18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

18 mart çanakkale zaferi kutlama metni, 18 mart çanakkale zaferi kutlama yazıları, 18 mart çanakkale zaferi kutlama konuşma metni, 18 mart çanakkale zaferi kutlama programı metni, 18 mart çanakkale zaferi kutlama programı sunum metni,

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

Çanakkale Zaferi, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir.Kurtuluş savaşına ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Bu zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir.Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin ………. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri anma günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum” 

Türk topraklarını işgal etmek ve Türk Ulusunu yok etmek için harekete geçen dönemin en güçlü devletlerine karşı, tarihte eşine az rastlanır destansı bir mücadele sonrasında kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin, ……….’nci yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, kutsal vatan topraklarını işgale kalkışan devletlere, bunun hiçbir şekilde ve hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini göstermiş, Ulusumuzun kendine olan güvenini artırarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması için zemin hazırlamıştır. Bu vesileyle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugün vatanımızda canımızdan ve malımızdan emin olarak onurlu bir yaşam sürdürebilmemize olanak sağlayan bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

“Çanakkale Zaferi, vatan topraklarında huzur ve güven içinde yaşayabilmek için, malı ve canı ile büyük fedakârlıklar yapan bir milletin tüm dünyaya olan haklı göstergesidir. Türk milletinin, birlik ve dirlik içinde olduğu müddetçe; feragat ve dayanışma duygusuyla, iman ve mücadele ruhuyla, her türlü badireyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunun ispatı niteliğindedir. Çanakkale de Kahraman Türk ordusu savaşta dahi insanlığını unutmadığını insan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, tüm dünya milletlerine göstermiştir. Dört bir yanı Şehit kanıyla sulanmış, aynı bayrak altında yaşamayı gaye edinmiş ülkemizin bölünmez bütünlüğü çerçevesinde kendi kaderini eline almış ve sonsuza dek sürecek olan bağımsız bir ülke tesis edilmiştir. Milletimizdeki ezelden beri gelen bağımsızlık tutkusunun destansı sayfalarından birisi olan Çanakkale Zaferi’ni kutlarken, Zaferin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran 250 bin şehidimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz”

Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır. Dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış; “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı eşsiz bir tarihtir. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nde; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Çanakkale Zaferi’ni ulusça kutlamanın kıvancı içerisinde sevgi ve saygılarımı sunuyorum. http://www.kalptensozler.com/18-mart-canakkal…utlama-metinleri.html

Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerimizi, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

Bugün tarihimizin en büyük zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferinin ,,,,,. Yıldönümündeyiz. Yedi düvele karşı, bitkin, yorgun, yoksul bir milletin nasıl şaha kalktığını, bu milletin bir yumruk gibi küfrün tepesine nasıl indiğini yüz yıl önce bir kez daha ispat etmenin gururunu yaşıyoruz. Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.  Çanakkale Zaferi, Türk milletinin çok güçlü ordulara karşı birlik ve beraberlik duygusu içinde vatan sevgisi ile kalptensozler.com kazandığı büyük bir zaferdir. Türk milleti bu savaşta bir destan yazmış, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletçe mücadele ettiğimiz bu savaş, Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğimiz eşi benzeri bulunmayan büyük bir zaferdir. Çanakkale Zaferinin ,,,,,,,, Yıldönümünde bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanları için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

Milletimizin tarih boyunca vatanını ve istiklalini korumak için gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret dolu mücadelelerin en güzel örneklerinden olan Çanakkale Zaferi, ülkesinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna gözünü kırpmadan kendi canından vazgeçebilmeyi gösteren bir destan olarak adını tarihe yazdırmıştır.18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Bu zafer ile sadece bir milletin hayatta kalması değil, aynı zamanda geleceği de belirlenmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, milletimizin bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.18 Mart Çanakkale Zaferinin ……. yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha hatırlatıyor, vatan topraklarını savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin …. yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyorum. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir. Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize en samimi duygularımla şükranlarımı sunuyorum.

Dünya, Çanakkale’de Türk insanının kahramanlığına, cesaretine, onurlu direnişine tanıklık etmiştir. Çanakkale Savaşları aynı zamanda, donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını göstermiş, 18 Mart 1915’te kazanılan zafer, Çanakkale’yi denizden geçmeyi tasarlayanları düş kırıklığına uğratırken, askerlerimize büyük güç ve moral vermiş, direniş gücünü artırmıştır. Yurdun farklı bölgelerinden gelen insanlar, Çanakkale’de ortak bir ülküyle hareket etmişler, atalarımızın emaneti kutsal yurt toprakları uğruna seve, seve şehit olmuşlardır.Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, milli tarih ve millet olma şuuruna sahip olan bir millet,büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Haçlıların 1000 yıldır yaşadığımız bu netameli Anadolu coğrafyasından Orta Asya steplerine sürme projesi her daim olmuştur. Dün Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl direnmişsek, bugün de emperyal devlet vizyonumuzla emperyal planlara karşı yine yiğitçe direneceğiz. Osmanlı’nın külleri üzerinden yeni bir devlet kuran atalarımızı, başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla yâd ediyoruz. Aziz Şehitlerimiz, Ruhunuz Şad Olsun.

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.