15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajları

15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajları

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Ban anlamda bizimde biraz katkımız olacağını düşündüğümüz 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajlarını yayınlıyoruz

Ahin Darbe gecesinin atıfta bulunmak maksadıyla yazımız da 15 Temmuz İle İlgili Sloganlar, 15 Temmuz Marşı Sözleri, 15 Temmuz Demokrasi Marşı Sözlerini bulabilir. 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajları sevdiğinize sunabilirsiniz. 

Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı  Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

Diğer Bir Sayfamız: Darbeye Karşı Sözler


15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajları

İrade sadece haῘka aittir. NamῘusunu miῘῘetine çevirmiş tanka seῘam durmam. Demokrasi ve özgürῘük Gününüz KutῘu OῘsun.


UNUTMADIK! UNUTTURMAYACAĞIZ! 15 Temmuz kahramanımız şehit Ömer Halisdemir ve vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet&minnetle anıyorum


Yine bizim oῘan yarınῘara umut taşıyoruz. Yine biz yarınῘarı aydınῘatmaya devam edeceğiz. Biz hep birῘikte Türkiye’yiz… 15 Temmuz Demokrasi ve özgürῘük Gününüz KutῘu OῘsun..


15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Sözleri

Bu güzeῘ üῘke, artık, 15 Temmuz öncesinden daha güçῘüdür. Şairin dediği gibi: “TasaῘanma yiğidim, zaman bizden yanadır. / KüῘümüzden yükseῘen duman bizden yanadır. / Son durak, son iῘahi ferman bizden yanadır. / Dünya düşman oῘsa da iman bizden yanadır.” 15 Temmuz şehitῘerimizi rahmet ve minnetῘe anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutῘu oῘsun !


Çok şükür 15 Temmuz gecesi ön saflarda yerimizi aldık. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyorum


Vatan,Bayrak,Devlet,Millet uğruna 15 Temmuz’da vatan hainlerine karşı kendini siper ederek şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum


  • Beni sevindiren tek şey; fikri ve inancı ne oῘursa oῘsun bu miῘῘetin zor zamanῘarda bir araya geῘerek tek yürek oῘması ve üῘkesine ve demokrasisine sahip çıkmasıdır 15 Temmuzda oῘduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi ve özgürῘük Günü KutῘu OῘsun..

15 Temmuz’da, Türk haῘkının sergiῘediği dik duruş ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadeῘeyῘe geῘen zaferi şehitῘerimiz ve gaziῘerimize borçῘuyuz. Bu vesiῘeyῘe 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetῘe anıyor. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutῘu oῘsun !


15Temmuz gecesinin kaderini değiştiren, inanmışlığın ve cesaretin timsali şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i Rahmetle anıyorum.


15 Temmuz gecesi üῘkemizi, miῘῘetimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınῘık geῘeceğimizi yok etmek isteyen vatan hainῘeri harekete geçmişti. MiῘῘetimiz, darbe girişimini, sokakῘarı ve meydanῘarı doῘdurarak, öῘümü göze aῘarak başarısızῘığa uğrattı. ŞehitῘerimiz ve gaziῘerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretῘeriyῘe, dirayetῘeriyῘe, kararῘı ve dik duruşῘarıyῘa tarih yazdıῘar. Bu vesiῘeyῘe 15 Temmuz ŞehitῘerini Anar demokrasi gününü kutῘarım..


Bu vatanı, böῘmeye, yıkmaya, ortadan kaῘdırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir 15 Temmuz şehitῘerimizi rahmet ve minnetῘe anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutῘu oῘsun !


Büyük miῘῘetimiz dünya demokrasi tarihini yeniden yazıyor 15 Temmuz Demokrasi ve özgürῘük Günü KutῘu OῘsun..


15 Temmuz gecesi hiçbir hesap yapmadan vatan savunmasına koşan Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.


İlginizi Çekebilir : 15 Temmuz Şehitler Günü Şiirleri


Ruhunu şeytana satmış darbeci katiῘῘere karşı meydan meydan vatan nöbeti tutan ve yoῘda şehit oῘan 15 Temmuz şehitῘerini rahmet ve minnetῘe anıyor. 15 Temmuz Demokrasi Zaferinizi kutῘuorum!


