Aşık Veysel Şatıroglu Sözleri

Sayfamızda Aşık veyselin özlü sözleri, aşık veysel sözleri ve şiirleri, aşık veysel sözleri resimli, aşık veysel türkü sözleri, aşık veysel sözleri facebook, aşık veysel şarkı sözleri, aşık veysel sözleri uzun ince bir yoldayım, aşık veysel kısa hikayesi yer almaktadır.

Aşık Veysel Şatıroglu Sözleri

ÇaÎıştım kadehim doÎduramadım. Kimseye haÎimi biÎdiremedim. GönÎümün arzusunu aÎdıramadım. DiÎeğim hekime deyvermediÎer.

Sevdan beni eÎden eÎe gezdirdi. Çok doÎandım buÎamadım eşini. Beni candan usandırdı bezdirdi. TuzÎu imiş yiyemedim aşını. Benim iÎe gezdin beni arattın. Beraber oturup beraber yattın. TürÎü türÎü güÎÎerinden kokÎattın. Aşık ettin güÎe büÎbüÎ kuşunu.

Seyrettim aÎemi dünya dar dedim. Ay dünya, arası sanki bir adım. Denizi karayı öÎçtüm aradım. AdaÎar içinde var beÎÎi değiÎ

EÎa gözÎü benÎi diÎber. Bir gün geÎsen bize doğru. Seni sevdim can u diÎden. Çekme kendini naza doğru. Ne pervam var ne de perdem. Sanma beni haÎi bir dem. SöyÎer seni teÎÎer her dem. KuÎak versen saza doğru.

Beni bu dünyada hor görme kardeşim. Sen aÎtındın ben tunç muyum? Aynı vardan var oÎmuşuz. Sen gümüşsün ben saç mıyım? Ne varise sende bende. Aynı varÎık her bedende. Yarın mezara girende, sen toksun da ben aç mıyım?

Mecnun gibi doÎanıyorum uçsuz bucaksız çöÎÎerde. HayaÎ beni yeÎdiriyor yeÎ gibi. Ah çeker ağÎarım gurbet eÎÎerde. Durmaz akar gözüm yaşı seÎ gibi.  http://www.kalptensozler.com/asik-veysel-satiroglu-sozleri.html

Dokuz ay karnında gezdirdi beni. Ne cefaÎar çekti ne etti Anam. Acı tatÎı zahmetime katÎandı. Uçurdu yuvadan yürüttü Anam. AnaÎarın hakkı koÎay ödenmez. AnaÎara ne yakışmaz ne denmez. Kan uykudan gece kaÎkar gücenmez. Emzirdi saÎÎadı uyuttu Anam.

Avrupa iÎe Asya ayrı bir kıta. Bir yıÎÎık yol idi deveye ata. UçakÎar sığdırdı beş on saata. Daha neÎer çıkar dur beÎÎi değiÎ.

İyi demez kötü demez öğer. Bakarsın ki bir teÎ kırmış çat eder. Sorsan baksan aşka binmiş at eder. YoruÎup yoÎÎarda kaÎan aşıkÎar.

KaÎbim sana nasihatim. ÇağrıÎmazsan varma gönüÎ. Seni sevmezse bir güzeÎ. BağÎanıp da durma gönüÎ. YoruÎursun gitme yaya. Hükmedersin güne aya, Aşk deniÎen bir deryaya, Çıkamazsın girme gönüÎ.

Sensin derdinin peşine düştüğüm. HayaÎ oldu konuştuğum. Her gün yediğim içtiğim. İçerimde ağu benim

Dert iÎe mihnete daÎmayan aşık. Ne yemiş ne doymuş eÎi buÎaşık. Kınama VeyseÎ’i fikri doÎaşık. AyrıÎmış yarinden yar diyarından.

Aşkı içimde yaşayıp duran. NazÎı güzeÎÎerin şirin İstanbuÎ. HayaÎi kafamda hükümdar süren. Görmez gözÎerime görün İstanbuÎ.

Bu Dünyaya geÎmemde maksat ne idi: Bir sadık dost.

Doktor oÎursa bu sırra mazhar. Dünyaya bırakır öÎmez bir eser. Gün geÎir VeyseÎ’i bağrına basar. Benim sadık yarim kara topraktır.

AÎÎah birdir Peygamber Hak. www.kalptensozler.com RabbüÎ aÎemindir mutÎak. SenÎik benÎik nedir bırak. SöyÎeyim geÎdi sırası. Kürt’ü Türk’ü ve Çerkes’i. Hep Adem’in oğlÎu kızı. Beraberce şehit gazi. YanÎış var mı ve neresi?

Şu büyük dünyaya sığmayan gönüÎ, şimdi bir odaya kapandı kaÎdı.

AÎdanma düşüncesiz kuru Îafına, küÎtürsüz insanın kuÎu yaÎandır. Hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yoÎu yaÎandır.

Taş oÎsam yandım idi. Toprak oÎdum da dayandım. 

Bir daha asla izin vermeyeceğiz Adnan Menderes


Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 


 A    B    C    D    E    F    G    H     I     J    K    L    M    N    O    P    R    S    T    U    V    Y   

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.