Hicri Yılbaşı Hicret Mesajları

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Arapça kökenli olan hicret sözcüğü, “terketmek, ayrılmak, bir yerden başka bir yere göç etmek” demektir. Hz. Muhammed (a.s.) ve arkadaşlarının M. 622 yılında Mekke’den Medine’ye göç etmeleri kastedilir. Mekkeli müşriklerin baskılarına dayanamayan müslümanlar daha önce de iki kafile halinde Habeşistan’a hicret etmişlerdir.

Sayfamızda Hicri Yılbaşı Mesajları, Hicretin İslam Tarihindeki Önemi? Hicretin sonuçları? Muharrem Ayında Okunacak Dualar? Hicri Yılbaşı Gecesi Duası? ve Hicri Yılbaşı Mesajları bölümleri bulunmaktadır.

Hicri Yılbaşı İçin Anlamlı Mesajlar

Tüm İslam aleminin Hicri yılbaşı kutlu olsun Yeni yılda yurdumuzun ve tüm İslam coğrafyasının hak ettiği huzura kavuşmasını temenni ederim.


Hicri Yılbaşı mesajları Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız mübarek olması dileğiyle.


  • Tüm Müslüman aleminin Hicri Yılbaşı kutlu olsun.Yeni yılın Ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması temennisiyle…

Tüm inanan kardeşlerimin Hicri yılbaşını kutlarım


Tüm Müslüman kardeşlerimin, akrabalarımın, arkadaşlarımın Hicri Yılbaşını kutlarım..


Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı Hicri yıl dileğiyle.


Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız mübarek olması dileğiyle


Hicri Yeni Yılımızın Ümmete, kendimize, toplumumuza ‘Diriliş’ olmasını Cenab-ı Haktan Dilerim!


Dün rüya, yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. Yeni hicri yılınız mübarek olsun


Aşure Günü Kutlama Mesajları


Âlemlere rahmet olan Peygamber Efendimizin Medine’ye hicretinin 1440.Yılı kutu olsun.


Sıkıntı, eziyet, işkencelerden sonra; emniyet ve inşiraha ulaşılan “Taleal Bedru Aleyna” günü. Hicri Yılbaşımız kutlu olsun.


Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşı’nızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim https://www.kalptensozler.com/asure-gunu-kutlama-mesajlari.html


Bedenen, zihnen, kalben Hakka hicret etmemiz temennisiyle…. Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı kutlu olsun


Batıldan Hakk’a, faniden bakiye, her türlü puttan Allah’a hicret. Yeni Hicri yılımız mübarek olsun.


Tüm İslam Alemi’nin hicri yeni yılı ve Muharrem-i Şerif ayı mübarek olsun!


Asıl Yılbaşımız olan “Hicri Yılbaşı” İslam Alemine KUTLU VE MÜBAREK OLSUN.


Yeni hicri yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Bütün islam aleminin Hicri Yılbaşı kutlu olsun…


Siz,yeterki doğru olun Hakk’kı yüceltin. Allah (cc) “eğri” olanı sevmez. Doğruların ise yardımcısı,ancak (O),dur.Hicri yılbaşi kutlu olsun.


  • Kainatın Efendisi İki Cihan Güneşi Bugün Mekkeden Medineye Hicret Etti Müslümanların Yılbaşı [ 1440 ]Hicri Yılbaşımız Kutlu Olsun..!!!

Bugün Hicrî yılbaşı. Yarın 1 Muharrem 1440. Hac ve Ramazan orucu gibi bütün ibadetler bu yıla göredir. Hicretiniz ve kulluğunuz kutlu olsun.

Ayların nurani Muharrem geldi.. Kutlu olsun bugün hicri yılbaşı! Çok kıymetli olan dört aydan biri

En Güzel Hicri Yılbaşı İçin Mesajlar

Hicri yenı yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun…


Bütün İslam aleminin Hicri yılbaşını kutlarım.


Hikmeti sonsuz Rabbimiz bu gelen Hicri yılda tüm İslam camiasına hayırlar göndersin.


  • Rabbim hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin. Amin.

Yeni hicri yılın ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle .Yeni yılınız kutlu olsun


Bütün islam alemiñin mubarek yılbaşını kutlarım.iñşaallah hayırlara vesile olsun.


1 Muharrem 1440 Hicri yılbaşı Bütün İslam alemine kutlu olsun


Tüm İslam aleminin Hicri yılbaşı kutlu olsun. Yeni yılda yurdumuzun ve tüm İslam coğrafyasının hak ettiği huzura kavuşmasını temenni ederiz.


Yeni yılın sağlık mutluluk ve başarı dolu geçmesini dilerim. Her günün bir diğerinden daha keyifli geçsin. Hicri yılınız kutlu olsun!


Yeni hicri yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar. Bir yıl daha geçti. Mutluluğunun ömür boyu devam etmesini, yaşantında hiç bir şeyin seni üzmemesini diler ve yeni yılını candan kutlarım


Bugün hicri takvime göre yılbaşı. Tüm İslam aleminin hicri yalbaşı kutlu olsun. (1440)


Allah’ım yeni yılda , İslamiyeti gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun


Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun


Tadımlık dünyadan, Doyumluluk tat kalptensozler.com bekliyoruz Ya Rab! Nefsimizi ıslah eyle, Bizi kendine kul kabul eyle. Göz kapanıncaya kadar, Bizi nefsimizle baş başa bırakma, Amin… Yeni hicri yılınız mübarek olsun


Hz Peygamber’in Medine’nin şahsında Medeniyete yürümesinin yıl dönümü kutlu olsun!


Tüm İslam Aleminin Hicri Yılbaşı’nı tebrik ediyor; Muharrem ayının ümmetin yeniden dirilişine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.


Müslüman’ın bir yılbaşı vardır, o da 1 Muharrem’dir. Yeni yılınızı Allah geçmiş yılınızdan daha feyizli, bereketli etsin.


Asırlar önce bu zamanlarda, Peygamberimiz ve ilk Müslümanlar nasıl hicret ettilerse, bizlerin de kötülüklerden iyiliklere hicret etmemiz dileğiyle… Yeni Hicri Yılınız kutlu olsun.


Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni yılda bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve Müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et.


Tek Allah’a güvenerek,nasıl gelişeceğini bilmediğin geleceğe doğru yola çıkmaktır Hicret. Hicret’in 1440. yılı Hicri yılbaşı kutlu olsun..


Bu gece hicri yılbaşı.Kutlu yolculuğun üzerinden tam 1440 yıl geçti.Hicretimiz ve yılbaşımız kutlu olsun.


İnsanlık vicdanı ve merhametinin buluştuğu Mekke ile Medine’nin buluşması,Tarihin gördüğü en kutsal buluşmadır.Hicri Yılbaşı kutlu olsun.


TеbIiğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebIiği yoğurmuştur. Kısaca hicret MüsIümanIar için bir miIаttır. Hicri yıIbaşınız mübarek oIsun .


  • İnsanlığın acılarının dinmesi için hicret ruhuyla daha çok çaba duasıyla hicri yılbaşı kutlu olsun

Efendimizin(sav) Mekke’den Medine’ye zulümattan nur’a kutlu yolculuğunun,hicretinin 1440. sene-i devriyesi,hicri yılbaşı mubarek olsun.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.