Dua Mesajları

Dua kulun düşüncelerini Âlemlerin Rabbine iletmesi ve ondan istemesi şeklinde kurulan bir bağdır. Dua aslında harika bir kapıdır. Şartlarına uyularak dua edilmesi durumunda hayatınıza harika etkiler ettiğini göreceksiniz. Bunun için de sayfamızdan yararlanabileceksiniz.

Sayfa İçeriği; Dua sözleri Mevlana , Dua sözleri facebook, En güzel dua örnekleri , Dosta edilecek en güzel dualar, Kısa Türkçe dualar, Bütün kısa dualar, Dua ile ilgili sözler Mevlana yer almaktadır.

Peygamber Efendimiz duayı ibadetin özü olarak anlatmıştır. Kur’an-ı Kerim’de tüm varlıkların Allahü teâlâ‘ya dua ettiği aktarılmış olup dua ibadetlerin ana parçası beyni gibidir.

Güzel Dua  Mesajları

Şu RABB’ine karşı ihmal ettiğin SECDE var ya, SENİ başkalarına karşı BİN SECDE’den kurtarır.. KuIa KULLUK etme.. UNUTMA ki ..! SEN de kuIsun. Ve gerektiğinden fazIa ÖNEM verme..! Yoksa, SEN’de UnutuIursun.. Selam ve Dua ile..


“Bismillahi tevekkeltû âlalallah velâ havle velâ kuvvete illâ billah”.. Hayırla başlayan, hayırla biten bir gün olsun.. Yüreğe SÜRÜLEN en iyi ilaç, duâ’dır… Ey ALLAH’ım! Bizi, bize nasip etmediğin bir şeyin peşine düşürme.. Amin..


Rabbim.. Ellerimde hiçbirşey yok.. Ellerimde bir tek “yok” var.. Ve ben yoktan var ettiğin bu ellerle senin sonsuz keremine el..


Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme.


Dini Dua Mesajları

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.


ALLAHım aczimle kudretine sığındm benibana bırakma beni kimselere bırakma sen kudretli hükümdar ben ise sadece garip bir kulum affet bağışla


ALLAH’IM! ruhumu daraltma, kalbimi karartma, darda koyup aratma, hak yolundan saptırma, beni senden başkasına YALVARTMA.. amin..


B i s m i l l a h ALLAH’ım Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir muvaffakiyet, katından Rahmet ve afiyet ve Nezdinden mağfiret kalptensozler.com ve rıza diliyorum. Esselâmu Aleykûm ALLAH vaktimizi hayırlı bereketli eylesin


Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi..


Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzerimizden…


>>> Cuma Gecesi İçin Mesajlar


Ey kapıları açan ALLAH’ım bize kapıların en hayırlısını aç. Ey halden hale çeviren ALLAH’ım, halimizi en güzel hale çevir. Yarabbi! Bizleri senden dilimizi duadan kalbimizi Kur’an-ı Kerim’den amellerimizi hayırdan ayırma


Ey beni ezanla huzuruna çâğıran Namazla beni kabul eden secde ile kendisine yaklaştıran ALLAH,ım Kendinden başkasına beni muhtaç eyleme.


ALLAHın Adıyla; Vakit Dua Vakti: Yarabbi Habibin dünyevi ve uhrevi senden neyi istiyor ise bizlerede ihsân eyleyip cennetinde bizleri cemâlini görmeyi nasiiib eyle bu gece hayrlı bir gece yüreklerimiz ibadetle çarpsın,gönüllerimiz bir olsun affedilen kullardan olmamız DUASIYLA


“Kişinin cenneti evidir…”buyurmuştur. ﷺ Rabbim ! Bütün yuvalara, Efendimiz’in hâne-i saâdetlerindeki mânevî huzur iklîminden hisseler ihsan eylesin…


Allah’ım bize senin sevgini seni sevenlerin sevgisini ver. Cennetini kazanabilmeyi sana layık kul olabilmeyi nasip et.


