Dünya Çocukları Günü Mesajları , Çocuk Hakları İle İlgili Afişler Sloganlar , Çocuk Özlü Sözleri

Çocuklarımız için ilan edilmiş özel günlerden olan dünya çocukları günü nedeni ile güzel mesajlarımız ile sizlerleyiz işte Dünya Çocukları Günü Mesajları…

Sayfa İçeriği; Çocuk hakları ile ilgili afişler sloganlar, Dünya çocuk hakları günü kutlama programı, Çocuk ile ilgili özlü söz, Çocuklar ile ilgili güzel sözler, Dünya çocuk günü ile ilgili kısa şiir yer almaktadır.

Özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme” yi imzalamış ve o tarihten bugüne 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Çocuklar milletlerin geleceğidir. Her çok sevgiye muhtaçtır. Çocuklar bugünün fidanları yarının ağaçlarıdır.

Dünya Çocuk Hakları Günü

Leh eğitimci Janusz Korczak’ın 1919 yılında yayınlanan “How to Love a Child” (Bir Çocuğu Nasıl Sevmeli) adlı kitabında çocuk haklarından söz etmiş ve konuyu gündeme taşımıştır. Çocuk haklarına dair ilk metin ise 1917 yılında, Ekim Devriminin ardından Proletkult isimli sosyalist kültür örgütünün Moskova Şubesi tarafından “Çocuk Hakları Bildirgesi ” ismiyle kaleme alındı.

Resmileşen ilk metin ise 1924 yılında Milletler Cemiyeti tarafından kabul edilen Cenevre Çocuk Hakları Bildirisidir. Bu bildirge Birleşmiş Milletler tarafından kuruluşunda kabul edilmiş, 20 Kasım 1959 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirisi olarak güncellenmiş ve 20 Kasım 1989 tarihinde daha geniş olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ile değiştirilmiştir.

Dünya Çocukları Günü Mesajları

Çocuklar, geleceğimiz ve insanlığın umududur. Geleceğimizi şekillendirecek tüm çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu olduğu, yaşamın her alanında daha çok korunduğu ve haklarına kavuştuğu yarınlar diliyoruz. 


Çocuklar umudun, mutluluğun temsilcisi,dünyanın geleceğidir. Korunmaya ihtiyaçları olduğu gibi sevgi dolu bir dünyada yaşama hakkına sahiptirler.  Tüm dünya çocuklarının huzurun,barışın ve sevginin hakim olduğu bir dünyada yaşaması dileğimizle… 


Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir Dünya Çocuk Günü kutlu olsun… 


Tüm çocuklarımızın aynı şartlarda,huzur,mutluluk ve yalnızca ÇOCUK sevgisiyle büyümeleri umuduyla… Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım. 


Çocukça bir dünya için,çocuk kalanlarında günü kutlu olsun


Dünya Çocukları Günü Özel Mesajlar

Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle. Dünya çocuklarının kutluyorum


Dünya Çocuk Günü kutlu olsun da böyle sapık bi dünyada bu günü kutlayamıyoruz maalesef..


Çocuğa “çocuk olma hakkının” tanındığı, istismar ve hak ihlallerinin kalmadığı çocuk yürekli bir dünya temennisiyle tüm dünya çocuklarının ‘çocuk günü’nü kutluyorum.”  https://www.kalptensozler.com/dunya-cocuklari-gunu-mesajlari.html


Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.


>>> Babalar Günü Sözleri


İçimdeki çocuğu öldürmeye çalışanlara inat Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.


Başta mazlum coğrafyalarda yaşayan çocuklar için mutlu bir gelecek dileğiyle, tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


Geleceğimiz olan, huzuru ve mutluluğu temsil eden evlatlarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.


O zaman gününüz kutlu olsun çocuklarımm, pırlantalarımm


Onlar yarınlarımız Geleceğimiz Dünya ÇocukGünü Kutlu Olsun


Eğitim, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak değildir, şimdiye uyandırmaktır. Eğer şimdiye uyanmazsanız, gelecek tasavvurunuz olmaz. Bizim şimdiye uyanmamız lazım. Çocukları uyandırmamız lazım. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.


