18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Bazı neden ile Vatanlarını bırakıp memleketimize göç eden göçmen kardeşlerimiz için hazırladığımız 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları sizlere sunuyoruz. Sevdikleriniz için çok değerli olan Dünya Göçmenler Günü Mesajları bu başlık altından alabilir kolaylıkla Facebook, Whatsapp veya Sms olarak gönderebilirsiniz.

Sayfa İçeriği; 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları Kısa, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları Etkili, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları Güzel, Anlamlı 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları Facebook yer almaktadır.

Savaş, kıtlık, hastalık, çalışma, eğitim gibi sosyal, ekonomik ve kültürel nedenlerle bazen gönüllü ancak çoğu zaman zorunlu olarak dünyada her yıl milyonlarca insan kendi ülkelerinden göç etmektedir. Birleşmiş Milletler, göç eden bu insanların karşılaştıkları zorlu koşullara kayıtsız kalmamış; dünya kamuoyunda ve devletler nezdinde göçmenlerin hayatları konusunda yeni bir farkındalık oluşturmak için 2000 yılında 18 Aralık gününü ‘Uluslar Arası Göçmenler Günü’ olarak kabul etmiştir. 

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Mesajları

Bugün Dünya Göçmenler Günü… Anadolumuz tarih boyunca mağdurlara, mazlumlara, insanlara yurt oldu, milyonlarca göçmene yuva oldu, insanlığın yolu oldu… Anadolu kardeşlik dolu, Anadolu barış dolu, Anadolu sevgi dolu, Anadolu dünya dolu… bu vesileyle göçmenler gününü kutlarım 

Bende bir Selanik Gocmeni olarak tum ulkemin ve Dünya Göçmenler Günü’ muzu kutluyorum 

Barış ve huzurun hakim olduğu, savaş, terör ve zulmün son bulduğu, herkesin kendi yurdunda hür ve özgür yaşadığı bir dünya için sorumluluklarımızın olduğunu ifade ederek, ülkemizde ve dünyanın her yerinde ana vatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış göçmenlerin 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü içtenlikle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nün, tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

18 Aralık Göçmenler Günü Mesajları
18 Aralık Göçmenler Günü Mesajları

Bugün, 18 Aralık “Dünya Göçmenler Günü” Başta ülkemiz olmak üzere Dünya’nın dört bir yanında milyonlarca insan muhacir durumundadır. Tüm Göçmenlerin sorumluluğunu hissedebilmek ve onları daha iyi anlayabilmek umuduyla… Göçmenler günü tüm coğrafyalara hayır getirsin

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle, dünyanın her köşesinde evsiz, yurtsuz, tüm insanlara selam ederim.

Bugün 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü. Evsiz, yurtsuz, göç etmek zorunda kalmış tüm insanlara esenlik ve güvenlik dilerim.

Her göç bir hikaye,huzurlu bir yaşam mücadelesidir. Dünya göçmenler günü kutlu olsun.

Ülkemizde ve dünyanın her yerinde anavatanından ayrılıp çeşitli sebepler ile başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış göçmenlerin ‘‘18 Aralık Dünya Göçmenler Gününü’’ en içten dileklerimle kutluyorum

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle, dünyanın her köşesinde evsiz, yurtsuz, garip tüm insanlara selamlarımı, sevgilerimi yolluyorum.

Rumeli’den gelip ANAYURDA yerleşen ve an itibariyle yine bu alanda görev yapan biri olarak Dünya Göçmenler Günü kutlu olsun

18 ARALIK DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN . 18 DECEMBER WORLD MİGRANTS DAY.

>>> 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Ananem Sırbıstandan , Dedem Makedonyadan !!! Ne vatana ihanet ettik , al bayrağımıza küfrettik , KUTLU OLSUN

Göçmenler Günü vesilesiyle insan hayatının kalptensozler.com hiçe sayılmadığı,yabancı düşmanlığının olmadığı,insan haklarının korunduğu bir dünya diliyorum.

Çelme takıp düşürenlerin değil, elinden tutup kaldıranların 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kutlu olsun!

Kardeşlik misafirperverliği sergileyen devletimize ve milletimize Hamdolsun

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Kutlu Olsun. Hiçbir ülkede göçmenlere ırkçı saldırıların olmaması dileğiyle.

Bir vesile ile ana yurdundan göç etmek zorunda kalan Göçmen kardeşlerimiz 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü kutlu olsun

Yaşamak için göç eden çocukların ölmediği bir Dünya arzusuyla 18 Aralık Dünya göçmenler gününü kutlarım

Birleşmiş Milletler tarafından 18 Aralık “Dünya Göçmenler Günü” olarak kutlanıyor. Göçmen olmanın “Kutlanılacak” nesi var anlamıyorum! https://www.kalptensozler.com/18-aralik-dunya-gocmenler-gunu-mesajlari.html

Dünya göçmenler günü evinden ülkesinde uzak olan göçmenlerin ailelerine dönmeleri dileğiyle Göçmenler Günü kutlu olsun

Her göç bir hayat hikayesidir. Huzurlu bir yaşam mücadelesidir. Dünya göçmenler günü kutlu ve umutlu olsun. Allah kimseyi yurdundan etmesin.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü. “İlla Vatanım” diyerek her çileyi göze alan insanlarımızı şükranla hatırlıyoruz…

Sevgiyle hep bir arada yaşamak dileğiyle… Dünya Göçmenler Günü kutlu olsun.

Göçmenler Günü Sözleri

Göçmenlere yardımı, ensar anlayışıyla insani bir görev olarak görüyoruz.

Kim bile isteye evinden vazgeçer? Hayatta kalmak ve insanca yaşamak için ülkemize sığınanlara kapımız da açık, gönlümüz de

Tarihi geleneklerimizden aldığımız güçle, baskı ve zulümden kaçanlar için tüm imkanlarımızı seferber etmeyi sürdürüyoruz.

Unutma! Dünyada her 30 kişiden biri şu an göçmen konumunda.

Türkiye tarihin hiçbir döneminde mazluma sırtını dönmemiştir. İnançlarımız, kültür ve değerlerimiz bizlere yardımlaşmayı, mağdura el uzatmayı emreder.

Göç suç değildir!

Zalime karşı Mazlumların Umudu olduk. Ensar ve muhacir ruhuyla gönül ve sınır kapılarımızı sonuna kadar araladık.

Sınırları hayallerle, sevgiyle çizilen bir dünya!

Yaşam savaşı veren,sığınmacılara kapımızda açık,gönlümüzde…

>>> Sevgililer Günü Sözleri

Farkılılıklarımızla bir arada yaşayarak zenginleşiyor ve hangi ülkede doğarsak doğalım bazı kavramlarda ortaklaşıyoruz: Çocukluk, hak, ihtiyaç, barış, sevgi...

İnsan dünyada göçmendir .Allah kimseyi imansız , sevgisiz, insansız bırakmasın

Bugün dünya göçmenler günü ve bizim Atalarımız asyanın bozkırlarından akın akın,boy boy Anadoluya göçetti.bu güzel yurdu asırlardır bayındır ve iskan haline getirdi.Asyadan Avrupaya, kuzeyden, güneye fethedip geniş topraklara adaletle hükmetti…

Bugün DÜNYA GÖÇMENLER günü..Umutları ile beraber boğulan binlerce göçmeni kurtarmak için imkanları varken seyretmeyi tercih edenlere, kendi çıkarları için milyonlarca insanın evlerini terk etmelerine için vesile olanlara, terör örgütlerini besleyenlere LANET OLSUN.

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.