Yolunda ter döken ve cihad edenleri galip ve muzaffer eyle ya metin. Onurlu ve hak davalarında onları üstün eyle ya aziz dünyanın dört bir yanında senin rızan için çalışanları başarılı eyle YA VEKİL.


Anlamlı Dua  Mesajları

YA RABBİM! Bu günümüzü külli hayırlara nurlara bereketlere vesil kıl lutfunla maddi manevi şifalar,müjdeler rızıklar gönder hayra giden yolları kolaylaştır ve bizi sıdk ve ihlas üzere daim eyle bizi,ailemizi ve bütün müminleri rızana muhabbet ve marifetine mazhar eyle Dua ile


Allah’ım! Ömrümün en hayırlı kısmını sonunu, en hayırlı amelimi sonuncusunu, en güzel günümü de sana kavuştuğum gün yap.


Allah’ım! Ben elimden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler için ellerimi sana açtım! Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl Allah’ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya RABBİM.


Rabbimiz! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver.. Gözlerimizi kapatan perdeleri kaldır, nurunla doldur yüreklerimizi.. Amin..


Ey fazl ve ikram sahibi olan ALLAHım! Bizlere aklımızı zihnimizi, hayatımızı Kur’an’a göre şekillendirmeyi, Kur’an ahlâkıyla ahlâklanmayı nasibet YaRabbi! Kur’an’dan okuduklarımız Kur’an’la yollarımızı ve hallerimizi düzeltmeyi bize nasibet Ya Rabbi selam ve dua ile


Ey bizleri halden hale çeviren rabbimiz! Bizim halimize en güzel hâle eriştir ve rızâna erdir.


Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenlerin gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan etme. Darda ve muhtaç koyma.


Allah’ım, Sana teslim oldum, Sana iman ettim, Sana tevekkül ettim, Sana döndüm, Senin için dava ettim ve Sana başvurdum. Önceden yaptıklarımı ve sonraya bıraktıklarımı, açık yaptıklarımı ve gizli yaptıklarımı bağışla. İleriye götüren ve geriye bırakan Sensin. Senden başka İlah yoktur. (H. Şerif – Buharî-Müslim) https://www.kalptensozler.com/dua-mesajlari.html


Allah’ım; Önce komşuma ver sonra da bana… Razıyım bana kalan paydan çoğa da aza da. Şükürler olsun verdiğine de aldığına da


>>> Sabır Sözleri


ALLAH’ım! Hidayet ettiğin kimselerle birlikte bana da hidayet et, âfiyet verdiğin kimselerle birlikte bana da âfiyet ver, yüz çevirdiğin kimselere yüz çevirmemi nasip et, bana verdiğin nimetleri bereketli kıl


Sen benim Rabbimsin eğer senin üzerimde gazabın yoksa gerisine aldırmam. Karanlıkların kendisiyle aydınlandığı, dünya ve âhiret işlerinin kendisiyle düzeldiği yüzünün nuruna sığınırım. Gazabının üstüme gelmesinden, öfkenin bana inişinden SANA sığınırım.


Bismillah dualı sabahlar olsun İnşALLAH RAHMAN ve RAHİM olan olan ALLAH’ın adıyla ey dualara cevap veren bize şah damarımızdan yakın olan bağışlayan lütfeden ALLAHm.Rızanı kazananlardan Cemâline kavuşanlardan Cennetine girenlerden eyle


ALLAH’ım! Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır dualardan, bana fayda verecek ilmi bana öğret ve benim ilmimi artır.Her hâl üzere ALLAH’a hamd olsun.Cehennem ehlinin hâlinden ALLAH’a sığınırım.


Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver. Âmin, ey Rabbü’l-Âlemîn.


Kahhar isminin hürmetine Dünyayı O’nun yüzü suyu hürmetine yarattım dedigin Habibin (sas) hürmetine şu ezanlarının hürmetine Rabbim Müslüman kardeşlerimizi sen bu zulümden kurtar


Dua Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; Mevlid Kandili Mesajları , Berat Kandili Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest  

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.