Cumhuriyet Bayramı Kutlama Metinleri

0
3099
views
Cumhuriyet Bayramı Kutlama Meti
Cumhuriyet Bayramı Kutlama Meti

İnternet siteleri yada sosyal mecralarda mesajlarınızı metin olarak yayınlamanız için yazımız da en güzel güncel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Metinleri yayınladık. İsterseniz metinlerimizi bayramlarda da okuma metni yapabileceksiniz. Umarız ki bu yazımız size yardımcı olacaktır. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Metinleri.

Sayfa İçeriği; Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri, Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri yazıları, Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri örnekleri,  Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri kısa, Özel Cumhuriyet Bayramı kutlama metinleri bulabileceksiniz ve yayınlayabileceksiniz.

Cumhuriyet Nedir?

Devleti idare edenlerin seçimle iş başına geldiği yönetim şekline cumhuriyet denir. Dünyadaki devletlerin çoğu cumhuriyetle yönetilir. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir. Millet, devleti yönetecek kişileri kendisi seçer. Böylece halk kendi kendini yönetmiş olur. Yurdumuz cumhuriyete Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kavuştu.

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Metinleri

Önceleri devletimizin adı OSMANLI DEVLETİ idi. Devlet İdaresinde bütün yetki padişahın elindeydi. Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’nda yenik sayıldı. Düşmanlar yurdumuza girdiler. Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Birçok yerde toplantılar yaptı. Hakkımızı “Ya istiklal, ya ölüm” parolası altında birleştirdi. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Mustafa Kemal meclis başkanı seçildi. Ordumuz, İnönü Savaşlarını kazandı. Peşinden Sakarya Meydan Muhaberesi ile Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı da zaferle noktaladık. Yunanlılarla ve Birinci Dünya Savaşı’nı da savaştığımız devletlerle 24 Temmuz 1923’te Lozan Barış Antlaşması imzaladık. Bütün dünya devletleri, Türkiye’nin bağımsız bir devlet olduğunu kabul ettiler. Yurdumuz yeniden egemenliğine kavuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan etti. Devletimizin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ oldu. Atatürk ise, ilk cumhurbaşkanımız olarak göreve başladı.

Cumhuriyet idaresinde devlet anayasaya uygun kanunlarla idare edildi. Kanunları ise halkın seçtiği milletvekilleri yapar. Devlet başkanına CUMHURBAŞKANI denir.

Halkı yöneten insanlar, seçimle iş başına gelirler. Halk, istediğini seçer, istemediğini seçmez. Seçilen kişiler halka karşı sorumludurlar. İşte bütün bunlardan dolayı cumhuriyet en iyi yönetim şeklidir.

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Metinleri

Metin 1; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Millet olarak tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, 98. Yıldır milletimizin bağımsızlığının, topraklarımızın bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatı olarak yaşamaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü, bugün o kenetlenmeyi bir kere daha hatırlamak ve ülkemize bağlılığımızı en net haliyle ifade etmek için büyük bir imkandır. Bu bayram vesilesiyle ortaya koyacağımız birlik ve beraberlik tablosu, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır. Devletimizin temelleri atılırken milli irade esas alınmıştır. Bugün de yaşadığımız olaylar karşısında halkımızın milli iradeyi aynı güçle göstermesi bu ülkenin yıkılmaz temeller üzerine kurulduğunu ortaya koymaktadır. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde yaşayan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü kutluyorum.

Metin 2; Cumhuriyet insanımıza, milletimize yepyeni aydınlık bir dünyanın kapılarını açmış, çağdaş bir medeniyet haline gelmemizde en büyük kilometre taşı olmuştur. Aradan geçen 98 yıla baktığımızda, her alanda bağımsızlığı ilke edinmiş Cumhuriyetimizin; demokrasi, insan hakları, bilim, eğitim, sağlık ve ulaştırma başta olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat ettiğini görürüz.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, her alanda dev atılımlar içerisinde olan, bölgesindeki tüm olumsuz gelişmelere karşın siyasi ve ekonomik açıdan yakalanan istikrarla, birlik ve bütünlük içerisinde geleceğe güvenle ilerliyor. Önümüzde uzun ve aydınlık bir yol var. Evrensel ilkeleri benimseyip, çağdaş dünyadaki yerimizi sağlamlaştırarak, Gazi’nin gösterdiği hedefe ulaşma kararlılığındayız.

