Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları, Bayram Kutlama Sözleri, Kürtçe Sözler

0
2031
views
Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle… Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajlarını sizlere sunuyoruz.

Sayfa İçeriği; Kürtçe ramazan ayı, Ramazan bayramı Kürtçe kutlamaları, Kürtçe kardeşlerimize bayram mesajları, Anlamlı  Kürtçe ramazan bayramı mesajları, Kürtçe kurban bayramı sözleri yer almaktadır.

Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajları

Cejna Remezanê bımbarek be  -Ramazan bayramı mübarek olsun


Cejna we bımbarek be -Bayramınız mübarek olsun


Cejna Remezanê pîroz be -Ramazan bayramı kutlu olsun


Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan pîroz be -Ramazan bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun 


Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajı
Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajı

Her kesê ku mehê ji bo rojgirtî dê Ramadan Bayrami pîroz bibe. -1 ay boyunca oruç tutan herkesin Ramazan Bayrami mubarek olsun.


Bi hêviya ku bibe sebebê biratî u wekheviyê cejna we pîroz be. -Eşitlik ve kardeşliğe vesile olması ümidiyle bayramanız kutlu olsun.


Roja herî xirab e ku mîna vê Ramadan Cejna xweş e! ... Xwezî be ku hûn betlaneya xwe bikin … -En kötü gün böyle Ramazan! … tatilinizi yapmak dileğiyle…


Li Dilên Eyên Xwe di ronahiya Dolsun Ramadan Happy Feast. -Dolsun Mutlu Bayramın Işığında Gözlerinde.


Xwezî bi 11 mehan dest pê kir ku her tişt dikare serbest tê xwarin. Festivalên baş … -Mutlu, 11 ayda başladı ve her şey bedava yenilebilirdi. İyi olaylar …


Pesnê Xwedê be be ku kî me afirandiye, heger hûn hemî misilmanan in, dilsoziya Ramadan pîroz -Övgü, bizi yaratan Allah’a, tüm müslümanların ise ramazanın sadakatini kutlar.bikin.


Bi navê Ramadan Feastê bi kêfê xweş bikin ku ji bo cejnên xweşikên xwe bi hezkirin û aştî re bistînin … -Ramazan Bayramını, güzel bayramlarınızı kutlamak için zevkle ve sevgiyle kutlayın …


>>>> Dini Whatsapp Sözleri


Rojên herî baş e. Bi rûyê we di rûyê xwe bişixin û rûyê we wek rûyê xwe. Ramadan Bay happy … -En güzel günler. Yüzünü kendinin önüne koy ve yüzünle yüzüne bak. Ramazan Bay mutlu …


Em dixwazin ku hûn bi kêfxweş, hêvîdar, zîvê zêrîn a ku hûn dihêle, giyanê we û hawirdora xwe xwar dikin. -Tuttuğunuz neşe, umut, gümüş altından, ruhunuzdan ve çevrenizden zevk almanızı istiyoruz.


Cejna Remezanê pîroz be ji we re. An serkeftin an jî aşitî bêxe qismetê gelê me. -Ramazan bayramınız kutlu olsun. Allah halkımıza ya zaferi ya da barışı kısmet etsin.


Nûr’a Îslamê qelbê te tije bike, Mekana te fîrdews, cîranê te Hz. Mûhammed be. Cejna te bimbarek be. -İslamın nuru kalbine dolsun, Mekanın cennet, komşun Hz. Muhammed olsun. Bayramın mübarek olsun.


Cejna Remezanê ya Rojhilata Navîn bi daxwaza aştî u azadiyê. Bi hêviya jiyaneke bi rumet pîroz dikim. -Ortadoğu’nun Ramazan Bayramı’nı barış, özgürlük dileği ile onur bir yaşam ümidiyle kutluyorum.


Cejna we pîroz, rojîya we qebûl, gunehên we û me mexfûr bibin. Bi hêvîya rojên ronahî…. -Bayramanız kutlu, oruçlarınız kabul, günahlarınız af ve mağfiret olsun. Aydınlık günlerin ümidiyle.. 