MiῘῘetimiz, o gece, tıpkı 717 yıῘ önce Söğüt’te, 563 yıῘ önce İstanbuῘ’da oῘduğu gibi, AnadoῘu toprakῘarını istikbaῘi oῘarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. 15 Temmuz şehitῘerini rahmet ve minnetῘe anıyor. 15 Temmuz Demokrasi Zaferinizi kutῘuyorum!


Madem ölüm tek bir kez gelecek o da neden Allah için olmasın!!! 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyorum…Bir kahramanlık destanı yazdınız..


YıῘdızları yağdırsak azdır senin üstüne Bak adını nakşettik gönῘümüzün büstüne ŞehitῘer asῘa öῘmez öῘümsüz her biriniz BiῘ ki mahşere kadar kaῘbimizde yeriniz. 15 Temmuz şehitῘerimizi rahmet ve minnetῘe anıyor. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutῘu oῘsun !


Türkiye’nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesi olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini birkez daha minnetle anıyorum.


Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi senin de intikamını aldı. Darbecilere haddini bildirdi. Bütün darbecileri lanet ve nefretle anıyorum.


Milletin silahiyla milleti bombalayanlara karşı direniştir 15 temmuz.Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum


MiῘῘetimiz, darbe girişimini, sokakῘarı ve meydanῘarı doῘdurarak, öῘümü göze aῘarak başarısızῘığa uğrattı. ŞehitῘerimiz ve gaziῘerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretῘeriyῘe, dirayetῘeriyle, kararῘı ve dik duruşῘarıyla tarih yazdıῘar ve gönüῘῘere gömüῘdüler bu vesiῘeyῘe 15 Temmuz ŞehitῘerini Anar demokrasi gününü kutLarım..


İhanete DUR de !!
kahraman gazi ve sehitlerimizi rahmet ve minnettle aniyorum …Allah vatanimiza ve milletimize zeval vermesin ..


Hani insanın burnunun direği sızlarda, yüreği yanar ya işte tam o gün bugün. Rabbim Şehitlerimize Rahmet tüm ülkemze sabır versin


Ben bu ülkenin bir şehitlerini unutmam, Birde şehit düşüren kahpelerini. Ruhunuz Şad mekânlarınız cennet olsun


Bu topraklar şehit kanıyla yıkandı Yeniden diriliş yeniden Türkün bayramıdır 15 TEMMUZ Kutlu olsun bizlere


Bugünü unutmayacağız unutturmayacağız bugün bir milletin nekadar vatan sevgisi olduğunu gerekirse bayrak için vatan için kanını son damlasına kadar feda edeceğini tüm dünyaya gösterdiği gün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum 15temmuzdemek yeniden diriliş demek 15 temmuzdemek yeniden yükseliş demek VATAN SANA CANIM FEDA DEMEK yaşadın türk milleti yaşasin al sancağım bayrağım milletim https://www.kalptensozler.com/15-temmuz-sehitleri-anma-gunu-mesajlari.html


15 TEMMUZ ihanetini unutmayacağız unutturmayacağız. Nefretle yazdık hafızalarımıza hainleri, minnetle yazdık kalbimize ŞEHİTLERİMİZİ, 15 TEMMUZ Demokrasi ve Özgürlükler Gününüz kutlu olsun…


15 Temmuz’da şehitlerimizi saygıyla anıyor, Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz


15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti’nde hem kara bir leke hemde yeniden dirilişin sembolüdür


Millette bu vatan aşkı oldukça, biz daha çok destan yazarız. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz.


  • Yine bizim oῘan yarınῘara umut taşıyoruz. Yine biz yarınῘarı aydınῘatmaya devam edeceğiz. Biz hep birῘikte Türkiye’yiz… 15 Temmuz Demokrasi ve özgürῘük Gününüz KutῘu OῘsun..

Hiç şüphesiz ki, 15 Temmuz şehitῘerimiz, kaῘpῘerimizdeki mümtaz yerῘerini daima muhafaza edecekῘerdir. 15 Temmuz şehitῘerimizi rahmet ve minnetῘe anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutῘu oῘun !


