Malazgirt Zaferi’nin Yıldönümü Mesajları

sevgim tarafından tarihinde yayınlandı

Anadolu’yu Türk’e yar eden Malazgirt Zaferi’nin 949. yılını şan ve şerefle kutluyoruz. Bundan tam 948 yıl önce yineböyle bir Cuma günü Malazgirt Ovasında Sultan Alparslan komutasında SelçukluOrduları, Bizans’ı yenilge uğratarak büyük Türk tarihinde yeni bir dönemaçmıştır. 

Dünya tarihini değiştirmiş bu büyük zafer için yazımız da Malazgirt Zaferi mesajı, Malazgirt Zaferi Kutlama mesajı resimli, Malazgirt Zaferi kutlama mesajı facebook, Malazgirt Zaferi kutlama mesajı İngilizce, Malazgirt Zaferi kutlama mesajı  görseller, Malazgirt Zaferi ile ilgili mesajlar yer almaktadır.

Malazgirt Zaferi’nin Yıldönümü Mesajları

Her parçası ayrı güzelliklere sahip olan Anadolu coğrafyası, Malazgirt Zaferi ile vatanlaşmaya başlamış, bu coğrafyayı vatan kılma özlemi milletimizin tarihî yürüyüşünü ve yükselişini hızlandırmıştır. Bu duygularla Malazgirt Zaferi’nin Yıldönümü Kutlarım


Milli birliğimizi, vatanımızın bütünlüğünü ve devletimizin bekasını korumak öncelikli vazifemizdir. Anadolu’yu ebedi yurt edinmiş milletimizin hürriyetini, devletimizin bağımsızlığını ortadan kaldırmak isteyen her türlü şer odağına karşı hepimiz son derece dikkatli ve basiretli olmalıyız. Bu vesileyle, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutluyor, başta büyük komutan Sultan Alparslan olmak üzere, milletimizin istiklali için canını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum


Milletimize, Anadolu’nun kapılarını açan, bu topraklarda birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutlarım


Milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelecek, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı verecektir. Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor


Malazgirt Zaferimizin 949. yılı kutlu olsun. Köklerimize sarıldıkça bizi kimse yıkamayacak. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.


Malazgirt Zaferinin 949. yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan’ı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun


Anadolu’nun, aziz milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olan Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyorum


26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuş, aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir bu vesileyle Malazgirt Zaferinin 949. Yıldönümü kutlarım.


Malazgirt, sadece bir zafer değildir. Anadolu’nun ebedi yurdumuz olacağının tapusu ve Peygamberin takdiri ile taçlanacağı bir mühürdür. Malazgirt Zaferi’nin 949. yılı kutlu olsun.


Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen Malazgirt Zaferi’nin ruhu milletimizin hala sinesinde diridir. O ruh, bugün istikbalimizin ve bağımsızlığımızın teminatıdır. Bu inanç ve düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü tebrik ediyor, Büyük Komutan Sultan Alparslan’ı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.


Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır. Bugün bizleri güçlü kılan, önümüzde çıkan her zorlukla mücadele azmimizi artıran, farklılıklarımıza rağmen bir bütün olmamızı sağlayan kararlılık, 1071’de sergilenen kararlılık ve o güne hakim olan şuurun bugüne yansımasıdır bu vesileyle Malazgirt Zaferinin 949. Yıldönümü kutlarım.


Bu zafer, zaferler zaferidir. Bu zafer Türk’e 2. anayurdu Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açmış, geleceğini tayin etmiştir. Türkiye’nin kurulmasını sağlayarak, tüm dünya tarihini kökten değiştirmiştir. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.


Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu’nun, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferinin 949. yılını kutlarım


Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü vesileyle bu vatanin bizlere yurt edinilmesinde canını ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum


 Anadolu Kapıları , Malazgirt  Mesajları

Türk Milleti’nin ve şanlı ordunun üstün savaş becerisi ile sayılar arasındaki büyük farka rağmen zaferle sonuçlanan bu savaş, bize asırlar öncesinden gelen bir mesajdır.Türk yeter ki istesin; nice yiğitler feda eder de vatanı çiğnetmez. Türk yeter ki istesin, düşmanlar ebediyen bedbaht olur.Muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda saklı olan, Alparslan’ın yiğit torunlarına bizden selam olsun


Anadolu’yu bize Özyurt yapan atalarımızın izinde, oynanan tüm oyunlara rağmen ebediyen yaşayacağız Malazgirt Zaferinin 949. Yıldönümü kutlarım.


Biz bu coğrafyadan gelip geçici olmadık, olmayacağız. Bu zaferle atılan Türk yurdu imzası, vurulan Türk yurdu mührü sonsuza kadar kalacaktır. Bizi bölmek, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu yok etmek isteyen zamane Bizans uşakları bilmelidir ki; Türk milletinin karakterinin gereği can vererek vatanlaştırdığı bu topraklar bizim vatanımızdır. Milli birliğimize yönelik her türlü terörün, her türlü ihanetin bedelini ödeteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın bu duygu ve düşünceyle Malazgirt Zaferinin 949. Yıldönümü kutlarım.


