18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

18 Mart çanakkale zaferi kutlama metni arıyorsanız sitenize bu sayfadaki metinleri kutlama yapacağınız sitelerinize koyabilirsiniz.. İstediğiniz makaleyi törenlerde konuşma metni yapabilirsiniz. İşte sizlere 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri… 

Sayfa İçeriği ; 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama yazıları, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama konuşma metni, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama programı metni, 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama programı sunum metni yer almaktadır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metni

Kutlama Metni 1; Çanakkale Zaferi, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir.

Kurtuluş savaşına ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Bu zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir.

Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri anma günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum”


Kutlama Metni 2; Türk topraklarını işgal etmek ve Türk Ulusunu yok etmek için harekete geçen dönemin en güçlü devletlerine karşı, tarihte eşine az rastlanır destansı bir mücadele sonrasında kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin, 106. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, kutsal vatan topraklarını işgale kalkışan devletlere, bunun hiçbir şekilde ve hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini göstermiş, Ulusumuzun kendine olan güvenini artırarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması için zemin hazırlamıştır.

Bu vesileyle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugün vatanımızda canımızdan ve malımızdan emin olarak onurlu bir yaşam sürdürebilmemize olanak sağlayan bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.


Kutlama Metni 3; “Çanakkale Zaferi, vatan topraklarında huzur ve güven içinde yaşayabilmek için, malı ve canı ile büyük fedakârlıklar yapan bir milletin tüm dünyaya olan haklı göstergesidir. Türk milletinin, birlik ve dirlik içinde olduğu müddetçe; feragat ve dayanışma duygusuyla, iman ve mücadele ruhuyla, her türlü badireyi atlatabilecek iradeye sahip olduğunun ispatı niteliğindedir. Çanakkale de Kahraman Türk ordusu savaşta dahi insanlığını unutmadığını insan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, tüm dünya milletlerine göstermiştir. Dört bir yanı Şehit kanıyla sulanmış, aynı bayrak altında yaşamayı gaye edinmiş ülkemizin bölünmez bütünlüğü çerçevesinde kendi kaderini eline almış ve sonsuza dek sürecek olan bağımsız bir ülke tesis edilmiştir. Milletimizdeki ezelden beri gelen bağımsızlık tutkusunun destansı sayfalarından birisi olan Çanakkale Zaferi’ni kutlarken, Zaferin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran 250 bin şehidimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz”


Kutlama Metni 4; Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.

Dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış; “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanla yazdığı eşsiz bir tarihtir.

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nde; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Çanakkale Zaferi’ni ulusça kutlamanın kıvancı içerisinde sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Kutlama Metni 5; Bugün tarihimizin en büyük zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümündeyiz. Yedi düvele karşı, bitkin, yorgun, yoksul bir milletin nasıl şaha kalktığını, bu milletin bir yumruk gibi küfrün tepesine nasıl indiğini yüz yıl önce bir kez daha ispat etmenin gururunu yaşıyoruz.

Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. 

Çanakkale Zaferi, Türk milletinin çok güçlü ordulara karşı birlik ve beraberlik duygusu içinde vatan sevgisi ile kazandığı büyük bir zaferdir. Türk milleti bu savaşta bir destan yazmış, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletçe mücadele ettiğimiz bu savaş, Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğimiz eşi benzeri bulunmayan büyük bir zaferdir. Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünde bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanları için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.


18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinleri

Kutlama Metni 6; Milletimizin tarih boyunca vatanını ve istiklalini korumak için gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret dolu mücadelelerin en güzel örneklerinden olan Çanakkale Zaferi, ülkesinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna gözünü kırpmadan kendi canından vazgeçebilmeyi gösteren bir destan olarak adını tarihe yazdırmıştır.

18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Bu zafer ile sadece bir milletin hayatta kalması değil, aynı zamanda geleceği de belirlenmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, milletimizin bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha hatırlatıyor, vatan topraklarını savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.


Kutlama Metni 7; Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyorum.

Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.

Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize en samimi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. https://www.kalptensozler.com/18-mart-canakkale-zaferi-kutlama-metinleri.html


Kutlama Metni 8; Dünya, Çanakkale’de Türk insanının kahramanlığına, cesaretine, onurlu direnişine tanıklık etmiştir. Çanakkale Savaşları aynı zamanda, donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını göstermiş, 18 Mart 1915’te kazanılan zafer, Çanakkale’yi denizden geçmeyi tasarlayanları düş kırıklığına uğratırken, askerlerimize büyük güç ve moral vermiş, direniş gücünü artırmıştır. Yurdun farklı bölgelerinden gelen insanlar, Çanakkale’de ortak bir ülküyle hareket etmişler, atalarımızın emaneti kutsal yurt toprakları uğruna seve, seve şehit olmuşlardır.Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, milli tarih ve millet olma şuuruna sahip olan bir millet,büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Haçlıların 1000 yıldır yaşadığımız bu netameli Anadolu coğrafyasından Orta Asya steplerine sürme projesi her daim olmuştur. Dün Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl direnmişsek, bugün de emperyal devlet vizyonumuzla emperyal planlara karşı yine yiğitçe direneceğiz.Osmanlı’nın külleri üzerinden yeni bir devlet kuran atalarımızı, başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla yâd ediyoruz.
Aziz Şehitlerimiz, Ruhunuz Şad Olsun.


Kutlama Metni 9; Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz.

Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.    


Kutlama Metni 10; Bugün, ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Destanın 106. Yılında, tek yürek ve tek yumruk olarak vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Zaferi de, Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Farklı farklı etnik milliyetlerden oluşan milyonlara Ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle, kanıyla canıyla verdiği bu büyük mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da ayrı bir öneme sahiptir.

Bu destanın ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur.

Bugün bir kez daha, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferinde Anadolu Halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde, vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.


18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Metinlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları , 15 Temmuz Demokrasi Günü Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram   Pinterest 

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.