İşçi Bayramı Mesajları , İşçi Bayramı Sözleri , Emekçi Mesajları , Resimli Mesajlar

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı bu yılda tüm dünyada büyük coşkuyla kutlanacak. 1 Mayıs’ta İşçilerin insani koşullarda çalışmak için verdikleri mücadeleler sonucunda kazanılan bir gün olan 1 Mayıs için hazırladığımız işçi bayramı kutlama mesajları, işçi bayramı resimli mesajlar ve  en güzel işçi bayramı mesajları ile karşınızdayız. 

İşçi Bayramı Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Sovyetler Birliği ile dostluk ilişkileri çerçevesinde, Ankara’da 1 Mayıs 1922’de işçi bayramı kutlandı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 1 Mayıs 1923’te resmi olarak işçi bayramı kutlamaları yapıldı.

Taksim Meydanı’nda 1977’de düzenlenen 1 Mayıs programı kanlı olaylara sahne oldu. Mitingde, DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in konuşması sırasında açılan ateş sonrasında 36 kişi yaşamını yitirdi. Yaşanan bu olay gerekçesiyle 12 Eylül askeri darbesinin ardından 1 Mayıs’ın bayram olmaktan çıkarıldı ve kutlamalar yasaklandı. Milli Güvenlik Konseyince 12 Eylül döneminde resmi tatil olmaktan çıkarılan 1 Mayıs, 2009 yılında “Emek ve Dayanışma Günü” olarak resmi tatil ilan edildi. 

İşçi ve Emekçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Toplumun tüm kesimlerinin haklarını ve taleplerini birlikte haykıracağız! Alın terinin hakkının verildiği, emeğin sömürülmediği bir düzenin kurulması dileğimle 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI kutluyorum.


Emeğin Takviminin başladığı bugünde,tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1Mayıs’ı kutlu olsun.


Savaş, baskı ve sömürünün olmadığı, demokratik hak ve özgürlüklerin yaşam bulduğu yeni bir dünya özlemiyle 1 Mayıs Dünya işçilerinin Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü kutlu olsun..


İşçi Bayramı Mesajları

Ülkemizin büyümesi, kalkınması ve hedeflerine ulaşmasında, emeği ve alın teriyle en büyük paya sahip olan işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.


Emek insanın alın teriyle kazandığı en değerli kazançtır. Emek ve emekçinin bayramı 1 Mayıs tüm emekçilere kutlu olsun


En kutsaI kazanç aIın teri iIe kazanıIan heIaI kazançtır. 1 Mayıs’ta bu heIaI kazanç üzerine kuruImuş en önemIi gündür. Bu özeI gününüzü kutIuyorum.


İçinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, alın teriyle, emeğiyle, Türkiye için sabırla üretmeye devam eden vatandaşlarımın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.


Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.


>>> 1 Mayıs Mesajları


İşçiIerin bir an önce iş-emekçi dünya görüşüne varmaIarını yada vardırmaIarını diIiyorum. BirIik ve dayanışma inancıyIa emek, barış ve özgürIük mücadeIesinde tüm eziIenIerin 1 mayıs işçi bayramını kutIarım.


Birlik ve dɑyɑnışmɑ inɑncıylɑ emek, bɑrış ve özgürlük mücɑdelesinde tüm ezilenlerin 1 mɑyıs işçi bɑyrɑmını kutlɑrım.


Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.


1 Mɑyıs’ın, ɑnlɑmınɑ yɑkışır bir şekilde dostluk ve dɑyɑnışmɑ hɑvɑsındɑ kutlɑnmɑsını dileyerek, bɑştɑ işçi, memur ve emekçiler olmɑk üzere bütün milletimizin Emek ve Dɑyɑnışmɑ Günü’nü kutluyorum.


..Nedense ülkemizde 1mayıs devrimcilerin komünistlerin adı ile .anılıyor..sadece bunlar mı işçi emekçi .. .bizde işçiyiz ..bizde emekçiyiz .işçinin hakkını teri kurumadan verin .diyen peygamberin ümmetiyiz . tüm işçi ve emekçi kardeşlerin .bu güzel günü kutlu olsun


Alın teriyle, beden gücüyle, zekâsıyla, yöneticiliği ile hayat mücadelesi veren bütün çalışanların işçi bayramını tebrik ederim.


Emeğin hakkı ödenmez Emeğe saygı Tüm emekçilerin Bayramı kutlu olsun


Emekçi Bayramı Mesajları

Alın teriyle şerefiyle namusuyla geçim savaşı veren tüm emekçilerimizin bayramı kutlu olsun


İş Emek Özgürlük Birlik ve dayanışma günümüz kutlu olsun Başka bir dünya yok, başka bir yaşam biçimi var Yaşasın 1 Mayıs


1 Mayıs işçilerin Bayram’ı işçilere kutlu olsun. 1 Mayıs,ı bahane edip sokakları karıştıranlarda Lanet olsun…..Amin.


Emekçi Bayramı Mesajları

“ODUNCU” oldu “ÇİFTÇİ” oldu “MADENCİ” oldu. Her şeye cevabı “YAPARIM, EMRİN?” 1 Mayıs’ınız kutlu olsun…


Hükümetlere değil patronlara karşı direnenlerin 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun..