Peygamber Efendimiz’den miras olan fetih ruhu, kalplerin ve ülkelerin Allah’ın adaletine ve rahmetine açılmasıyla mana bulmuştur. Anadolu Türklüğü; Sultan Alparslan ile temeli atılıp, İstanbul’un fethi ile sağlamlaştırılmış, Gazi Mustafa Kemal’in 1922 yılının aynı gününde kazandığı zaferle ebedileşmiştir bu duygu ve düşünceyle Malazgirt Zaferinin 949. Yıldönümü kutlarım.


Bizlere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949.yıl dönümü kutlu olsun.


Altaylardan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, Koskoca bir orduyu yendim, Türkoğlu Türküm ben… Malazgirt Zaferi kutlu olsun.


Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 949. yıldönümünü kutlamaktan onur ve gurur duymaktayız


Malazgirt Zaferi’nin 949. yılında Sultan Alparslan’ı rahmetle anıyoruz.


>>> Gaziler Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri


Bu aziz toprakları bize yurt yapan ve bu yurdu koruyan ecdadımızın ruhu şad olsun.


Malazgirt Zaferi’nin kazanılmasını sağlayan ortak ideallerimiz ve müştereklerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşu sırasında da en büyük yol göstericimiz olmuştur. Bugün de, Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla, devlet ve millet olarak büyük, güçlü, müreffeh geleceğimizi inşa etmenin çabası içindeyiz. Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum


Bizlere bu toprakların kapılarını açan Sultan Alparslan ve kutlu askerlerini, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’ni kutluyorum.


Ve Malazgirt… Müjdenin geldiğine işaret… Türk’ün haçlı duvarını, deldiğine işaret… Türk’ün büyük zaferi kutlu olsun!


Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Zafer Haftası vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin tüm mensuplarını ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum


Yaşadığımız coğrafyanın kaderini değiştiren bu büyük zafer, Anadolu’nun Türkleşmesi, İslamlaşması ve yeniden imar edilmesine vesile olmuştur. Anadolu’da asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri Malazgirt Zaferi’yle atılmıştır. Malazgirt’te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, İstiklal Mücadelemizde de bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmaktadır. Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde, büyük kumandan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitleri rahmet ve minnetle yad ediyorum


Malazgirt Zaferi Sözleri

Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, İşte bu bayrak!


26 Ağustos 1071’de medeniyetimizin Anadolu’daki temelini atan Sultan Alparslan’ın liderliğinde çalınan maya asırlar boyunca milletimize esin kaynağı olmuş ve yön göstermiştir. 


Tarihi kahramanlıklarla dolu aziz Milletimize Anadolu’nun kapılarını açan bu büyük zafer ile birlikte, Anadolu’nun kapısı Türklere açılırken aynı zamanda Anadolu’nun İslamlaşmasında da katkı sağlamıştır.


Anadolu’nun ebediyete kadar Türk Yurdu olarak kalmasını sağlayacak olan 26 Ağustos 1071 tarihindeki bu büyük zafer ile birlikte, atalarımızın asırlar süren var olma mücadelesi 4 kıtaya yayılarak büyük bir imparatorluk halini almıştır.


Aziz Milletimize Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi ile birlikte bu topraklar artık ebedi ata yurdumuz olarak tescillenirken, bu bereketli topraklar üzerinde asırlardır tüm saldırılara karşı birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak ayakta durmayı başardık.


>>> 9 Eylül İzmir’ in Kurtuluşu Kutlama Mesajları


Dün yaptık, bugün de yaparız. Biz zaferlerle yaşarız!


Yeni ufukları karşılayacağız, sırtımızı yaslayarak Malazgirt’e… Ortadoğu’nun, Afrika’nın tüm kurak gönüllerine…


26 Ağustos 1071, Türklerin Anadolu’ya ilk değil; son ve temelli girişidir.


Adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan’ın önderliğinde 1071’de Anadolu topraklarına ekilen tohumlar yeşererek, 7 iklim 4 kıtayı kaplamıştır.


Bir Cuma sabahı, semaya karşı Malazgirt’te elli dört bin er, Bestelediler en güzel marşı, Allahü Ekber, Allahü Ekber


Malazgirt Zaferi’nden bugüne kadar geçen süreçte, Anadolu’da kurduğumuz devletler ve verdiğimiz mücadeleyle, coğrafyamızı vatanımız haline getirdik. 26 Temmuz 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur.


Siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihine damga vuran Malazgirt Zaferi, farklı inanç, dil, köken ve kültürlerin barış ve hoşgörü içinde yaşadığı bir medeniyetin ilk adımı olmuştur.


Anadolu’nun kapılarını Türklere açan, adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır.


Özel Günler kategorisinde  en güzel Malazgirt Zaferi’nin Yıldönümü Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.