Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Gazilerimiz için bu güne özel hazırladığımız Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri sunuyoruz. Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz.

Sayfa İçeriği; Gaziler günü kutlama mesajları ve sözleri, 19 Eylül gaziler günü kutlama mesajları ve sözler, Gaziler Günü kutlama mesajları ve sözleri resimli, Anlamlı Gaziler günü kutlama mesajları ve sözleri, Gaziler günü kutlama mesajları ve sözleri yeni, Gaziler günü kutlama mesajları ve sözleri törenleri hazırlamaya çalıştık.

Dinimiz vatan sevgisini, “ Vatan sevgisi, imandandır.” diyerek belirmiştir. Savaşta ölenler şehit, yaralananlar ise gazi unvanı ile onurlandırılmıştır. Türk ulusu için bu iki kavram da çok önemlidir. Manevi rütbelerin en yükseğidir.

Türk ulusunun şanlı tarihi, bizlere gurur veren, her zaman övündüğümüz eşsiz destanlar ve zaferlerle doludur. Gazilerimiz, bize bu zaferleri yaşatmışlardır. Vatanımızı ve milletimizi, Türk devletinin bölünmez bütünlüğünü korumak için her karışına kanlarını akıtmışlardır.

Savaşlarda destanlar yazarak tarihe altın harflerle geçmişlerdir. Şehit ve gazilerimizin hatırlarını yücelterek, onlara sahip çıkmalıyız. Böylelikle ulusumuzun gönlünde hakettikleri yeri alacaklardır. Bu davranış da Türk ulusunun vefa örneklerinin en yücesi olacaktır.

Gaziler Günü İlanı

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Mustafa Kemal’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını vermiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar uzanan bu kutsal çizgide şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını anmak ve yüceltmek amacıyla 5 Eylül 2000 tarihinde, 19 Eylül gününün “Gaziler Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir. 19 Eylül günü okullarımızda başta Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarız. Onların Türk ulusunun ve vatanının bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla yaptıkları işlerle gururlanır ve coşarız. Bizler de vatanımız ve milletimiz için var gücümüzle çalışarak onlara lâyık olduğumuzu kanıtlamak isteriz

Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

Vatan için canını ortaya koymuş gazilerimizin kıymetinin bilinmesi dileğiyle..

Gaziler şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır

Yüzündeki vucudunda ki her bir yara Vatan için hakkınız ödenmez. Allah ebeden razı olsun.

Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. “Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen gazilerimiz vatan size minnettardır

Bu Vatan Şehitlerimiz ve Gazilerimizin omuzunda yükseldi

“Aziz vatanın Memleket Sevdalısı Gençleri Sizlere Minnettardır” Saygı ve Minnetle… 19 Eylül Gaziler Günü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerimiz. Yüreklerimizde yeriniz nesilden nesile yaşatacağız. Minnettarız hepinize.

19 Eуlül, Büуük Önԁer Mustafa Kemal ATATÜRKün şahsınԁa Türk kahramanlığının taçlanԁığı bir günԁür.

Sizler, Şehitlerimiz ile birlikte cumhuriуetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus уapan ԁeğerlerԁir.

>>> Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Özlü Sözler

Gazilik; büyük milletimizin en kutsi değerlerinden, en saygın manevi rütbelerinden birisidir  / DevletBahçeli

Gazilerine gereken saygıyı göstermeyen, sahip çıkamayan milletler, düşmana göğsünü siper edecek kişi bulamazlar.

Gazi, vatan sevgisinin sembolüdür. Şehit ve Gazi, toprağı vatan; insanı ulus yapan değerlerdir.

19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun… “Gazilik bir ömür taşınacak şereftir”

Milletimiz ve vatanımız uğruna canlarını ortaya koyan aziz gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun…

19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Türk Milleti’nin bekası uğruna bedeller ödemiş kahraman gazilerimizin “ 19 Eylül Gaziler Günü” kutlu olsun.

Vatan için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şanlı gazilerimizle gurur duyuyoruz.