Emeğiyle kazanan, helal rızkının peşinden koşan, döktüğü alın terleriyle hem tezgahları hem de toprağı bereketlendiren tüm çalışanlarımızın, vatan ve millet sevdalısı tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eder, Allah’tan muvaffakiyetler dilerim...


1 Mayıs emekçi işçi bayramımız kutlu olsun. Allah’ım İş verene ve İşçiye bol kazançlar ve sağlıklı bir iş ortamı versin


1 mayis.. hem işçi hem bahar bayramı…kutlu olsun..herşey bi papatya güzelliginde olsun.


1 Mayıs.. ve BUGÜN de mesai yapan var.. BUGÜN en çok onların bayramı.. Başta onlara ve tüm çalışanlara kutlu olsun!


Tek amacı helalinden ekmek parası kazanıp çocuklarina helal rızık yediren, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.


>>> 1 Mayıs Sözleri


1 Mayıs, emeğin sömürülmesine karşı mücadel ve dayanışmanın bayramıdır. Emekçinin her geçen gün daha fazla yok sayıldığı bu dönemde, emek düşmanı zihniyetle mücadeleye tüm gücümüzle ve teslim olmadan devam edeceğiz.Tüm emekçilerin Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun


Dɑyɑnışmɑnın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mɑyıs’tɑ tüm işçi kɑrdeşlerimizi kutluyoruz.


Emeğin ve emekçinin bayramı 1 Mayıs kutlu olsun


Türküler, zekice sloganlar, sonra sessizce dağıldı işçiler, sabah iş bekler. 1 Mayıs Kutlu olsun


HakIarı için öIenIere minnet ve şükran, akan tere seIam ve saygı iIe 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı KutIu OIsun.


1 Mayıs İşçi Bayramı aynı zamanda dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun..


Alnının teriyle evine helal bir lokma götüren İşçinin ve emekçinin 1 mayıs işçi bayramı kutlu olsun.


Evinde 7/24 çalışan hemcinsleriminde İşçi bayramı kutlu olsun


Devrimci Bayramı Mesajları

Tüm Acil Tıp Emekcilerinin Birlik, Dayanisma ve Mücadele Günü Kutlu Olsun.


En büyük çalışan ve emekçi ANNELERİMİZİN Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.


Ben ırgat olmayı, emekçi olmayı, işçi olmayı seçmedim. Ama ne olursam olayım İNSANLIKTAN hiç VAZGEÇMEDİM. 1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun.


1 Mayıs Sözleri

Emek verip, Alın teri akıtan herkesin işçibayramı kutlu olsu


ÖzeIde emekçiIerimizin, geneIde dünya emekçiIerinin birIik mücadeIe ve dayanışma günü 1 Mayıs işçi bayramını kutIuyorum.


Alın teriyle çalışan tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.


İşçilerin emeklerinin helal karşılığını aldığı,iş cinayetlerinin yaşanmadığı,umut,huzur dolu senelere.Ellerinizden öperim. https://www.kalptensozler.com/isci-bayrami-mesajlari.html


Tüm helal lokma yiyen ve yediren onurlu insanların 1Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun.


Bugün çalışmak zorunda olan tüm işçi kardeşlerim, sizinde 1 Mayıs emek ve dayanışma bayramınız kutlu olsun. 


>>> İşçi Bayramı Sözleri


Çok şey bilmenize gerek yok. Sevginin, fedakarlığın, emeğin ne demek olduğunu bilen insanların kıymetini bilin, yeter.. Alın teriyle, onuruyla hayata tutunan tüm emekçilerin işçi bayramı 1 Mayıs kutlu olsun


Dünyayı elleriyle kuranların, emekçilerin mücadele günü kutlu olsun! Bu Ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle ülkeyi var edenlere selam olsun.


1 Mayisi bahane edip olay cikaran, kolluk kuvvetine zorluk cikaran, etrafa zarar veren veren herkes teroristtir. Geri kalan herkesin bayrami kutlu olsun.


1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum


1 Mayıs İşçi Bayramımız Kutlu Olsun İNŞAALLAH…!!! Emekçi İşçilerimiz, kapitalizm karşısında asla Yılmayacaktır.. Yıkılmayacaktır!!


Fabrikada, madende, tarlada Elleri nasır tutanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun


Bir lokma ekmek için onurlu ve gururlu bir şekilde yaşayan tüm işçi ve emekçilerin bayramı kutlu olsun


Özel Günler kategorisinde en güzel İşçi Bayramı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; 12 Mart İstiklal Marşının Kutlama Metinleri , 14 Şubat Sevgililer Günü Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.