İftar Sözleri

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Mübarek 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Canabı Haktan dileriz.  Ramazan ayı ile ilgili olarak sevdiklerinize paylaşabileceğiniz en güzel ve anlamlı İftar sözlerini sms sözleri bu sayfada derlerdik.

Sayfa İçeriği; İftar sözleri komik, İftar sözleri resimli, İftar sözleri anlamlı, İftar duası sözleri, İftar daveti sözleri, İftar ilgili sözler, Ramazan iftar sözleri, iftar komik sözler, İftar kutlama sözleri, İftar mesajlari sözler, İftar sofrası sözleri yer almaktadır.

İftar, oruç müddeti sona erdikten sonra yenen yemektir. İftar vakti ise, oruç yasaklarının sona erdiği vakit anlamında olup, güneşin batma vaktidir. Bu vakitle birlikte akşam namazının vakti de girmiş olur.

İftar Sözleri

Öyle Bir Oruç Tutalım ki, Biz İftar Ederken, Oruç Bizimle İftihar Etsin.. Hayırlı Bereketli İftarlar…


Bereketlerin aktıği vakit, Gönlün, duaya vardığı andır iftar………. Hayırlı İfarlara inşALLAH..


İftar saatini beklerken edilen Duaların, Ezan okunurken açılan Orucun, sofrada bulunan Bereketin bolluğun yüce Yaradan’dan daimi olmasını dilerim Hayırlı iftarlar 


Ramazan ayının verdiği bereket, İftar sofralarınıza tat ve huzur getirmesi dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar


Hani İFTAR vaktine yakın susar ya İ NSAN !.. Yokluğun o denli yakıyor beni !.. SÖYLE .!!Nezaman okunur Burada “EZAN”?…”Serin SECCADEMİ !.. Hayırlı İFTARLAR !. dostlar.


Her Yol Kapalı Olsa Da Kapısından Ayrılma. O Sana Kimsenin Bilmediği Kapıyı Açar. Hayırlı İftar Saatleri Dilerim, Huzur MutlulukSabır İçinde


Ey Oruç! Biz seni İFTAR ederken sen de bizimle İFTİHAR et! “Hayırlı İftarlar”


Açlık başımda duman, İlk sahur ilk heyecan. Kovaladıkça kaçan, İftar saatim misin ? Gıybetsiz, kul hakkı yemeden hayırlı Ramazanlar…


Dostlar; Sofranıza Lezzet ve Bereket, Size ve Sevdiklerinize Afiyet Dilerim. Oruçlarınızın Makbul Olmasu Duasıyla… Hayırlı İftar’lar


Susuz toprağın, dikensiz gülün, kalptensozler.com kanatsız kuşun olmayacağı gibidir ramazan! Bütün güzellikler bu mübarek ayda sizinler olsun, hayırlı iftarlar.


Gözlerimizdeki nur hiç bitmesin, aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda yaradan huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgelemsin, hayırlı iftarlar.


Tuttuğumuz orucun, ettiğimiz duanın, kıIdığımız namazın kabuI oIması ve daim oIması diIeğiyIe HayırIı iftarIar.


BugünIerin Değeri biIinmeIi, İbadetIerimizi yerine getireIim ve hayırIısını diIeyeIim, hayırIı iftarIar.


Güzel anılar paylaştıkça ve aynı sofrada oldukça daha güzel olur bu güzel ayda anılar kalıcı sofranız halil ibrahim bereketinde olsun hayırlı iftarlar.


GeceIerin gündüzIe dost oIduğu bu mübarek ayda, gecenizinde gündüzünüzünde, huzur doIu ve bereketIi oIması diIeğiyIe hayırlı iftarlar.


Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi yaradan’a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar


Oruçla iman dolan bedenlerimizin iftarla güçlenmesini diLerim Hayırlı iftarlar.


Okyanusların derinliğindeki sessizlik gibi huzur dolsun bedenin, gözlerindeki her yaş dua olsun, aldığın nefes iman olsun sana, bu ramazan da dualar su olsun hak yolunda. hayırlı iftarlar.


Geceler uzundur. Onu uyuyarak kısaltma. Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarını karartma. Hayırlı iftarlar.


İftar Kutlama Sözleri

Başı rahmet ortası merhamet sonu ise cehennem’den azad olan Mübârek Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasini dilerim, hayırlı iftarlar.


Her bir iyilik için on mislinden yedi yüz misline kadar karşılık olabilir, fakat oruç başkadır. Çünkü oruç benim içindir ve onun ecrini ben vereceğim.


Bir Iokma ekmegin tadı hayatınızda oısun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz oısun, tuttuğunuz oruç günahıarınızdan arındırsın, hayırıı iftarlar.


Yanınızda olmasakta birlikte oruç açamasakta gönüllerimiz bir duygularımız aynı amacımız belli Şükrediyoru ALLAH a Hayırlı iftarlar diliyoruz bu mesajı okuyanlara.


Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun iftarınız güzel olsun.


Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı iftarlar.


Bir’e Beş versin Yüce YARADAN bu mübarek ayda, sofranız bereketIi oIsun içinizde duaIar ve umutIar eksik oImasın, hayırlı iftarlar.