Gazilik şereftir.Türk milletinin hür ve bağımsız geleceğine adanmışlıktır.Gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun. https://www.kalptensozler.com/gaziler-gunu-kutlama-mesajlari-ve-sozleri.html

“Gaziler yaşayan anıtlardır.” Şükran ve minnetle andığım 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun

Toprağı Vatan, İnsanı Ulus yapan, Yaşayan Anıtlarımız Gazilerimiz! 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun.

Gaziler Günü Kutlama Mesajları

Gazilik bir ömür taşınacak şereftir. 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun.

Gaziler caddelerde dimdik yürüyen şanlı bayraklarımızdır. Gaziler günü kutlu olsun.

Bu topraklar çok hain gördü ama bilinmeli ki; bu millet hepsini tarihe gömdü.! 19EylülGazilerGünü saygı ve minnetle anıyorum

Sizler bizim onurumuz Türkiye’min gururu ve şerefi’siniz… 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun

Gazilik, nesiller boyu taşınacak onurdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz.

Millet, vatan diyerek hayatını feda eden yiğitler 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun…

Tarihimizin ebedi şerefli kahramanlarının 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ederim Alah sizlerden razı Rahmetli olanların mekanı Cennet olsun

Meclisi ve cumhurbaşkanıyla gazi ünvanını fazlasıyla hak eden aziz milletimiz gününüz kutlu olsun…

“Gaziler yaşayan anıtlardır” Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘e ve tüm gazilerimize saygılarımızı sunarız

Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri kalptensozler.com gazilerimizin 19eylülgazilergünü Kutlu Olsun. Sadece bugün değil her an minnetimiz sonsuz

Ey Gazi senin bu Vatan icin yaptign fedakarligi kul unutur belki ama Allah unutmaz! 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Gece rahat uyuyabiliyorsak sizin sayenizde başta Gazi Mustafa Kemal ve siz gazilere saygı ve minnetle 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun…

Bu vatan için canlarını siper ederek Gazi’lik rütbesiyle onurlandırılmış tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.

Başta Gazi M.K.Atatürk olmak üzere Milli Mücadele gazilerimize ve terörle mücadele gazilerimize şükranlarımı sunuyorum

Bu vatan Şehitlerimiz ve Gazilerimizin omuzunda yükseldi. Gaziler günü kutlu olsun!

Vatan sevdası ile, bu topraklar için göğsünü siper eden kahramanların Gaziler Günü Kutlu Olsun.

Vatan uğruna ölümü göze almış Kahraman Gazi ve Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.. 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun. Kalanları sağ olsun..

Gaziler Günü İçin Mesajları

Geleceğe hep birlikte yürümek için kim fedakarlıkta bulunuyorsa onlara sahip çıkmakta bizlerin vefa borucu 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Vatan savunması bir hayır kapısıdır; Ya şehid olup ebedî hayata ya gazi olup dünya ve de ukba nimetlerine açılır. Gaziler Günü kutlu olsun.

Gaziler Günü Kutlama Mesajları Sözleri

Gaziler Günü Kutlama Mesajları Sözleri

Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önԁerliğinԁe verilen Kurtuluş Savaşınԁa уaşamıştır. “Уa istiklal, уa ölüm!” ԁemiştir. Türk tarihi böуlesine kahramanlık günleri ile ԁoluԁur. Gaziler gününüz kutlu olsun.

Canından vazgeçip, vatanından vazgeçmeyen yiğitlerimizin Gaziler Günü kutlu olsun

Şanlı gazi, sana selam! Selam sana ey şüheda! Vatan için bizlerin de, Canlarımız olsun feda! 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun

Vatan sevdası ile bu topraklar için “Şehadet’e niyet ettik, gazilikle onurlandık” diyen kahramanların 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.

>>> 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajları

Biz vatan aşkını yüreğimizde, onlar bedenlerinde ve yüreklerinde taşırlar. Gazilerimiz.. Hakkınız ödenmez… 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.

19 eylül gaziler günü kutlu olsun, bu vatan icin kan döken gazilerimize sifalar, aziz şehitlerimize allahtan rahmet diliyoruz

Gaziler günü vesilesiyle, başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını ortaya koyan kahraman silah arkadaşlarımız, emniyet mensuplarımız ve korucularımızı, aziz hatıraları önünde saygıyla eğildiğimiz şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; tedavileri devam eden fedakarlık timsali gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.


Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz..

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest 

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.