Kut’ ül Amare Zaferi Mesajları

orgasnic11983 tarafından tarihinde yayınlandı

Osmanlı Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zafer olarak bilinmektedir. Kut ül Amare Zaferi Sözlerini bu başlık altından alabilir kolaylıkla Facebook, Whatsapp veya Sms olarak gönderebilirsiniz. Sosyal medyanın en güzel Kut ül Amare Zaferi Sözleri. İşte tüm detaylar…

Sayfa İçeriği; Kut ül Amare zafer sözleri, En büyük zafer Kut ül Amare, Kut ül Amare İngiliz, Kut ül Amare mesajları facebook, Kut ül Amare Osmanlı zaferi, Kut ül Amare mesajları, Kut ül Amare esir alınan İngilizler, Kut ül Amare anlamlı sözler yer almaktadır. 

Kut ül Amare Zaferi Sözleri

İngiliz’ lerin tarihte’ki; En büyük yenilgisi KutülAmare ‘nin 105. Yılı kutlu olsun.! Tüm şehit lerimizin ruhu şad olsun ALLAH’rahmet etsin


Bana cehennemi mi yoksa Kutül Amare’yi mi tercih edersin deseler seve seve cehennemi tercih ederdim” – General Townshend (İngiliz komutan)


Kutül Amare nice zaferler nice kahramanlar, daha düne kadar bunlardan bi haber yaşıyorduk Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun ALLAH’rahmet etsin 


İngilizler tarihinin en büyük yenilgisini almıştır. 13.600 esir alınmıştır. Kut zaferi kutlu olsun! Cennet Mekan Halil Kut!


İngiltere 105 yıl önce 2 büyük tokat yedi Türklerden; 1 Çanakkale’de 2 Kutülamare’de. İkisini de hiç unutmadılar.” Kut zaferi kutlu olsun!


Kutül Amare zaferinin 105. yıl dönümünde kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum


Çanakkale Zaferi’nden sonra ikinci büyük zaferimiz olan Kutül Amare zaferinin yıldönümü kutlu, şehitlerimizin ruhu şad olsun.


Kutül Amare İngilizlerin unutturmaya çalıştığı bu büyük zaferi Türk Milleti asla unutmayacaktır. 


Unutturulmak istenmiş KutülAmare Zaferi’mizin 105. yıldönümünde kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum…


Kutül Amare zaferinin 105. Yıldönümü kutlu olsun. şehitlerimizi rahmet, ecdadımızı minnetle yâd ediyorum.


Osmanlı’nın 1.Dünya Savaşı sırasında kazandığı en büyük zaferi Kutül Amare Şehitlerine selam olsun. Unutturdular,Unutma! Bugün KUT Bayramı.


İngiliz’e attığımız o dehşetli tokat’ın sesini, 105 yıl sonra ancak duyduk! bu sesi yazamayan yalan tarih utansın!


>>> Cumhuriyet Bayramı İle İlgili Sloganlar


Kutül Amare diline ırkına memleketine bakılmaksızın Müslüman Osmanlı Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandı https://www.kalptensozler.com/kut-ul-amare-zaferi-mesajlari.html


Ecdadımız ile Ne Kadar Gurur Duysak Az!  Kutül Amare Zaferimiz Kutlu Olsun


Mermi sandıklarından minber yapmış ecdad ! birazdan namaz kılacaklar. ne mutlu müslümanım diyene!!  kutül amare


İngilizlerin Tarih Kitaplarından Sildirdiği  Kutülamare Zaferimizin 105. Yılı kutlu olsun.


En zor zamanımızda bile, 7 düvel üstümüze geldiğinde bile evvel allah zafer kazanan bir milletiz.! Kutülamare


Irak’ın Kut bölgesinde kazandığımız büyük zafer Kutül Amare’nin 105. yılında, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 


Kut ül Amare Kutlama Mesajları

105 yıl önce bugün İngilizlere karşı kazandığımz unutturulmak istenen osmanlı’nın kutlu zaferi  kutül amare onurumuzdur


Unutulan son zafer Kutu’l Amare bize unutturmaya çalışanlar unutmayacağız hep hatırlayacağız..


Bugün Türk’lere Şân, ingilizlere Kara Meydân” ~ Halil Kut Paşa Osmanlı’nın kazandığı son zafer.. Ecdâdımızın ruhu Şâd olsun..


Türk’lere şeref-ü şan İngilizlere kara meydan olan,Çanakkale zaferinden sonra Osmanlı’nın unutturulmaya çalışılan,en net zaferi!


Dünya savaşında Çanakkale’den sonra en büyük ikinci zafer, İngilizlerin çaresizliklerinin sembolü Kutül Amare zaferi. Unutma, unutturma..