Güneşin sıcakIığı gibi oIsun içindeki iman, yagmur taneIeri kadar cok oIsun sevapIarın, hayırIı iftarIar.


Bütün güzel tatlar sofranızda birleşsin hayırlı iftarlar diliyorum.


>>> Kısa İftar Mesajları


Irmak gibi sade oımaıı hayat, göı suyu gibi tatııdır hayatın derdi çiıesi, iman gücüdür ayakata tutan bizi, ramazandır bereket saçan duaıarımıza ışık tutan, hayırıı iftarıar..


Dualarımda ağlarım yaradanım, sen ne eylersen güzel eylersin. ilahım, içime iman derdime derman ol allah’ım, hayırlı iftarlar.


DuaIarımızın Semaa’da buIuşması ve kabuI oIması diIeğiyIe hayırIı iftarIar.


Güzel Ayın Güzel insanları Sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı ALLAH kabul etsin.


Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim


11 Ayın sulatını ramazan’da gönülleriniz huzur sofranız bereketli olsun, hayırlı iftarlar olsun..


Sahurdaki bereket iftardaki sofranıza iftar sofranızdaki bereket sahur sofranıza yansısın hayırlı ramazanlar.


Ramazan ayının güzelliği kalplerinizde gökyüzündeki yağmurun bereketi evinizde sofralarınızda olsun hayırlı ramazanlar ve iftarlar diliyorum.


Rabbim bizi imanlı kullarından eğlesin inşallah. Hayırlı iftarlar olsun..


Bir insanın gerçek zenginliği bu dünyada yaptığı iyilikIerdir. Hayırlı iftarlar


İftar İçin Güzel Sözler

En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.


Cenabı-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan ramazan ayınız mübarek olsun, hayırlı iftarlar.


Daha iyi olanını değil de Sana kendini daha iyi Hissettirenle olmalısın Huzur sağlık afiyetle İyi iftarlar iyi akşamlar


Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.


Bütün müsIüman aIemin bu güzeI ayda, SofraIarından bereketin eksiImemesi diIeğiyIe gönüIIerinin sofraIarına yansımasını diIerim Yüce RABBIM’den HayırIı İftarlar…


SofraIar kuruIdu, duaIar okundu, yaradana şükürIer oIsun, bizi Ramazan’Ia buIuşturdu, HayırIı iftarIar


Yâ Rab! Ancak sana kulluk ederiz. Yâ Rab! Bütün ibadetlerimizde ancak senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardımını esirgeme Yâ Rabbi! Mübarek Ramazanda mağfiretine eren, kullarının içine bizleri de girmek nasib eyle Yâ Rabbi!. Hayırlı İftarlar.


Kafire karşı Elif gibi dimdik Allah’a karşı Vav gibi eğilirim. HayırIı İftarlar…


Herkes korktuğundan kaçar, yalnız Allah’tan korkan O’na yaklaşır. HayırIı İftarlar…


Minnet ağır bir yüktür. Kimse taşımak istemez. HayırIı İftarlar…


Aklın abdesti ilim ile gönlün abdesti aşk ile alınır.  HayırIı İftarlar…


İftarınız güzel kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun.


Hiçbir acı, cehaletten daha fazla zahmet verici değildir. HayırIı İftarlar…


>>> Ramazan Manileri Sözleri


Ramazan’nın huzur ve bizlere vermiş olduğu bereketin tüm müslümanlara daim olması dileğiyie, hayırlı iftarlar.


Hayatında ekmeği yenmeyen kimsenin adı, ölümünden sonra anılmaz. Hayırlı iftarlar.


Bir lokma ekmeğin tadı Hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz Olsun, Tuttuğunuz Oruç günahlarınızdan arındırsın, Hayırlı iftarlar. https://www.kalptensozler.com/iftar-sozleri.html


İnsan dini kadar insandır, dünya yalandır, önemli olan tek gerçek şey imandır, ona sığındığında ruhunu huzur kaplar ve benliğin daima mutlu kalır. Hayırlı iftarlar.


Güzeldir sözler doğru olduğu sürece, güzeldir hayat nefes aldığımız sürece ve güzeldir ramazan dostlarla paylaşıldıkça, hayırlı iftarlar.


Hayatın bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, Attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı iftarlar.


GüIün kokusu sarsın bedenini, ALLAH korkusu titretsin her bir hücreni, DuaIarIa birIeşsin Semaya açıIan eIIerin, HayırIı iftarIar ..


Sahurdaki Bereket iftardaki Sofranıza, iftar Sofranızdaki Bereket Sahur Sofranıza yansısın. Hayırlı ramazanlar.


Ay vurmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene kabahati ne Ay’da ne Güneş’te ara. Gözlerindeki perdeyi arala. HayırIı iftarIar ..


Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur.  HayırIı iftarIar ..


Kur’an-a saygı, onu duvara asıp önünde saatlerce dikilip, öpmek değildir, saygı onun dediklerini yapıp kalbe yerleştirmektir. HayırIı iftarIar ..


İftar Sözlerini yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.