Dünya Çocukları Günü Mesajları

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Çocuklarımız için ilan edilmiş özel günlerden olan dünya çocukları günü nedeni ile güzel Dünya Çocukları Günü Mesajları ile sizlerleyiz. Yazımız da bulunan Dünya Çocukları Günü Sözleri sevdikerinize sosyal medya aracılığı ile gönderebilirsiniz. İşte birbirinden güzel Kutlama Mesajlarımız…

Sayfa İçeriği; Dünya çocukları günü mesajları sloganlar, Dünya çocukları günü mesajları kutlama programı, Dünya çocukları günü mesajları kısa, Anlamlı Dünya çocukları günü mesajları, Güzel Dünya çocukları günü mesajları, 1 Ekim Dünya çocukları günü mesajları yer almaktadır.

Özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme” yi imzalamış ve o tarihten bugüne 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Çocuklar milletlerin geleceğidir. Her çok sevgiye muhtaçtır. Çocuklar bugünün fidanları yarının ağaçlarıdır.

Dünya Çocuk Hakları Günü

Leh eğitimci Janusz Korczak’ın 1919 yılında yayınlanan “How to Love a Child” (Bir Çocuğu Nasıl Sevmeli) adlı kitabında çocuk haklarından söz etmiş ve konuyu gündeme taşımıştır. Çocuk haklarına dair ilk metin ise 1917 yılında, Ekim Devriminin ardından Proletkult isimli sosyalist kültür örgütünün Moskova Şubesi tarafından “Çocuk Hakları Bildirgesi ” ismiyle kaleme alındı.

Resmileşen ilk metin ise 1924 yılında Milletler Cemiyeti tarafından kabul edilen Cenevre Çocuk Hakları Bildirisidir. Bu bildirge Birleşmiş Milletler tarafından kuruluşunda kabul edilmiş, 20 Kasım 1959 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirisi olarak güncellenmiş ve 20 Kasım 1989 tarihinde daha geniş olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ile değiştirilmiştir.

Dünya Çocukları Günü Mesajları

Çocuklar, geleceğimiz ve insanlığın umududur. Geleceğimizi şekillendirecek tüm çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu olduğu, yaşamın her alanında daha çok korunduğu ve haklarına kavuştuğu yarınlar diliyoruz. 

Çocuklar umudun, mutluluğun temsilcisi,dünyanın geleceğidir. Korunmaya ihtiyaçları olduğu gibi sevgi dolu bir dünyada yaşama hakkına sahiptirler.  Tüm dünya çocuklarının huzurun,barışın ve sevginin hakim olduğu bir dünyada yaşaması dileğimizle… 

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir Dünya Çocuk Günü kutlu olsun… 

Tüm çocuklarımızın aynı şartlarda,huzur,mutluluk ve yalnızca ÇOCUK sevgisiyle büyümeleri umuduyla… Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım. 

Çocukça bir dünya için,çocuk kalanlarında günü kutlu olsun

Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle. Dünya çocuklarının kutluyorum

Dünya Çocuk Günü kutlu olsun da böyle sapık bi dünyada bu günü kutlayamıyoruz maalesef..

Çocuğa “çocuk olma hakkının” tanındığı, istismar ve hak ihlallerinin kalmadığı çocuk yürekli bir dünya temennisiyle tüm dünya çocuklarının ‘çocuk günü’nü kutluyorum.”  https://www.kalptensozler.com/dunya-cocuklari-gunu-mesajlari.html

Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

>>> Babalar Günü Sözleri

İçimdeki çocuğu öldürmeye çalışanlara inat Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

Başta mazlum coğrafyalarda yaşayan çocuklar için mutlu bir gelecek dileğiyle, tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Geleceğimiz olan, huzuru ve mutluluğu temsil eden evlatlarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum.