Bu büyük gün vesilesi ile başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum

Metin 3; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının en olumsuz şartları aşarak yükselttikleri bağımsızlık ruhu ve ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma azmi ile kurdukları Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü milletçe kutlamanın sevinci içerisindeyiz. Cumhuriyet, millet iradesinin hakim olduğu en yegane yönetim biçimidir. 98 yıllık süreçte Cumhuriyetimiz çeşitli badirelerden geçmiş, millet iradesinin üzerinde başka iradeler gören vesayetçi anlayışlar nedeniyle ülkemiz zaman ve enerji kaybetmiştir. Milletimizin verdiği kararla, vesayetçi anlayışlar artık tarihe gömülmüş, son yıllarda gerçekleştirilen demokratikleşme ve kalkınma hamleleriyle Türkiye Cumhuriyeti, Atatürkʹün gösterdiği muasır medeniyet hedefine her zamankinden daha çok yaklaşmıştır. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi dünyanın 10. büyük ekonomisi yapmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Milletimizin ve Karamanʹlı hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bu vatanı bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum https://www.kalptensozler.com/cumhuriyet-bayrami-kutlama-metinleri.html

Metin 4; Çok büyük zorluklarla elde ettiğimiz vatanımızın Cumhuriyetimizin 98. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. İçinden geçtiğimiz zorlu süreçte kıymetini bir kere daha idrak ettiğimiz, temel değerlerimizin mihenk taşı olan Cumhuriyetimize dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevidir. Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle

Metin 5; Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacağız. Cumhuriyetimizin 97. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyorum.

Metin 6; Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıldönümünde herkes şunu iyi bilmelidir ki; Aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de, yarında oynanan tüm oyunlara asla müsaade etmeyecek ve gereken cevabı verecektir. Nasıl ki Çanakkale? de aynı cephede, aynı safta, farklı dil, kültür ve inancı taşıyan milletimiz yan yana, omuz omuza mücadele verdiyse; bugün de aynı kararlılıkla ve birliktelikle mücadeleye devam edecektir

Millet olarak, içeride ve dışarıda ülkemiz üzerine oynanan tüm oyunlara ve planlara karşı yek vücut olursak işte o zaman Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşamaya devam edecektir. Bu vesileyle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin bekası uğruna canlarını seve seve feda aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

Cumhuriyet Bayramı Metinleri

Metin 7; Türkiye’de yaşayan her bir ferdin görevi; Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve istikbalimizin daha da parlaması için çalışmak olmalıdır. Bu doğrultuda şüphesiz ki sorumluluk en başta biz büyüklere ve daha sonra da geleceğimizin teminatı evlatlarımıza düşmektedir. Aziz milletimizin, şehrimizin ve ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz.

Metin 8; Bir neslin üstün gayret ve fedakarlıklarıyla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içinde, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğüne ve ulusumuzun birlikteliğine her zamankinden de çok önem vermeliyiz. Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Metin 9; Millet olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız milli mücadelemizi yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın 98. yılına erişmenin mutluluğu içerisinde; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, bütün hemşerilerimi sevgiyle selamlarım.

>>> 29 Ekim Mesajları

Metin 10; 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere de ulaşacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmayı amaçlarken, çağdaşlaşmayı ve tüm kurum ve kurallarımızla birlikte bir zihniyet devrimi gerçekleştirilmesini hedeflemişti. Cumhuriyet, düşünce serbestliğidir, birlik ve beraberliktir, milli iradenin yönetimidir. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin, inançların güvence altında bulunduğu yeryüzünün en çağdaş yönetim biçimidir. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Metin 11; Kahraman ordumuzun ve milletimizin yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için var olma mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan Cumhuriyetle, Türk Milleti’nin bağımsızlığı taçlanmış ve milletimizin inanç ve gayretleriyle her geçen gün daha da güçlenmiştir.

Bağımsızlık mücadelemizin ölümsüz eserinin mirasçıları olarak birlik ve beraberlik içinde azim ve kararlılıkla Cumhuriyetimizi koruyup güçlendireceğiz. Bizden sonra gelecek yeni nesiller çalışarak, üreterek, manevi değerlerinden ödün vermeyerek, inandığı yolda kendinden emin adımlarla yürüyerek Cumhuriyetimizi yüceltecek ve daha da güçlendirecekler. Türkiye Cumhuriyeti’ni vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek yaşatmak, milletçe görevimizdir. Bu görevimizi yerine getirmemize hiçbir güç mani olamayacaktır. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.


Cumhuriyet Bayramı Kutlama Metinleri yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz..

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here