Kerbela ve Hz. İmam Hüseyin’ i Anma Mesajları

0
3219
views
Kerbela ve Hz. İmam Hüseyin' i Anma Mesajları

Hz. İmam Hüseyin’ i Anma Mesajları

Ne Kerbela’da şehit olanlar Şiiliğin temsilcisidir ne de Kerbela faciasını yaşatan zalimler Sünniliğin referansını temsil ederler. Zalimin de mazlumun da ne mezhebine ne meşrebine bakılır. Mümin insan her nerede olursa olsun zalime karşı mazlumun yanında duran insandır

Evet bizde Kerbela Olayının Anma Mesajlarını, Hz. Hüseyin Sözleri, Karbela’ da Ne Oldu, Hz. İmam Hüseyin Yakınları ve Kerbela Olayı, Hz. Hüseyin Anma Mesajlarını sizlere sunmaya çalıştık.

Bu acılı günde şehitlerimizi rahmetlele anıyoruz.

Gün, “Her gün Aşura, her yer Kerbela” demenin günüdür.  Hüseyin’in kıyam ve şehadeti her günümüzde, her anımızda olmalıdır. Onu törensel bir güne sıkıştırmamalı, onun hayatından ibretlik sonuçlar çıkarmada daha sebatkâr adımlar atmalıyız.

Hz. Hüseyin, haksızlık karşısındaki onurlu mücadelesi ile bütün müminlerin gönüllerinde taht kurdu

Hz. İmam Hüseyin Yakınları ve Kerbela Olayı

Peygamberimizin ahirete rıhletinden sonra, ümmet arasında türlü fitneler baş gösterdi. Özellikle Hz. İmam Ali’nin halifelik döneminde ümmet birbirleriyle birçok kez savaştı, savaştırıldı.

Hz. İmam Ali’ye baş kaldıran Muaviye, kendinden sonraki halifenin oğlu Yezid olarak kabul edilmesini ölmeden önce garantilemişti

Yezid halife olunca- tıpkı babası Muaviye gibi- Hz. Peygamber’in getirdiği İslam inancını temelden değiştirmeye ve halka işkence etmeye devam etti.

Bundan özellikle Kûfe halkı rahatsız olmuştu. Bu nedenle Hz. İmam Hüseyin’e her gün yüzlerce mektup yazıp, kendilerini Yezid’den kurtarmasını istediler. Kufe’den 18 bin mektubun Hz. İmam Hüseyin’e ulaşması sonunda İmam ve taraftarı (ailesi, dostları) ile Kufe’ye doğru yola çıktı.

Kufelilerin mektuplarından haber alan Yezid, ilk olarak elçi olarak gönderilen Hz. İmam Hüseyin’in amca oğlu Müslim’i öldürtüp ve halka baskı uygulayarak Kufelilerin gözünü korkutmayı başardı. Böylece evvelce İmam’a biat edeceklerini belirten Kufeliler, korkularından saf değiştirip Yezid’e biat etmeyi kabul edip Hz. İmam Hüseyin’i ve taraftarlarını da Kufe’ye girmeden bulup biata zorlamak üzere Yezid’in ordusuna katıldılar. http://www.kalptensozler.com/kerbela-ve-hz-im…i-anma-mesajlari.html

İmam Hüseyin ve yakınları Muharrem ayının ilk günü Kerbela’da tutsak edildiler. Fırat nehrine yakın bulunmalarına rağmen su içmeleri yasaklandı. Kufelilerin ihanetine uğrayan Hz. İmam Hüseyin ve yakınları tutuldukları Kerbela’nın kavurucu çölünde 10 gün su içemediler. Muharrem’in 10.günü de Yezid’e biat etmeyi reddeden İmam Hüseyin’e, karşı taraftan ok atılmasıyla çatışma başladı. Hz. İmam Hüseyin’in oğulları, kardeşi, yeğenleri derken tüm yakınları tek tek şehit edildiler. Tüm sevdiklerinin gözü önünde can vermesine şahit olan İmam, son olarak 33 mızrak yarası ve 34 kılıç yarası aldıktan sonra Şimr isimli asker tarafından başı kesilerek şehit edildi.

Kerbela olayı gerek Alevilerin, gerek Şiilerin, gerek ise Sünnilerin ortak acısıdır.