Yeryüzündeki tüm çocuklar sağlık ve mutluluk içinde olsun, yüzlerinden hiçbir zaman gülümseme eksik olmasın. Çünkü hayat, çocuklar mutluysa güzel. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.


Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımız, toplumun geleceği, insanlığın umududur.Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.


Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer; ne eksen tutar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, sevgi ekelim, vatan, millet, bayrak aşkı ekelim… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.


Çocuklar bizim hayallerimiz ve geleceğimizdir. Onlara iyi bir gelecek bırakmak hepimizin görevidir.. Tüm çocukların adil bir dünyada özgür ve mutlu yaşaması dileğiyle…..


Çocuklar Günü Mesajları

Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. Dünya çocuklarının kutluyorum


Dünyamızı güzelleştiren en güzel varlıklar gününüz kutlu olsun


Çocuklar bir gün değil hep gülsün, hep mutlu olsun tüm hüzünleri acıları son bulsun duası ile Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Dünya çocuk gününde tüm çocuklarımıza sağlık ve huzur diliyoruz…..


Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum.


Dünya Çocuk Günü’nde bu umudu birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. İnsanlık için barış ve adaletin egemen olduğu huzurlu bir dünya temennisiyle ülkemin ve dünyanın tüm çocuklarının, Dünya Çocuk Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.


Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne imza atan ilk ülkelerden biri olan Türkiye çocuklara büyük önem vermektedir. 23 Nisan’ ın çocuklara hediye edilmesi kalptensozler.com ve bu günün hâlen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun en anlamlı göstergesidir. Çocuklarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor ve Dünya Çocuk Hakları Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum


Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirirken, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.


“Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk, Hiçbir yere gitmiyor.” Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle…


Masumiyetin adıdır çocuklar… Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediye onlara sevgiyle yaklaşmak, onları şefkatle yeşertmektir. Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


Doğduğu coğrafya,nedeniyle çocukluklarını yaşayamayan çocukların olduğu bir için Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


>>> Dünya Kadınlar Günü Mesajları


Dünyanın neresinde olursa olsun tüm çocuklar masumdur…Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


Kalbimizin bi köşesi hep çocuk kalsın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


Dünya Çocuk Gününde ; Çocuklarla Çocuk olabilmek nasip olsun tüm büyüklere ..Büyüdükçe kalbimiz hep çocuk kalsın.. masum ve temiz Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.


Her çocuk dünyanın geleceğidir. Bugünün yarını, yarının umududur. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Geleceğimizi çocuklar aydınlatacak onlara iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin görevidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Sevgiyle büyüyen nesiller olsun çocuklar hep gülsün Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Sevilmeyi, oynamayı ve okumayı dünyadaki tüm emsalleri gibi eşit derecede hak eden bütün mazlum çocuklar için iyiliklerle dolu bir gelecek dileğiyle… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Bugün içimizdeki neşe daha büyük, umutlarımız daha güçlü. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun!


Her şey çocuklar ile güzel Dünya Çocuk Günü Kutlu Olsun


Her çocuk dünyanın geleceğidir. Bugünün yarını, yarının umududur. Cennet kokulu çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Aydınlık dolu yarınlar adına tüm dünya çocuklarına mutlu, huzurlu ve sağlık dolu yaşamlar diliyorum.


Çocuklar umuttur, Çocuklar masumiyettir, Çocuklar gelecektir, Çocuklar saf sevgidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Konfüçyüs der ki; “Küçükler ot gibidir, büyükler ise rüzgar. Rüzgar ne yöne eserse, otlar o yöne eğilir.” Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…


Meleklerim, sizin de Dünya Çocuklar gününüz kutlu olsun.


Uzun ve parlak cümlelere gerek yok, çocuklar ölmesin yeter.. Dünya Çocuklar gününüz kutlu olsun.


Çocuklar umutlarımızı yarınlara taşıyacak yegane değerdir. Aydınlık geleceğimiz Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yegane mimarları çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.


Özel Günler kategorisinde en güzel Dünya Çocukları Günü Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Dünya Kız Çocukları Günü Sözleri ve Mesajları  , Dünya Çocukları Günü Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.