Kutlu Doğum Mesajları

0
2566
views
Kutlu Doğum Mesajları

Kutlu doğum haftası; 1989 yılında başlatılan bir uygulamayla her yıl İslam peygamberi Hz. Muhammed(s.a.v)’in doğum tarihine göre  kabul edilerek  bu tarihin de miladi takvime göre sabitlenerek her yıl Hz. Muhammed(s.a.v)’in doğum gününün kutlandığı haftanın adıdır

Sayfamızda Kutlu Doğum Mesajları Kısa, Kutlu Doğum Mesajı Diyanet, Kutlu Doğum Haftası Cep Mesajları, Kutlu Doğum Haftası Mesajları Facebook , Kutlu Doğum Haftası Mesajları Sms, Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Mesajlar, Kutlu Doğum Kısa Mesajlar yer almaktadır.

Kutlu doğum haftasında neler yapılır?

Kutlu doğum haftasıyla ilgili sinevizyonlar hazılanır,

İlahiler okunur,

Peygamber sevgisini anlatan Şiirler okunur,

Peygamberimizin hayatıyla ilgili kitaplar okunur,

Dualar okuyabiliriz,

Allah Rasulü’ne salavat getirilir,

Haftanın önemi anlatan konferanslar düzenlenir,

Peygamberimize mektuplar yazılır.

Kutlu Doğum Mesajları

Ona uyunuz Onu örnek alınız ki o sizde hergün yeniden doğsun yüreğinizi verinki Ona yarın orada sizinle olsun..Bu duyguyla doğum günümüz Kutlu olsun..

Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir.  Kutlu doğum haftanız kutlu olsun

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 ɑsırdır dɑim sensizliğe sürüldük. Sɑnɑ sɑlɑt ve selɑm gönlümüz senle dolsun. Bizleri sɑnɑ ümmet yɑpɑnɑ hɑmdler olsun. Güllerin gülistɑnı gül efendim. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Yɑrɑtılmışlɑrın en hɑyırlısı, Peygɑmber Efendimiz Hɑzreti Muhɑmmed Sɑllɑllɑhu Aleyhi Vesellem için duygulɑrımızı dile getirdiğimiz şu mübɑrek günde sɑlɑt ve selɑm O’nɑ olsun… Kutlu doğum hɑftɑnız mübɑrek olsun.

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun!

Ey güllerin sultanı,alem senle övüldü,biz seninle hep güldük,on dört asırdır daim,sensizliğe sürüldük,sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun efendimiz. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed  in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile  tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder selam ve saygılar sunarım.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kutlu Doğum Haftanız Mübarek Olsun.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz ya ResuI AIIah, bu dünyada göremedik nur yüzünü, oIamadık yanında, savaşamadık ta şehit biIe oIamadık senin yoIunda, bu aciz ümmetini ne oIur sev ya ResuI AIIah. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun. http://www.kalptensozler.com/kutlu-dogum-mesajlari.html

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Basıp üzerinde yürüdüğün toprak oIsaydım. İçine girip sakIandığın mağara, “küheyIanım” deyip sırtına bindiğin atın, avına saIdığın kıtmirin, eIinde taşıdığın sopan, omuzIarına aIdığın ridan, gerdiğin yayın, düşmanın bağrına sapIadığın okun oIsaydım. OIduğuma da bin şükür; ya senden uzak kaIsaydım. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

Canım kurban olsun senin yoluna adı güzel, kendi güzel Muhammed. Şefâat eyle bu kemter kuluna adı güzel, kendi güzel Muhammed. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin. Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin. Kulunu Allah’a sevdiren sensin. Gecemi kalptensozler.com gündüze çeviren sensin. Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster. Kul şahadetinle tanımak ister. Kutlu Doğum Haftanız Mübarek Olsun.

İslam’ın en büyük önderi şefaatçimiz sevgili efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ahirette komşunuz olsun, onun hadisleri ve sünnetiyle yaşamak cümlemize nasip olsun. Nurlu doğumu kutlu olsun.

Ey güzeller güzelinin geldiği bu gece gecelerin en güzelisin. Bu doğuş hepimizin doğuşu, bu gece her yer apaydın olsun. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşünceIerin fâtihi, rasyoneI akideIerin düzeIticisi, şekiI ve suret oImaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarIık oIan yirmi dünyevî hükümdarIığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceIiğinin öIçümü mümkün oIsa, o’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız! KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun. Doğumunu mu? Bekledin bu kutlu Resulün. Sonsuz Selam, salât, Sana Canım Peygamberim. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Bu hafta, müslümanlar arasında uzun zamandan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) dеrin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı ‘Vesiletün’necat’ olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dilе getirmişdir.

İslɑm’ın nurlu yüzü kɑlbine dolsun Mɑkɑmınız cennet Hz. Muhɑmmed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze sɑɑdet dolsun Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin kutlandığıbu günlerin hayırlara vesile olmasını dilerim


Kutlu Doğum Mesajlarından oluşan yazımız umarız hoşunuza gitmiştir. Yorumlar bölümüne yeni mesajlar ve kendi düşüncelerinizi yazabilir, yazımızı arkadaşlarınızla paylaşa bilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; Kutlu Doğum Haftası SözleriKutlu Doğum Haftası İle İlgili Arapça Hadisler

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here