O zaman gününüz kutlu olsun çocuklarımm, pırlantalarımm

Onlar yarınlarımız Geleceğimiz Dünya ÇocukGünü Kutlu Olsun

Eğitim, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak değildir, şimdiye uyandırmaktır. Eğer şimdiye uyanmazsanız, gelecek tasavvurunuz olmaz. Bizim şimdiye uyanmamız lazım. Çocukları uyandırmamız lazım. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

1 Ekim Dünya Çocuklar Günü Mesajları

Yeryüzündeki tüm çocuklar sağlık ve mutluluk içinde olsun, yüzlerinden hiçbir zaman gülümseme eksik olmasın. Çünkü hayat, çocuklar mutluysa güzel. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımız, toplumun geleceği, insanlığın umududur.Tüm dünya çocuklarına huzurlu, mutlu, neşeli ve aydınlık bir gelecek diliyoruz. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer; ne eksen tutar. İyilik ekelim, doğruluk ekelim, sevgi ekelim, vatan, millet, bayrak aşkı ekelim… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun.

Çocuklar bizim hayallerimiz ve geleceğimizdir. Onlara iyi bir gelecek bırakmak hepimizin görevidir.. Tüm çocukların adil bir dünyada özgür ve mutlu yaşaması dileğiyle…..

Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. Dünya çocuklarının kutluyorum

Dünyamızı güzelleştiren en güzel varlıklar gününüz kutlu olsun

Çocuklar bir gün değil hep gülsün, hep mutlu olsun tüm hüzünleri acıları son bulsun duası ile Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Dünya çocuk gününde tüm çocuklarımıza sağlık ve huzur diliyoruz…..

Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum.

Dünya Çocuk Günü’nde bu umudu birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. İnsanlık için barış ve adaletin egemen olduğu huzurlu bir dünya temennisiyle ülkemin ve dünyanın tüm çocuklarının, Dünya Çocuk Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne imza atan ilk ülkelerden biri olan Türkiye çocuklara büyük önem vermektedir. 23 Nisan’ ın çocuklara hediye edilmesi kalptensozler.com ve bu günün hâlen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun en anlamlı göstergesidir. Çocuklarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor ve Dünya Çocuk Hakları Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum

Dünya Çocukları İçin Mesajlar

Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirirken, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.

“Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk, Hiçbir yere gitmiyor.” Yeryüzündeki tüm çocukların, çocukluğunu doyasıya yaşaması dileğiyle…

Masumiyetin adıdır çocuklar… Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediye onlara sevgiyle yaklaşmak, onları şefkatle yeşertmektir. Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Doğduğu coğrafya,nedeniyle çocukluklarını yaşayamayan çocukların olduğu bir için Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Dünyanın neresinde olursa olsun tüm çocuklar masumdur…Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Kalbimizin bi köşesi hep çocuk kalsın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

Dünya Çocuk Gününde ; Çocuklarla Çocuk olabilmek nasip olsun tüm büyüklere ..Büyüdükçe kalbimiz hep çocuk kalsın.. masum ve temiz Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarım.

>>> Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Her çocuk dünyanın geleceğidir. Bugünün yarını, yarının umududur. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Geleceğimizi çocuklar aydınlatacak onlara iyi bir gelecek hazırlamak hepimizin görevidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Sevgiyle büyüyen nesiller olsun çocuklar hep gülsün Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Sevilmeyi, oynamayı ve okumayı dünyadaki tüm emsalleri gibi eşit derecede hak eden bütün mazlum çocuklar için iyiliklerle dolu bir gelecek dileğiyle… Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Bugün içimizdeki neşe daha büyük, umutlarımız daha güçlü. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun!

Her şey çocuklar ile güzel Dünya Çocuk Günü Kutlu Olsun

Her çocuk dünyanın geleceğidir. Bugünün yarını, yarının umududur. Cennet kokulu çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Aydınlık dolu yarınlar adına tüm dünya çocuklarına mutlu, huzurlu ve sağlık dolu yaşamlar diliyorum.

Çocuklar umuttur, Çocuklar masumiyettir, Çocuklar gelecektir, Çocuklar saf sevgidir. Dünya Çocuk Günü kutlu olsun…

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.