sonsuza dek şerefle dalgalandıracaktır. Bu duygularla Kabotaj Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum

“Denize dönmek için daha fazla bekleme artık, O, hepimizin geleceğidir…” 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kutlu olsun…

Kabotaj Kanunu ile kendi kara sularımızda egemenlik ve bağımsızlığımızın ilanı olan, 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’mız kutlu olsun.

Denizcilikte istediğimiz seviyelere ulaşmak temennisiyle, tüm denizcilik camiasının ve halkımızın “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı”nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Türk sularının Türk Bayrağına geçtiği gün, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 95. yılı kutlu olsun.

>>> 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Tüm deniz emekçilerinin Denizcilik ve Kabotaj bayramı kutlu olsun .daha güzel 1 Temmuz larda buluşmak ümidiyle …

Türkiye Cumhuriyeti anayasasının 43 üncü maddesinde ‘’ Kıyılar, Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Deniz, göl ve akarsu kıyılarıyla, deniz ve göllerin kıyılarını çevreleyen sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir.’’ denmektedir. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.

Türk Denizlerinde Türk’ün Egemen Olmasının Bayramı Olan 1 Temmuz Kabotaj Bayramınız Kutlu Olsun.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutluyoruz.

Etkileyici 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları

Hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yıldönümünü kutluyorum.

Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun

Dünya deniz taşımacılığındaki payımızın arttırılması temennisiyle, Çaka Bey, Turgut Reis, Piri Reis, Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa, Kılıç Ali Paşa, Seydi Ali Reis gibi büyük denizcilerimiz ile deniz savaşlarında veya kazalarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; başta denizcilerimiz olmak üzere bütün halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.

Bugün 1 Temmuz Kabotaj Bayramı. Deniz özgürlüğü çağrıştırır çoğu zaman. Bu özgürlüğü geleceğe aktarmak da bizim görevimizdir. Kutlu olsun.

Üç yanı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizin denizlerde sahip olduğu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek denizciliğe gereken önem ve önceliği vermek, denizin nimetlerinden yararlanmak ve bu alanda rekabet gücümüzü yükseltmek, dünyada etkinliğimizi ve varlığımızı daha da arttırmasına vesile olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yıldönümünü kutluyorum.

Kurtuluş Savaşının denizlerdeki zaferi olan ve 19 Nisan 1926 tarihinde TBMM de kabul edilmiş ve 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren, 1.İzmir İktisat Kongresinde kabotaj hakkı kararını alan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere emeği geçen tüm vatan sevdalılarına şükranlarımızı sunuyor, Kabotaj Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum

Kabotaj Bayramı Mesajları

1 Temmuz 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu, Türkiye’nin karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan ettiği, denizciliğimizin güçlenerek, ülkemizin ekonomik alandaki kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmaya başladığı tarihi bir gündür. Bu vesileyle karasularımızda deniz taşımacılığı ve ticaret haklarının yabancıların kontrolünden kurtuluşunun 95. yıl dönümü  tüm denizcilerimize kutlu olsun.

“Kurtuluş Savaşı sonrası denizlerdeki hâkimiyetimizin tasdiki niteliğindeki Kabotaj Kanunu, 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe girerek denizlerimizde yabancı ülkeler tarafından kullanılan imkân ve zenginliklerimizin ülkemiz tarafından kullanılması kalptensozler.com sağlanmış, bu yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte yabancı devletlerin denizlerimizdeki ticari hakimiyeti son bulmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Kabotaj Bayramınız Kutlu Olsun

Temiz denizlerde güvenli denizcilik için, tüm kamu ve özel kuruluşların üzerlerine düşen sorumluluktan kaçınmayacağına olan inancımla,  Kabotaj ve Denizcilik Bayramınızı büyük bir onur ve gururla kutlarım.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız” sözünü rehberliğinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yıldönümünü kutluyorum.

Türkiye’nin, kendi kara sularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan ettiği Kabotaj Bayramı kutlu olsun

Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj kanunu ile Türkiye’nin kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını kazanması nedeniyle ilan edilen Kabotaj Bayramının 95. Yıldönümünü kutluyoruz

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Denizciliği Türk’ün büyük Milli Ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız’ diyerek hedef göstermesine rağmen ülkemiz, ne yazık ki yolcu gemileri, deniz ticaret filoları ve balıkçılığını yok eden zihniyetler yüzünden denizlerimizden yeterince yararlanamıyor. Deniz taşımacılığımız adım adım yok edilip, kara taşımacılığı öne çıkarılarak her yıl milyarlarca dolar döviz ve binlerce can kaybına yol açılıyor. Bu gerçeklere dikkat çekerek Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyorum


1 Temmuz Kabotaj Bayramı Mesajları yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz..

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.