Dünya Çocukları Günü Sözleri

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Çocuklarımız için ilan edilmiş özel günlerden olan dünya çocukları günü nedeni ile güzel sözlerimiz ile sizlerleyiz işte Dünya Çocukları Günü Sözleri… Sözlerimiz alıp sosyal medya hesaplarından paylaşabilir. Arkadaşlarınıza sms yolu ilede gönderebilirsiniz.

Sayfa İçeriği; Dünya çocukları günü sözleri, Dünya çocukları günü sözleri kısaca, Dünya çocukları günü sözleri etkili, Dünya çocukları günü sözleri afişler, Dünya çocukları günü sözleri facebook, Etkili Dünya çocukları günü sözleri yer almaktadır.

20 Kasım 1989 tarihinde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda, kabul edilen ‘Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’ ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralamakta ve güvence altına almaktadır. Ülkemiz bu sözleşmeyi 1990 yılında imzalamıştır. Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara verdiği önemi Yüce Meclisin açılış gününü çocuklara bayram olarak hediye etmesi ve bu anlamlı günün halen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması da, Atatürk’ün ve ülkemizin çocuklara verdiği önemi ortaya koymaktadır.

Dünya Çocukları Günü Sözleri

Cocuk sevindirmek sevaptir kirmayin kucukleri iyiki varsin

Bir zamanlar çocuk olduğunu hiçbir zaman unutma.

Çocuklar merhamet bir rahmettir.

Çocuk kokusu, cennet kokularındandır.

Çocuk bugünün yarını, yarının umududur. 

Çocuklar geleceğin teminatıdır. 

Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerlerine ne düşerse iz bırakır. 

Çocuksuz bir hayat düşünülemez yaşanamaz.İyiki varsınız,

Süse gerek yok Çocuklar ÖLMESİN yeter

Çocuklar yaramaz değildir. Onlar sadece çocuktur

Sen saçlarına baharı tak çocuk ! Gülüşün güneş olsun. Ellerin umut…

Çocuk, yuvanın mutluluğudur.

Çocuk, ulusun en kutsal varlığıdır.

Çocuklar gibi saf, temiz ve berrak.

Çocuğuna değer veren uluslar ölmez. 

Keşke dünyayı çocuklar yönetse..!

Çocuklara verebileceğimiz güzel bir dünya olsun.

Bugünün çocuğu, yarının büyüğüdür. 

Çocuklar uyuya uyuya büyür, ihtiyarlar uyuya uyuya ölür.

Çocuklar geleceğin teminatıdır.

Çocukların yüzündeki gülümsemeyi soldurmayın. Dünyaya gelmeyi onlar istemedi…

Çocuklar, bizim geleceğimizdir. Onlardan gelecek adına hiçbir şeyi eksik etmeyelim.

Çocuklar yeryüzünün çiçekleridir. Çocuklar sevgi dolu yürekleriyle insanlığın umududur.

Çocuklar Allah’ın ruhudur. Çocuklara mutlaka saygılı olmak lazım. Çocuğu insan yerine koymadan çocukla konuşmak saygıya uygun olmaz.

1 Ekim Dünya Çocukları Günü Sözleri

Onlarla, onun dünyasına göre Konuşun. Öfkenizi onlardan çıkarmayın. tutamayacağınız sözleri vermeyin başınızdan kovmak için yalan söylemeyin. güzel bir geleceğine Vesile olun Eğitimine Ahlakına Önem verin onlar bizim geleceğimiz

Çocuk, Bu dünyanın Cenneti, Ahiretin Meyvesidir .. Bu Günü her güne yayalım, Mutlu etmek için uğraşalım, Sahip çıkalım . Şevgi ve şefkati eksik etmeyelim .

Markalı kıyafetten başkasını giymeyen de var Terlikle kışın ayazında ses etmeyen de Zor koşullara rağmen yüzleri gülen çocuklar Hayatı yaşanılır kılar Çocuklar hep gülsün

Çocuklar… söylenecek o kadar çok şey var ki. Keşke keşke mutsuzluğun, üzüntünün, savaşların, yoksulluğun, eğitime kalptensozler.com ulaşamamanın, annesizliğin babasızlığın, ölümün,istismarın, ihmalin hiç değilse size bakan yüzü hiç olmasa

Çocuk gelinler, çocuk işçiler, şiddet gören çocuklar, sokakta yaşayan çocuklar, tecavüz mağduru çocuklar… Çocuklarımıza, Geleceğimize kıymayın Vicdansızlar

>>> 23 Nisan Çocuk Bayramı Sözleri

Bizim sevdamız çocuklarımızında sevdası, siz bitirmeye çalıştıkça biz daha da çoğalacağız.

Sil yüzündeki hüznü çocuk! Dünya gülüşünün hatrına dönüyor. seni böylesine kederli kılan zalim utansın ve nerde olursa olsun sana yan bakan göz kör!Yanlış uzatılan el kırılsın!

Masumiyetin adıdır çocuklar… Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediye onlara sevgiyle yaklaşmak, onları şefkatle yeşertmektir.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.