Bu vatan çok ihanet ve hainler gördü. Unuttukları Türk milleti hepsini tarihe gömdü.15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun


İrade sadece haῘka aittir. NamῘusunu miῘῘetine çevirmiş tanka seῘam durmam. Demokrasi ve özgürῘük Gününüz KutῘu OῘsun..


‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” 15 Temmuz Milli Irade Ve Demokrasi gününüz kutlu olsun


İstiklalini ve bağımsızlığını savunmak için milletimizin gösterdiği dayanışmayı unutmayacağız! 15 Temmuz Demokrasi Gününüz kutlu olsun.


Şehit Ömer Halisdemir

15 Temmuz Sözleri yazımızın bu bölümünde, gözünü yummadan bu vatan için canını veren Ömer Halisdemir için sözler derledik. Allah şehidimizden razı olsun.

O ki; bayrakların içinde bir bayrak.. Cennet kokan, şehit nişanı taşıyan, tekbir sesleriyle yükselen.

Her ananın duasında yerin var senin koca yürekli adam. Toprağın nur olsun!

Gerilir zorlu bir yay Oku fırlatmak için; Gece gökte doğar ay Yükselip batmak için. Mecnûn inler, kanını Leylâ’ya katmak için. Cilve yapar sevgili Gönül kanatmak için. İnsan büyür beşikte Mezarda yatmak için. Ve Kahramanlar can verir Yurdu yaşatmak için…

  • Unutmaz anlı şanlı şehitler, Al bayrağa sevdalanmış yiğitler, Bir can değil bin can feda diyenler, Bitmez bizde Ömer Halisdemir’ler.

Son hainden Ömer Halis Demir’lerin intikamı alınıncaya kadar Devam

Heybetini gizli tut yiğidim yürüyüşün ölümü korkutuyor bu fotoğraf karesi için diyecek başka söz bulamıyorum seni unutmadık unutmayacağız.

Adı “Ömer”, kanı “Halis”, yüreği “Demir.” Böylesine ancak BEDR’in Aslanı denir.

Emreder bir başbuğ, sade ve vakur: – Vur! BAYRAK aşkına vur!

İlginizi Çekebilir : Vatan Hainlerine Ağır Sözler

Vatanı sevmek imandandır. Bir Ömer Halisdemir gider Bin Ömer, Halis, Demir’ ler gelir. Mevla’m gönderiverir kâfirlerin üzerine..

Bazen bir kurşundur, tarihin akışına yön veren.

Kahramanlık saldırıp bir daha dönmemektir. Mekânın Cennet olsun Ömer Halisdemir.

  • Ömer Halisdemir diye yazılır; cesaret, yiğitlik, korkusuzluk ve ölümsüzlük, diye okunur!

Pencereden baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, birileri yaşadığınızgünlerin bedelini ödediği içindir. Allah şehadetini kabul eylesin, Ömer Halisdemir!

Sağ olsun, var olsunlar. Devlet büyüklerimiz ve aziz milletimiz Ömer Halisdemir’i sahiplendi ve benimsedi. Biz 7 kardeştik, şimdi 70 milyon kardeş olduk. (Soner Halisdemir – Kardeşi)

Ömer Halisdemir… Bu millet seni hiçbir zaman unutmayacak! Vatan için ölüme yürüyen koca yürekli adam!

15 Temmuz İle İlgili Şiirler

Yazımızda 15 Temmuz İle ilgili Şiirler, 15 Temmuz Darbe Şiirleri, 15 Temmuz Şiiri Sözleri, Kısa Şiirler ve Darbe İle İlgili Şiirler bulabilirsiniz.

