30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Metinleri

1
822
views

Bu sayfada sizler için 30 Ağustos Zafer Bayramında kullanılabilecek metinleri derledik. En etkileyici 30 Ağustos Zafer Bayramı Metinlerini damar sözleri hazırladık. Bu sayfada bulunan 30 Ağustos Zafer Bayramı Metinlerini mutlaka bayramlarda kullanacaksınız.. Ayrıca bu sayfadaki 30 Ağustos Zafer Bayramı Metinlerini facebook ya da twitterdan da paylaşabilirsiniz. Sayfamıza siz de en güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Metinlerini eklemek isterseniz ya da görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak isterseniz bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Metinleri

30 Ağustos Zaferi’nin ….. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin tarihten silinmek, yok edilmek istendiği ve Anadolu’nun işgal edildiği bir ortamda şanlı ordumuzun milletiyle birlikte Büyük Önder Atatürk‘ün komutasında Türk Milleti’nin kaderini ve tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. Büyük Taarruz, askeri bir başarı olmanın ötesinde milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, kahramanlığın, birlik ve beraberliğin unutulmaz sembolüdür.30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile neticelenen Kurtuluş Savaşı, bağımsız yaşamak, kendi geleceğini tayin etmek isteyen her millet için bir emsal niteliğindedir.Milletimiz, şartlar ne kadar zor olursa olsun birlik ve beraberlik ruhu ile yürütülen her mücadelenin, vatan, millet ve bayrak sevgisinin sayısal güçten ve fiziki donanımdan kat be kat daha üstün olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir

30 Ağustos 1922 de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişini sağlayan, ulusal benliğimizi yeniden kazandığımız tarihi bir gündür. Türk milletini esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı;kadınlarımız,çocuklarımız ile  savaştığımız ve zafer destanı yazdığımız bu önemli günün     hiçbir  millete nasip olmayan bir miras olmadığını unutmamalıyız. Bu yüzden hem bizden önce gelenlere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ama bir o kadar da gurur vericidir. Bu bilinçle emanetçisi olduğumuz bu mirası korumak ve yaşatmak gereklidir Bu önemli günde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk milleti için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve gazilerimize anar, ulusumuzun da Zafer Bayramını kutlarım http://www.kalptensozler.com/30-agustos-zafer…utlama-metinleri.html

Aziz  milletimizin geçmişten günümüze gelen şanlı tarihinde ağustos ayı hep belirleyici bir unsur olmuştur. Ağustos ayı tarihin akışına yön veren zaferlerle taçlandırılmıştır. Bu vesile ile …… yılını kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramının aziz milletimize, kahraman ordumuza ve tüm ……………………………….. kutlu olmasını dilerim.

Yurdumuzun  düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen “30 Ağustos  Zafer Bayramı” tarihimize damgasını vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir. 26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarından  düşmanın ayak izleri silinmiş ve Anadolu toprakları bizlere ebedi yurt olarak kazandırılmıştır.

Milletimiz bu şanlı zaferle; milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş,  hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu zafer Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseridir. Türk milletinin göstermiş olduğu bu vatanperverlik ve kahramanlık örneği diğer milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu zaferi bizlere armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz kalptensozler.com şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

30 Ağustos Milletimizin kazandığı eşsiz ve şanlı bir zaferdir. İnancın zafere dönüştüğü o gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Tarih boyunca tüm zorluk ve sıkıntıların üstesinden İnancı ile gelmeyi başaran Milletimiz, şartlar ne olursa olsun dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de tek yürek olabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı vesile kılarak, Milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için canını feda eden Aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle anıyorum.

30 Ağustos, milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır. Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği büyük mücadelenin başarıyla sonuçlandığı 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Bu istiklal mücadelesi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı en zor koşullarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Bugün , hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. Bize düşen görev, ülkemize, milletimize ve geleceğimize sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik yapısıyla, siyasi istikrarıyla ve asırlara uzanan devlet geleneğiyle çok güçlü bir devlettir. Bu millet acılar karşısında dik durmayı daima başarmıştır, bundan sonra da dik durmaya devam edecektir. Kurtuluş Destanının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi?nin yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, Vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur. Bu vesile ile son dönemde vatanımızın bütünlüğüne yönelik artan terör eylemlerini tekrar şiddetle kınıyor,  Yüce Türk Milleti?nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.  30 Ağustos Zafer bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

