18 Mart Sözleri

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Tarihin en büyük dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’ ni anma günü. En büyük kahramanlık örneğinin görüldüğü ve vatan uğruna nice kanların döküldüğü Çanakkale Zaferi bu gün. Bu özel gün için biz de sizler için en güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözlerini hazırladık.

Sayfa İçeriği; 18 Mart sözleri Atatürk, 18 Mart sözleri facebook, 18 Mart sözleri tumblr, 18 Mart sözler, 18 Mart kutlama sözleri, 18 Mart Çanakkale sözleri kısa, 18 Mart Çanakkale zaferi sözleri Atatürk, 18 Mart 1915 Atatürk sözlerini bulunmaktadır.

Çanakkale Zaferi Sözleri

“Komutanım benim tüfek bozulmuş tetik basmıyor” diyen askere; Yüzbaşı; “Tüfek sağlam oğlum senin parmağın kopmuş” denilen kahramanlık destanıdır ÇANAKKALE


Düşmanına hayran eziklerin bitirdiği, Bir “Devrin Şeref” mücadelesidir 18 Mart Ümmetin “izzet” savaşıdır. Müslüman Türk millleti için Vatan toprak parçası değildir. Dini, Dili, Namusu, İzzetidir.


Çanakkale menüsü Ahh her seferinde içim sızlar.. Yutkunurum nefes alamam Vatan size minnettar..


Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.


Hani herkes yazıp çiziyor ya Vatanın her zerresi için Herşeyini gözünü kırpmadan Feda eden Cennetin bekçileri Bizler sizlere ne yapsak asla Hakkınızı ödeyemeyiz Ruhunuz şad olsun. Vatan Size Minnettar.. https://www.kalptensozler.com/18-mart-sozleri.html


Düşmanda İmkan vardı …. ” Mehmetçik de İ M AN ! ” Saygı ve Rahmetle anıyoruz.


Çanakkale sütteki bebeğini bırakıp “Bebem bensiz yaşar ama vatansız yaşayamaz” deyip cepheye koşan anaların yeridir.. Çanakkale Geçilmez kılanlara selam olsun..


Yoktu ! Gemimiz,Uçağımız,iman dolu yüreğimiz vardı ve vatan aşkı yetti iblislere… Ruhunuz şad olsun,vatan size minnettar..


Öyle bir dinle ki için titresin!!!!! Eğer titremiyorsa için ozaman sen; -Türk değilsin -Vatan değilsin -Ana baba yâr değilsin -Evlat eş dost değilsin -Şehid oğlu şehid değilsin ….!!


>>> Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Sloganlar


Çanakkale Mahşeri Bir İSTİKLAL Savaşıdır Ölüme bu kadar gülümseyerek giden bir milleti daha göremezsiniz Düşman belli Düşman açık Öldük ama olduk Bugün İSTİKBAL Mücadelesi Veriyoruz Düşman sinsi Düşman hain Ya öleceğiz Ya olacağız.


Toprağın altında SİZ Üstünde BİZ Bu Bayrağı nereye İstersek dikeriz ELHAMDÜLİLLAH


“Çanakkale, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir Milletin bağımsızlığının ve Egemenlik aşkının ibret verici Kahramanlık destanıdır.”


Savaşmaktan kaçınır, kim varsa alnı kara; Kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara… Kazanmanın sırrını bilmiyorsan git, ara, “Çanakkale” ufkunda, “Sakarya” toprağında.


Yastığımız mezar taşı Yorganımız kar olsun Biz bu yoldan döner isek Namus bize ar olsun


Eli kınalı yavruların asil kanlarıyla dalgalanan o bayrağın hakkını heba etmeyin.


Çanakkale’de ki 16-17 yaşındaki çocukların havalı sevgilileri yoktu. ”O olmazsa yaşayamam” dedikleri tek şey VATANDI.


“Aziz Milletimizin cesaretini, merhametini, basiretini ve adaletini, destanlaşan hayatlar ile dünya tarihine Çanakkale Geçilmez mührünü vurduğu yerdir Çanakkale.”


18 Mart 1915 ben gitmezsem VATAN elden gider diyen ölüme SeveSeve yürüyen ecdadın 7Cihana karşı yazdığı DESTANDIR


Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın !


Bütün öğrencileri şehit olan liseler İzmir, Konya, Trabzon ve Galatasaray liseleri 1915’te hiç mezun vermeyen liseler olarak tarihe geçmiştir.. Defterlere ‘dönemediler’ diye not düşülmüştür.


Çanakkale Savaşında 3 evladını şehit verip, 14 yaşındaki son evladını cepheye uğurlayan ana. Şu garibanlığa bakın ki, üstte yok, elde yok, ayakta yok! O haldeyken bile bu vatanı teslim etmedi analarımız! Atalarımız!


Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin. Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer, O ne müthiş tipidir, savrulur enkazı beşer.


”Komutanım benim tüfek bozulmuş tetik basmıyor” diyen askere; Komutanı tarafından ”Tüfek sağlam, oğlum senin parmağın kopmuş ”denilen bir kahramanlık destanıdır Çanakkale.


Savaşmaktan kaçınır, kim varsa alnı kara; Kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara… Kazanmanın sırrını bilmiyorsan git, ara, “Çanakkale” ufkunda, “Sakarya” toprağında.


Bir Anne düşün ki Ciğerparesine ; “Eğer bayrak inecekse, ezan dinecekse, gitte gelme geri gelme oğul” desin. Allah onlardan razı olsun.


Bugün bu Vatanda nefes alıyorsak, Çanakkale’de nefessiz kalanlar sayesindedir…


Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.


Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.


18 Mart Sözlerini yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.