Kerbela Olayını Anma Mesajları, Hz. Hüseyin ve Şehitler

Efendimiz Muhammed Mustafa’ya, onun âline, ashabına salat ve selam ediyor; serdarımız Hz. Aliyyü’l-Murteza’nın şahsında bütün ehl-i beyt-i Mustafa’yı, Hz. Haticetü’l-Kübra’yı, Hz. Fatımatu’z-Zehra’yı, Hz. Hasan’ı, Hz. Zeyneb’i, hassaten şehitlerin serdarı, ser-çeşmesi, seyyidü’ş-şüheda Hz. Hüseyin Efendimizi, Kerbelâ şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, adalet, ahlâk, erdem ve fazilet için, izzet ve şeref için can veren bütün şühedayı rahmet, minnet, şükran, saygı ve tazim ile yâd ediyorum.


Suyu sana haram kılanın,ahireti susuz olsun ya Hüseyin… 1336 yıl önce bugün şehit edilen Kerbela şehitlerini rahmetle anıyorum. El Fatiha


Dedem hz hüseyin ve kerbela’da şehid olan tüm akrabalarımı rahmetle anıyorum


Kerbela’da zalimin zulmüne boyun eğmeyen ve şehit edilen Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hüseyin’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.


Kerbela katliamının yıl dönümünde Hz. Hüseyin’i ve diğer Kerbela şehitlerini rahmet ve saygıyla anıyorum.


Başta şehidler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, ihtiramla, özlemle anıyor ve yâd ediyorum. Onların Hz. Zeynelabidin ile süren kalptensozler.com aziz hatırasını ve Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı saygıyla selamlıyorum. Asırlardan beri Hz. Peygamber (sas) ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin barış, huzur, güven, sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Allah bizleri Hz. Hüseyin’in muradına uygun hareket eden varisçileri konumuna getirsin! Bizleri zalimlerle değil mazlumlarla anılan, zalimlere karşı mazlumlardan yana olan kullarından eylesin!


“Yezid ile su içmektense, Hüseyin’le ölmek güzeldir” diyorum ben de! Kerbela şehitlerimizi rahmet ile anıyorum. Mekanları Cennet olsun.


1337 Yıl Önce Şehit Edilen Kerbela Şehitlerini Rahmet ve Dua İle Anıyorum…


Diğer Güzel Sayfalarımız;  Aşure Günü Kutlama Mesajları   ve    Anlamlı Hicri Yılbaşı İçin Anlamlı Mesajlar 


Kerbela ortak acımızdır.Aslında düşününce o kadar ortak acımız ve mutluluklarımız varki…Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum…


Muharrem Ayı’nın 10.Günü Kerbela’da Hak için şehadete yürüyen Hz. Hüseyin’i ve Ehl-i Beyt’i rahmetle anıyorum…


İhanete karşı duran Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini rahmetle anıyorum.


Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in torunu Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela’da şehit edilmesinin 1377’nci yıldönümünü hüzünle anıyorum.


Kerbela şehitlerinin acısını bu matem gününde yüreğimizde hissediyoruz. Hz. Hüseyin’i ve tüm ehli beyt şehitlerimizi rahmetle anıyorum.


Kerbela’da Hak yolunda taviz vermeden mücadele etmenin timsali olan Hz. Hüseyin ve tüm Şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.


Hz. Peygamberimizin reyhan çiçeği, sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 72 mü’min işkencelere maruz kaldı ve şehit edildi. Şehadetlerinin 1377’ncı sene-i devriyesinde Ehl-i Beyt’in tüm mensuplarını, hassaten Hz. Hüseyin Efendimizi rahmetle yâd ediyorum. Tutulan Muharrem oruçlarının, yapılan ibadetlerin Hak katında kabul ve karin olmasını niyaz ediyorum


Kerbela katliamı islam aleminin en korkunç trajedisidir. Kurbanları saygıyla anıyorum.


Yezid ve zulüm. Seyyidine Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin e yapılan zulmün,Kerbela olayının senei devriyesinde onları rahmetle anıyorum.


İnşallah  Kerbela ve Hz. İmam Hüseyin’ i Anma Mesajları  yazımız hoşunuza gitmiştir. Siz de bu üzücü olayı bir mesajlarla paylaşın, ümmetçe farkındalığımızın artmasına katkıda bulunun.

İlgili Sayfalarımız;  Hacı Bektaş-ı Veli Sözleri  ,  Hz. Ali Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here