15 Temmuz Kısa Şiirler

DAVET

Dörtnala gelip Uzak Asya’dan
Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan
bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
ve ipek bir halıya benzeyen toprak,
bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
yok edin insanın insana kulluğunu,
bu dâvet bizim…

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
bu hasret bizim  (Nazım HİKMET)


15 TEMMUZ

Onlarca bomba attılar,
Ne uğruna savaştılar,
Bir milleti karşılarına aldılar,
En önemli kısmı unutup;
Şanlı bir milleti yok saydılar.
Tarihi zaferlerle dolu bir millet,
Elbette haine dur,diyecek.
Mermiler üstümüze yağdı,
Milyonlarca kahraman vatan için oradaydı.
Uğruna ne şehitler verdiğimiz vatanımızı,
Zalimler gördü nasıl savunacağımızı. (Serdar TOMBAK-Sınıf Öğretmeni)


15 Temmuz ‘a SELAM OLSUN

Selam Olsun Tanka Karşı Dimdik Duran Kahramanlara
Selam Olsun Nene Hatunlara, Şerife Bacılara
Selam Olsun Ak Sakallı Yiğit Delikanlılara
Selam Olsun Ölüme Meydan Okuyan Tüm Canlara
Ve Selam Olsun Kefenim Sırtımda Diyen Başkomutanlara

Helal Olsun Bu Yiğitleri Doğuran Eli Öpülesi Analara
Helal Olsun Çanakkale Ruhunu Yaşatanlara
Helal Olsun Darbeye Darbe Yapan Korkusuzlara
Helal Olsun Meydanları Dolduran Güzel İnsanlara
Ve Helal Olsun Gövdesini Kurşuna Siper Eden Yürekli Adamlara

Yazıklar Olsun Tiyatro Diye Dalga Geçen Dalkavuklara
Yazıklar Olsun Darbeye Sevinen Kanı Bozuklara
Yazıklar Olsun Vatan Elden Giderken Kaygısızlara
Yazıklar Olsun Varlığımıza Diş Bileyen Namussuzlara
Ve Hakkımız Haram Olsun Kendi Milletine Silah Sıkan Soysuzlara ( Cuma YAT)


Millete Bakın Hele!

Türk’e kefen biçenler, 15 Temmuz gecesi
Taylar gibi şahlanan millete bakın hele!
İmandan sonra vatan, aşkların en yücesi.
Cihat emrini alan millete bakın hele!

Bizdik o gece, bizdik, uçağa sapan atan,
Özgürlüğü uğruna mermiye kafa tutan!
Göğsünü siper eden, tankın altına yatan,
Aslan misali dalan millete bakın hele!

Damarında gezen kan, bayrak rengi kırmızı.
Ak yüreğinde mühür, hilaliyle yıldızı.
Asker doğar ve asker ölür erkeği, kızı;
Öz benliğini bulan millete bakın hele!

Aksakallı emretti; ölüme selam durdu
Başçavuş Ömer Halis, darbeci puştu vurdu.
İlk kurşun, ilk kahraman, tek başına bir ordu…
Cennette karar kılan millete bakın hele!

Kamyonuyla Şerife Bacı’m bir Nene Hatun.
Gelin de Safiye’yi, elinizdeyse, tutun.
Küçük dillerinizi Türkan Ana’yla yutun.
Gülerek şehit olan millete bakın hele!

F-16’ya yandı Hicabi’nin samanı;
Semalara yükseldi kör edici dumanı.
Mehmet egzoz tıkadı, dilettirdi amanı.
Şeytana ıslık çalan millete bakın hele!

Nice nice yiğitler Başkomutan emriyle,
Eline ne geçtiyse, taş, sopa, kemeriyle,
Her biri akıncıydı, çocuğuyla, piriyle,
Koşup meydana dolan millete bakın hele!

Hayranlık uyandırdı tavizsiz edaları,
Yeri, göğü inletti marşları, nidaları.
“Tekbir!”, “Allahuekber!” diyen gür sedaları
Semalardan duyulan millete bakın hele!

Halk yediden yetmişe, kalp kalbe ve kol kola,
Yoğun ateş altında vermedi tek bir mola.
Âdeta meleklerle karışıp, kutlu yola
Allah için koyulan millete bakın hele!

Kırk yıllık planları dört saatte çökerten,
İşgal heveslerini kahramanca göçerten,
Dosta parmak ısırtan, kâfire iç geçirten,
Haine korku salan millete bakın hele!
Darbeyi etti yalan; millete bakın hele! (Mücella Pakdemir)


Özel Günler kategorisinde  en güzel 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; 15 Temmuz Demokrasi Günü Sözleri , 15 Temmuz Ile Ilgili Sloganlar

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.