Hocalı Katliamını Kınama Mesajları

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

‘Hocalı Katliamı’ diye anılacak olan ve tarihe kara bir leke olarak düşen olay için Hocalı Katliamını Kınama Mesajları göndererek bu soykırımı unutturmamaya çalışabiliriz. Katliamın üzerinden yıllar geçti fakat unutulmadı. Hocalı Katliamı’ nın yıl dönümünde, tüm öldürülenler tekrar anıyoruz.

Sayfa İçeriği; Hocalı Katliamını Kınama Mesajları, Hocalı Katliamı, Hocalı Katliamı İşkenceleri, Ermeni Soykırımına Karşı Sözler, Hocalı Katliamı İçin Mesajlar, Hocalı Katliamı Soykırımı yer almaktadır.

Hocalı Katliamını Kınama Mesajları

29 yıl önce Hocalı’da yapılan soykırımı lanetliyorum. Hocalı’da ve Türk Dünyasının her bir köşesinde toprağa düşen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, adaletin bir gün tecelli etmesi, akan gözyaşlarının silinmesini temenni ediyorum. 

Türkiye olarak, Azerbaycanlı kardeşlerimizin bundan 29 yıl önce Hocalı’da karşı karşıya kaldıkları hunharca saldırı ve katliamı her zaman kalbimizin en derinlerinde hissediyor, bu acıyı paylaşıyoruz. Bu katliamı ve Azerbaycan topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz.

Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başlarının da kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocuklar bile bu zorbalıktan, bu zalimlikten nasibini almıştır. Kendi yurtlarında bağımsız yaşamaktan başka bir istekleri olmayan; savunmasız, çocuk, kadın ve yaşlılara böyle bir saldırıda bulunanları şiddetle kınıyorum.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi olan Hocalı’da 26 Şubat 1992 de yaşanan katliam, tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 Azerbaycanlı hayatını kaybetmiştir. Vatanları için şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Hocalı’ daki Ermeni saldırıları sonucu yarım kalan ezanın günü gelince Dağlık Karabağ bölgesinin her karış toprağında ve semalarında yankılanmasını temenni ediyorum. Hem Hocalı’da hem de ülkemizin bekası için toprağa düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Uluslararası toplumdan 26 Şubat 1992’de Hocalı’da yaşanan bu insanlık dışı hukuksuzluk karşısında yaşanan olayları kınar şehitlerimizi anarım.

Hamile kadınlar ve çocuklar bile bu zorbalıktan, bu zalimlikten nasibini almıştır. Kendi yurtlarında bağımsız yaşamaktan başka bir istekleri olmayan; savunmasız, çocuk, kadın ve yaşlılara böyle bir saldırıda bulunanları şiddetle kınıyorum. 

Sözde ermeni soykırımı diye ağlayan zırlayan şerefsizlerin yaptıkları unutulmaz. Hocalı Katliamı Mekanları Cennet Olsun..

Ermeni Hocalı Katliamını Kınama Mesajları

Azeri kardeşlerimizle beraber bütün Türk halkının ve insanlığın yüreğini yakan Hocalı Katliamı’nın üzerinden 29 yıl geçti. Tarihe kara bir leke olarak geçen Hocalı Katliamı’nda hayatını kaybeden Azeri kardeşlerimize rahmet diliyorum.

Tek millet, iki devlet halinde olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyeti’nin esaret altında bulunan vatan parçasına kavuşması vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz bir gereklilik ve zorunluluktur.Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ’da yaşarken bu kalptensozler.com zulme maruz kalmış tüm kardeşlerimize Allah`tan rahmet diliyor, geride kalanlara ise başsağlığı diliyorum.

Unutmadık, unutturmayacağız! Çeyrek asır önce Ermeni çetelerce gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nı nefretle kınıyoruz.

Kendi yurtlarında bağımsız yaşamaktan başka bir istekleri olmayan, savunmasız, çocuk, kadın ve yaşlılara böyle bir saldırıda bulunanları lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. https://www.kalptensozler.com/hocali-katliamini-kinama-mesajlari.html

Azeri kardeşlerimin acısının bizim acımız olduğunu hatırlatıyor, Hocalı şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

>>> 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Azerbaycan halkının acısını paylaşıyoruz. Bütün halkların birbirini anlayabileceği güzel ve barış içinde bir dünya diliyoruz

Hocalı katliamında ve Karabağ işgalinde şehit edilenleri ve bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

Türkiye olarak, Hocalı’daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz.

