Kandil Sözleri

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Kandil geceleri Türkler tarafından çok benimsenmiş, bu geceler diğer günlerden farklı bir heyecan içerisinde yıllarca kutlanagelmiştir. Özellikle Osmanlılar zamanında II. Selim zamanından minarelere kandiller asılarak duyurulduğu için halk bu geceleri kandil geceleri olarak anılmıştır.

Af ve rahmet kapılarının sonuna kadar açık olduğu mübarek kandil gecelerin de İslam alemi ibadet ederek af dileyecek. Kandiller de birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendirmek isteyen Müslümanlar yoğun bir şekilde Kandili mesajları aramaya başladı. Biz de sizler için güzel, anlamlı, resimli, kısa Kandil mesajlarını derledik.

Sayfa İçeriği; Anlamli kandil mesajlari, Berat kandili mesajları, Mevlana kandil sözleri, Kandil mesajları güzel sözler, Resimli kandil mesajları, En güzel kandil mesajlarını bulabilirsiniz.

Kandil Sözleri

Kandilin Mubarek olsun Canımmm Rabb’im hayrli Bereketli Kandiller nasip etsin inšaAllah


Kandilller ALLAH’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecelerdir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz mubarek olsun..


O gece ALLAH-U TEALA şöyle buyurur. Af isteyen yok mu affedeyim, Rızık isteyen yok mu rızık vereyim, Dertli yok mu sıhhat, afiyet vereyim, Ne isteyen varsa, istesin vereyim. Kandiliniz Mubarek Olsun Hayırlı Kandiller.


Kandiliniz mubarek olsun dostlar! Rabbim ülkemizi ve aziz milletimizi yerin altından ve yerin üstünden gelecek şer ve musibetlerden muhafaza eylesin; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın inşallah.


Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için, İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için. Kandiliniz Mübarek Olsun.


Duasını dile getirse kabul olmayacağını düşünen, dualarında isteklerinin gerçekleşmesinin imkansız olacagını düşünenlerinde dualarını kabul eyle Ya Rab… Kandiliniz mubarek olsun.


Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.


_____Ne Can KalacaK Nede CanaN ______Bir Yaradan KalacaK Birde ImaN..Bizleri ______Imandan AyirmA ________ALLAHIM________ Kandiliniz _______Mubarek OlsuN


>>> Kadir Gecesi Sözleri


Gеl еy Muhammеd aleyhisselatu ve sselam bahardır dualar ardında saklı aminlеrimiz vardır Hacdan dönеr gibi Miractan inеr gibi gеl gеl bеkliyoruz yıllardır Kandiliniz mübarеk olsun https://www.kalptensozler.com/kandil-sozleri.html


Sonsuz merhamet ve Rahmet sahibi olan Rabbim dualarınızı kabul buyursun kandiliniz mubarek olsun.


Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi adede in’amillahi ve ifdarih*kandiliniz mubarek olsun dualarinizda anilmak dileyiğle


Allah’ın rahmeti ,bereketi sizinle olsun.gönul güneşiniz hiç solmasın,yüzünuz aydın olsun, kabriniz nur dolsun,makamınız firdevs dualarınız kabul olsun… Kandiliniz Mubarek Olsun


AIIah’ım! Senden istedikIerimiz ve isteyecekIerimiz için rahmet yağmurunda bizi susuz bırakma Bizi afet .Kandiliniz mubarek olsun


Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. kandiliniz mübarek olsun..


Gönlü güzellere,yüregi kocamanlara, dostlugu dost gibi bilenlere selam olsun kandiliniz mubarek olsun


Ellerin duâ’ya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm duâ’larımızım kabul olması dileğiyle… Kandiliniz kutlu olsun


Türk ve İslam Coğrafyasında Akan Kan Son Bulsun. Bebekler, Kadınlar, İnsanlar Ölmesin. Açlıktan Ölümlerin Olmadığı, Kansız ve Kavgasız Bir Dünya, Huzur ve Barış İçinde Bir Hayat, Mutlu ve Müreffeh Bir İnsanlık Diliyorum Cenab-ı ALLAH’tan. Kandiliniz Kutlu Olsun.


Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz”e. Hayırlı kandiller..


Değerli Dostlarım; Allah’ın rahmeti ve lütfu, sizin, ailenezin ve tüm Türk- İslam aleminin üzerine olsun. Dualarınızda yer alabilmek umuduyla. Kandiliniz kutlu olsun.


Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.


Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun.. 


Derler ki; “Yere göğe sığmayan Allah, küçücük bir kalbe sığarmış..” Huzur kalbinizde, İyi bakın O’na….! Kandiliniz Kutlu Olsun


Anlamli Kandil Mesajlari

Gözler manayla, Eller duayla güzel. Kandiliniz bereketli olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun.


Ümit ederiz ki bu mübarek gece,zor günler geçirdiğimiz,fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kandiliniz mübarek olsun.


Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım. 


Allah sizlerin yüreklerinizi sevgi, hoşgörü ve merhamet duygusundan mahrum bırakmasın… Haneniz hergün Ramazan sofrasının bereketiyle bereketlensin… Kandiliniz kutlu olsun…


Kandiliniz kutlu olsun. Hepimizin ortak arzusu; Huzur,saygı; dürüst,hesap verebilir ve hesap sorulabilir tam işleyen bir demokrasi.


Bir ay sabredemeyenler,bir ayın içindeki o bin ayın kıymetini KADİR gecesini nereden bilecekler.secde eden gönüller kandiliniz kutlu olsun..


TALİHİNİZ gözleriniz kadar berrak,KADERİNİZ bakışınız kadar güzel,UMUDUNUZ yarın kadar yakın,dualarınız kabul, Kandiliniz kutlu olsun…


Umudumu canlı tutan Allah’a Hamd’olsun ! “O” Ummadık yerden kapı açan Fettah’tir. Kandiliniz Kutlu Olsun


Yere inen her melek, Duacınız olsun. Okuduğunuz her ayet İlacınız olsun. Evinize nur, Kalbinize iman dolsun. Kandiliniz kutlu olsun.


Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. www.kalptensozler.com Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.. 


Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.


Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.


Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.


>>> Berat Kandili Sözleri


Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Beraat kandiliniz mübarek olsun..


Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.


Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepmiz için hayırlı olsun!


Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin,büyüsüne kapılmanız dileğiyle.Nice kandiller.


Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.


Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!


Allah”ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.


Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.


Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..


Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.


Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez kabul olunur: Recep’in gecesi, Şaban’ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı geceleri.” HADİS


Kandil Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.