Kutül Amare İngiliz Ordusunun Osmanlı Ordusu tarafından teslim alınmasıyla neticelenen muhteşem bir zaferdir.. 105. Yılı kutlu olsun..


İçinde Osmanlı askı içinde vatan sevgisi ıçınde imân kıruntısı olan her türk evladının gurur duyduğu destan… Kutül Amare


Bir büyük destan. ve bu destanın yazılmasında adı gecen tüm kahramanlara sonsuz saygılarımızı yolluyoruz. ruhunuz şâd olsun Kutül Amare


Biz sussak tarih susmaz. Tarih sussa hakikat susmaz. Şehitlerimizi rahmet, ecdadımızı minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şad olsun. Kutül Amare


Kutül Amare 29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusunun Irakin Kut bölgesinde Ingilizlere karşı kazandığı büyük zaferdir..


Tarihimizde çok az bilinen 1. Dünya Savaşı’nın en önemli muhaberelerinden biri olan Kut’ül Amare savaşı, zor şartlar ve imkansızlıklar içerisinde düşman kuvvetleri karşısında gösterilen özveri, kahramanlık ile yüksek sevk ve idarenin neticesinde gerçekleşen eşsiz bir zaferdir. Bu vesileyle 105. Yılı kutlu olsun..


Unutulan ve unutturulan bir zafer olan Kut’ül Amare, Çanakkale’den sonra öz güvenin zirveye ulaştığı bir savaş. Bir İngiliz ordusunu, topuyla tüfeğiyle, subayıyla ve generaliyle yaklaşık 14 bin civarında askeriyle teslim aldık. Bunun da öncesinde İngilizlere 20 bin civarında zayiat verdirdik, İngilizlere büyük bir utanç yaşattık Bu vesileyle 105. Yılı kutlu olsun..


Kûtul-Amâre Zaferi’nin 105. Yıldönümü vesilesiyle bu büyük zaferi milli hafızamıza nakşeden kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum


Zorlu şartlar altında gelen zaferin mimarı, Osmanlı askerinin kahramanlığı oldu. Bunlardan biri, İngiliz savaş uçağını tüfeğiyle düşüren Gümüşhaneli Osman oğlu Mehmet minnetle anıyorum.


Dicle Nehri kıyısında Kut’ül Ammare şehri yakınlarında konuşlanmış İngiliz ve müttefiklerinin kuşatılmasıyla başlayan muharebe, kasabanın Osmanlı Ordusu tarafından ele geçirilmesi ve İngiliz birliklerinin tamamının esir alınmasıyla tamamlanan bu büyük zaferi sevinle anıyorum


Osmanlı’nın çoğulcu yapısını zaafa çevirenler bizi bu topraklardan ayırdı. Fizik sınırlarımız ayrılmış olabilir ancak gönül sınırlarımız hiç ayrılmadı. Kuşatma boyunca Kut ordusu adeta Osmanlı’nın bir ordusu olarak hareket etmiş ve şehit vermiştir.  Bu vesileyle 105. Yyılı kutlu olsun.. 


Türkiye’nin NATO’ya üye olmasının ardından İngilizler, bayramın kaldırılması için baskı yaptılar. Baskılar üzerine de Türkiye, bayram kutlamasına son verdi. İngilizlerin baskısı o kadar yoğundu ki Kut-ül Amare zaferi ve Kut Bayramı’na yönelik tarihi bilgiler, okullardaki tarih kitaplarından bile silindi. Unutturulmak istenen bu büyük zaferin  105. Yılı kutlu olsun..


Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Kut’ül Amare’nin 105. Yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…


Kut’ül Amare‘de şehit düşen ecdadımıza ve bu zaferden gazi olarak ayrılmış ama tarih içinde hakkın rahmetine ulaşmış tüm gazilerimize de yüce rabbimizden rahmet dilerim. Tüm zaferlerin sahipleri onu bugün koruyan, sahip çıkan ve tarihinin farkında yetişen gençlerimizdir. Zaferler onları kazananların olduğu kadar onu koruyanlarındır da, bu nedenle tüm neslimize de bu kutlu yıl dönümünde müreffeh, iman dolu, kendinden emin, tarihine ve ülkesine karşı sorumluluğunun bilincinde, ahde vefası bol bir ömür dilerim


Kut’ ül Amere Zaferi Kutlama Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

Davut biçer · 30 Nisan 2020 07:17 tarihinde

Allah cc kutul amerede şehid ve gazi olan tüm subaylarımıza ve erata bu meseleyide önemine binaen ğündeme getirenlerde Allah cc razı olsun Gidenlerimizin mekanı cenned olsun.Amiin.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.