Her cejnek destpêkeke nu ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha demokrasî u azadiyê. Cejna we pîroz be. -Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bayram demokrasi ve özgürlüğün temeli olsun. Bayramnızı Kutlu olsun. https://www.kalptensozler.com/kurtce-ramazan-bayrami-mesajlari.html


Kürtçe Ramazan Bayramı Sözleri

Cejna Remezanê li we pîroz be. Yezdanê dilovan hêzek bide mazluman ji bo ku pişta zaliman bişkînin. –Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Merhamet Sahibi Allah mazlumlara zalimlerin belini kırmak için bir güç versin


Bila bigihin hev xal u pismam. Hev nas bikin. Dur u biyan cejna we pîroz be. Azad bin hemu deman. –Kavuşsun dayılar, amcaoğulları. Birbirlerini tanısınlar. Uzaktakiler, gurbettekiler bayramınız kutlu olsun. Özgür olun her zaman.


Kürtçe Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları
Kürtçe Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları

Bi heviya ku cejna Remezanê le welate me ü li hemu cihane bi be sedema aşti ü biratiye cejna we ya remezanê piroz be. -Ramazan Bayramının ülkemizde ve dünyada barış ve kardeşliğe vesile olması dileği ile hayırlı bayramlar.


Cejna Qurbanê li hemu Misilmanan pîroz be Hêvîdar in, Cejna Qurbanê pîroz jî bona azadî, aşitî û bexteweriya gelan û cigir bûna demokrasî, aramî û asayiş li navçeyê, bibe destpêkek. -Demokrasi, özgürlük, barış, huzur ve güvenin sağlanmasına vesile olması umuduyla, tüm Müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun.


Em hêvidarin ku ev cejna Remezanê bi kalptensozler.com sedama aşitî, biratî û wekhevîyê… Em jîyaneke birûmet û serfiraz ji bo gelê me yê Kurd hêvi dikin. -Barış kardeşlik ve birlikteliğin hakim olduğu bir ramazan bayramı beklentisi içerisindeyiz. Kürt halkı için onurlu ve başı dik bir yaşamı umut etmekteyiz.


Bi daxwaza pêşerojeke ronî cejna we pîroz dikim. Hêviya me ew e ku cejn ji bo mirovahiyê aştî, azadî û biratiyê bîne. -Aydınlık bir gelecek dileği ile bayramınızı kutluyorum. umudumuz o dur ki bayram insanlığa barış, özgürlük ve kardeşlik getirsin


>>>> Ramazan Bayramı Sözleri


Em hêvî dikin û dixwazin ku Xweda Teala rehma xwe bi ser me de bibarîne û ji bo xatirê vê roja pîroz, di alema îslamê de aşîtî û aramîyê ava bike. Cejna Remezanê li gelê me û li hemû mislimana pîroz be. -Ümidimiz o dur ki Allah rahmetini yağdırsın üzerimize ve bu mübarek günün hatırına İslam aleminde barış ve huzur oluşsun. Ramazan bayramı halkmıza ve tüm müslümanlara kutlu olsun.


Bi navê Xweda ( Allah’ın adıyla)
Bi xatirê Qur’anê (Kur’an’ın hatrıyla)
Bi hezkirina Resûlê Ekrem ( Resul-u Ekrem’in sevgisiyle)
Cejna we ye Remezanê ( Ramazan Bayramınızı)
Bi dil û can pîroz dikim. (Can-ı gönülden kutluyorum)


Bi hêviya ku cejn li gelan re aştî u biratiyê bîne cejna we ya Remezanê ji dil û can piroz dikim. -Bayramın halklara barış ve kardeşlik getirmesi ümidiyle Ramazan bayramınızı can-ı gönülden kutluyorum.


Em hêvî dikin ku, Cejna Remezanê bibe wesîleya aşîtî, wekehevî û aramî yê. Bi van hestan em cejna we, malbata we, a gelê Kurd û a alema îslamê pîroz dikin. -Ramazan Bayramı’nın barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını diliyoruz. Bu duygularla sizin, ailenizin , kürt halkının ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyoruz.


Cejna Remezan a pîroz di serî de hemu gelên rojhilata navin û a misilmanan piştre jî hemu cihanê pîroz be. Reh   Remezanê li asimanen cihanê tîrêjen aşitiyê belav bike û misilman û ne misilman hemû cihan mezinbuna Xwedê bihese -Öncelikle bütün ortadoğu halklarının ve islam aleminin ardından tüm dünyanın Ramazan bayramı kutlu olsun. Ramazanın rahmeti tüm gökyüzünden ışınlarla tüm dünyaya barış dağıtsın ve müslüman olan olmayan herkese Allah’ın yüceliğini göstersin


Kürtçe Ramazan Bayramı Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest  

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here