Her fırsatta Ermeni iddialarının propagandasını yapmayı sürdüren Batı dünyasının, 20. yüzyılın en vahşi katliamlarından biri olan Hocalı soykırımını kınıyorum

Türkiye ve Azerbaycan halkı, iki devlet çatısı altında tek bir milletin fertleri olarak hüzünde ve sevinçte bir olmaya, birlikte olmaya devam edecek, kardeşliğimiz ilelebet sürecektir. Hocalı soykırımını kınıyorum Unutmadık, unutturmayacağız

Hocalıyı Kınama Mesajları

26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesinde gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nın üzerinden 29 yıl geçti. Azerbaycanlı soydaşlarımızın yaşlı, kadın, çocuk demeden katledildiği bu insanlık dışı saldırı, başta Azerbaycan halkı olmak üzere tüm Türk halkının yüreğinde derin bir acı bırakmıştır. Aynı zamanda insanlığa karşı işlenmiş bu katliamda yaşamlarını yitiren tüm soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, Azerbaycan halkına başsağlığı dilerim

26 Şubat 1992’de tarihe kara bir leke olarak geçen Ermenilerin Hocalı Katliamı‘nı unutmadık.Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, Hocalı Katliamı şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Azeri yurdu Hocalı’da, Ermeni çeteler tarafından gerçekleştirilen katliamı bir kez daha nefretle kınıyoruz. Unutmadık, unutturmayacağız

Dün Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmayı unutmayacağımız gibi 25-26 Şubat 1992de yaşanılanları da unutmayacağız

Türkiye olarak, Hocalı’ daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz.

>>> Kıbrıs Barış Harekatı Kutlama Mesajları

Her fırsatta Ermeni iddialarının propagandasını yapmayı sürdüren Batı dünyasının, 20. yüzyılın en vahşi katliamlarından biri olan Hocalı soykırımını kınıyorum

Türkiye olarak, Hocalı’ daki bu insanlık dışı katliamın acısını her zaman yüreğimizde hissediyor, Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz.

Hocalı kuşatmasından kaçamayan Azeriler, belki de yakın tarihin gördüğü en acımasız, en vahşi katliamlardan birine maruz kaldılar… Hocalı soykırımını kınıyorum

UNUTMADIK, UNUT(TUR)MAYACAĞIZ! Çeyrek asır önce Ermeni çetelerce gerçekleştirilen HocalıKatliamı ‘nı nefretle kınıyorum.

Hocalı Katliamını Kınama Sözleri

Bugün halen Azerbaycan topraklarının beşte biri Ermenistan’ın işgali altındadır. Bir milyondan fazla Azerbaycanlı kendi ülkesinde mülteci olarak yaşamaktadır. 

Hocalı kuşatmasından kaçamayan Azeri kardeşlerimiz şüphesiz yakın tarihin gördüğü en acımasız, en vahşi katliamlardan birine maruz kalırken, yaşanan vahşet ‘Hocalı Katliamı’ olarak insanlığın hafızasına bir kara leke olarak kazınmıştır. 

Hocalı katliamı ”Yaranın üstü kabuk bağlar, kan durur ya, benim yaram 29 yıldır hâlâ kanıyor.

Sadece bu vahşet dahi, İslam ve Türk dünyasının birlikteliğinin güçlenmesine ne denli ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Açın tarihe bakın.Dünyaya medeniyet öğretmiş Türklerin katliamı mı olmuş?Katliam görmek isteyen dönsün Hocalı’ya baksın.

Hocalı katliamı bir insanlık suçudur. Katliamın 29. yılında Azerbaycan’ın yanındayız.

Vahşi hocalı katliamın da birçok insan çirkin hale getirilmiş, masum kızın sadece kafası kalmış.

Hocalı’da akan kandı, sustunuz! Zaten ya Fransız, ya ermeni ya da Rus’tunuz!

Hocalı katliamı, tüm insanlığın dersler çıkartması, yaşanan trajediye ilişkin bir vicdan muhasebesi yapması gereken önemli bir olaydır. 

Hocalı’da yalnızca insanlar değil, insanlık da utanılası bir intikam ve canice bir yöntemle yok edilmiştir. Bu bütün dünyanın acısı,ayıbıdır

Azerbaycan topraklarının beşte biri halen Ermenistan’ ın işgali altındadır. Bir milyonu aşkın Azerbaycanlı kardeşimiz yerlerinden edilmiş durumdadır

29 yıl önce tarihinde Hocalı katliamı yaşandı. Katliam için zehirli top mermisi Ermeni güçleri,birçok kişiye ağır işkencelerde bulundu.Çocuk,kadın fark etmeden gerçekleştirilen katliamda,613 Azerbaycan vatandaşı katledildi.

>>>> Azerbaycan Bağımsızlık Günü Mesajları 

Analar oğulsuz kalamadı, kadınlar dul kalamadı, çocuklar yetim kalamadı, Hepsi öldürüldüler… Bu zulme sessiz kalma.

Kardeşlerimize yapılan zulmü katliamı Unutmadık.

Ermeniler tüm insanlığın gözü önünde soykırım işledi

Hocalı soykırımında Ermeni askerleri binlerce aileyi yok etmiştir

Hocalı’da akan kandı, sustunuz! Zaten ya Fransız, ya ermeni ya da Rus’tunuz!


Hocalı Katliamını Kınama Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.