30 Ağustos Zafer bayramımızın ……. Yıldönümünü kutluyorum. 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun önemli bir başlangıcıdır. Tabi 30 Ağustos’tan önce kongreler oldu. Bu kongrelerden sonra Türk toprakları düşmanlardan temizlendi. Ben başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de sonsuz minnet duyuyoruz. Şu an da ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Ama bu ülke, bu millet her zaman, birlik ve beraberlikten yana olmuştur. Bunun da altından kesinlikle kalkacaktır. Ben bu vesileyle şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Ben bu vesileyle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Şanlı tarihimizin altın sayfalarından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde kazanılan ve Yüce Türk Milleti ile kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücünü tüm dünyaya gösteren şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın …..’nci yıldönümünü kutlamanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz.Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Aziz milletimizin vatan sevgisinin mührü olan, kahraman ordumuzun dünyaya namzet olan cesareti ile tarihe not olarak düştüğü büyük destanımızın ……’ncü yılını kutluyoruz. Şanlı Al bayrağımızı dalgalandığı göklerden indirtmeyen başta Cumhuriyetimizin kurucusu Kemal Atatürk olmak üzere, bu destanı yazan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmet, kahraman gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesileyle bir kez daha aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum

Biz bu coğrafyada asırlardır birlikte yaşamış, bizi biz yapan değerlerimizi koparmak isteyenlere karşı birlikte çarpışmış, birlikte şehit olmuş ve yine aynı kabristanda yan yana, birlikte yatan milletin torunlarıyız. Bu birliğimizi bozmak isteyenler amaçlarına hiçbir zaman ulaşamadı, ulaşamayacak

Türk Milleti, 30 Ağustos Büyük Zaferi ile insanlığa, insanca yaşamanın ancak özgür, bağımsız ve egemen bir ulus olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini verirken, bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu da göstermiştir.

Onurla, kıvançla …. yıl dönümünü kutladığımız bu zaferin kazanılmasında en önemli etken Türk Milleti ?nin kendine olan güveni ve inancıdır.

Zaferimizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, zaferimizin kazanılmasında emeği bulunan tüm şehit ve gazilerimize Allah’dan rahmet niyaz ediyor ve halkımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.

Bugün, şanlı tarihimizde çok önemli bir yere sahip, Aziz Milletimizin yeniden şahlanışını müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren, Büyük Zaferin ….. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. 

30 Ağustos; ….. yıl önce binlerce şehidin, vatan ve mukaddesat sevgisi, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde canları pahasına ülkemizin kaderini değiştirdiği, büyük zaferin kazanıldığı gündür. Bu zafer Türk Milletinin fedakarlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir. Bu öyle bir zaferdir ki: Asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır. Birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Bağımsız ve müstakil olarak sonsuza kadar bir arada yaşama irademizin en önemli göstergesidir. 30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Aziz Milletimizin, şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. 

Mukaddes vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin ….. Yıldönümünde; başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

Bu vesile ile saygıdeğer ……………. Ve Türk Silahlı Kuvvetleri?nin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. 

“Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla hareket edilen Kurtuluş Mücadelesinin son durağı ise Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’dır. 30 Ağustos Zaferi, Milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve vatanseverlik anıtlarından biridir. Yüce Türk Milleti, Ulu Önder Atatürk’ün komutanlığında kazanılan bu zaferle, ulusal bütünlüğünden vazgeçmeyeceğini, esareti kabul etmeyeceğini ve Türk Bayrağı’nın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır. Türk Milleti’nin, tüm imkânsızlıklara rağmen Milli Mücadele’yi kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Cumhuriyet’imizi ve onun değerlerini korumak bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı en önemli sorumluluğumuzdur. Bugün Milletimiz böylesi yüce kahramanlıklarla, fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne dört elle sarılmakta, Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında, bilim ve teknolojiden yararlanarak müreffeh yarınlara doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin ……’nci yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milletimize eşsiz zaferler kazandıran tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm Sivaslıların Zafer Bayramını kutluyorum.

Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan 30 Ağustos Zaferi’nin 93. yıl dönümünü kutladığımız bugün, milletimiz için gurur ve iftihar günüdür. İstiklal mücadelemizin sonucunda aziz vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşu anlamına gelen 30 Ağustos Zaferi, tarihimizin dönüm noktalarındandır. Birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik ruhuyla zafere ulaşan milletimizin inanç ve kararlılığını anlatan 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, Ulu Önder Atatürk’ün izinde olduğumuzu bir kez daha tekrarlarken, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum..

Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi’ni kutluyor, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için savaşan tüm kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum

Bir ulusun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecinin en büyük adımı Büyük Taarruz Zaferi’nin …… yılını kutluyoruz. Bu büyük zaferin …… yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından topraklarımıza göz diken emperyalist devletler, yurdumuzu dört bir yandan kuşatmış ve bağımsızlığımızı elimizden almaya cüret etmişlerdir. Ancak Yüce Milletimiz tarih boyu olduğu gibi o gün de buna müsaade etmemiş ve düşmanı yurdumuzdan çıkarmak için Milli Mücadeleyi başlatmıştır.

İstiklal Mücadelesinde bir bir başarılar elde edilmiş, nihayet Milli Mücadele’nin Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat komuta ettiği ve 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Zafer Bayramı dolayısıyla, günümüzde bağımsızlıklarını elde etmek, üzerlerindeki baskı ve vesayetleri kırarak kendi kaderlerini kendilerinin tayin edebilmesi için mücadele eden Suriye, Mısır, Filistin, Doğu Türkistan gibi sıkıntı içindeki tüm yeryüzü halklarına da barışın gelmesini temenni ederim.

Bu vesileyle bir kez daha Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Gazilerimize minnettar olduğumuzu belirtiyorum. Tüm milletimizin ve Silahlı Kuvvetlerimizin Zafer Bayramı kutlu olsun

Türk Milletinin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Türkiye Cumhuriyetine hayat veren 30 Ağustos Zafer Bayramının …. yıldönümüne ulaşmış olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Milletimiz tarih sahnesine çıktığı andan itibaren onurlu ve güçlü bir biçimde bağımsız yaşama idealiyle tüm dünyaya örnek olmuştur.  Milletimiz 1. Dünya Savaşının akabinde, Mondros ve Sevr antlaşmalarıyla kendisine dayatılmaya çalışılan esarete boyun eğmemiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Samsun’a çıkışla başlayan ulusal kurtuluş hareketi yurt sathına yayılmıştır. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiği Büyük Taarruz ve sonrası kazanılan büyük zaferle devletimizin temeli de atılmıştır.

Tarihi zaferlerle dolu olan yüce Türk milleti, Büyük Atatürk önderliğinde tek bir yürek halinde birleşerek, vermiş olduğu destansı Kurtuluş  Mücadelesini 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün başarının mimarı, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu eşsiz zaferin elde edilmesinde emeği geçen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarını, yüce milletimizin isimsiz kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Zafer Bayramını kutluyorum.

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nın …. yıldönümü, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nı kutluyorum. 30 Ağustos 1922’de Türk milleti bir daha büyüklüğünü göstermiş ve düşmanı denize dökmüştür. Düşmanı denize dökerken türkler, kürtler, araplar, çerkezler, boşnaklar ve bu topraklarda yaşayan bütün herkes hep birlikte omuz omuza mücadele etmiş şehit olmuş, gazi olmuşlardır. Dolayısıyla milletin birlik hamurunun verildiği, yapıldığı bir bayramdır bugün. Ülkemizin her tarafında birlik beraberlik içerisinde kutlanmasını temenni ediyorum.

Doğu ve Güneydoğu Bölgemizde belirli şiddet hareketleri var. Bunlar 30 Ağustos ruhunu bilmeyen, unutmuş olan insanlardan oluşan bir grup. Ancak Türk Milleti, Türk Devleti büyüktür, yücedir ve bunların üstesinden gelmektedir. Nitekim kısa zamanda büyük mesafe alınmıştır. Onlara bunu hatırlatarak 30 Ağustos ruhunu, Çanakkale Ruhunu bir daha yaşamalarını dilerim. Aksi takdirde devletin gücü altında ezileceklerdir. Onun için bundan sonra ülkemizde birlik, beraberlik içerisinde yaşayabilmek için teröre, şiddete son vermeleri gerektiğini görmeleri lazım.

Ülkemizin her toprağında, vatanın her karışında bayrağımızı dalgalandırmaya yeminliyiz. Onun için ülkenin her yerinde devlet gücünü gösterecek Ak Partide en ücra köşeye kadar kendisini orda hissettirecektir.

Bu duygularla milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nı bir daha kutluyorum.


Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest

Paylaş

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here