Meral Akşener Sözleri

0
1622
views
Meral Akşener Sözleri

İyi parti lideri Meral Akşener Sözleri sayfamızda; Sayfamızda Meral Akşener Kimdir , İsmail Kahraman Meral Akşener, Meral Akşener Mektup, Anlamlı Meral Akşener Sözleri yer almaktadır

Meral Akşener kimdir?

Meral Akşener ,Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora yaptı.

Yıldız ve Kocaeli Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Meral Akşener Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

1995 yılında DYP Kadın Kolları Başkanı oldu. 24 Aralık 1995 seçimlerinde İstanbul Milletvekili seçildi.

Meral Akşener önce DYP Genel Başkan Yardımcısı, sonra da İçişleri Bakanı oldu. Bilahare MHP’ye geçti. MHP’den Kocaeli Milletvekili seçildi. Meral Akşener ,halen MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir. Meral Akşener , İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Meral Akşener 22 Temmuz Genel Seçiminde MHP İstanbul Milletvekili seçildi.

Bir Sayfamız: İlhan Berk Özlü Sözleri


Meral Akşener Sözleri

Bizim programımızda barajla ilgili bakış açımız var ama ister 10 olsun, ister indirilsin, o bizim açımızdan bir problem teşkil etmiyor.

” İYİ Parti  Türkiye’ye iyi geldi. 25 Ekim’de kuruldu. Ne oldu?  29 Ekim’de kimse hastalanmadı. Meğerse bizi yönetenler turp gibi sağlıklıymış ama sağlıklarının iyi olduğunu anlamak için  İYİ Parti’nin kurulması gerekiyormuş.”

“Biz hazırız ama erken seçim çağrıyla olmaz.  Türkiye’yi arkadaşlarımla beraber  İYİ Parti olarak dolaşacağız ve sonuç itibarıyla göreceksiniz, herkes dolaşacak ve erken seçim o zaman gelir.”

Biz bir kere vatan kaybettik, bundan sonra yok kardeşim. Herkes açılımcı olsa, Rumelili olmayacak. Herkes aklını başına aklına alsın. https://www.kalptensozler.com/meral-aksener-sozleri.html

Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse eliniz kırmasa biz Rumeli kadınları kırarız, vallahi kırarız, billahi kırarız.

Vatan kaybetmenin, toprak kaybetmenin ne olduğunu biliyoruz ve bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Olmadığı için de bu ülkeden tek bir çakıl taşı koparmak isteyenin kafasını kırarım. Bölemeyecekler, alamayacaklar, yapamayacaklar. Bunu yol yakından öğrenirlerse Türkiye için iyi olur, barış için iyi olur, hepimiz için iyi olur. Vermeyeceğiz, ne yaparsanız yapın vermeyeceğiz.

Küçük yaşta sınıfsal çelişkileri fark etmiş biriyim. Tansu Hanım ( Tansu Çiller ) vali kızı, bense memur kızıyım. Zannedildi ki, herkes Türkiye’de sınıf atlamak ister. Ben sınıfını tariflemiş bir politikacıydım. Benim için “Kolunda bileziklerle halı silkeleyen, kara kuru varoş bir kadın nasıl İçişleri Bakanı olabilir” dediler. O çizdikleri tip aslında ben değildim, ama aynı zamanda hem bendim hem de herkes. Direnç gösterdim. O dönemde herhangi bir yayın yönetmeniyle, medya sahibiyle asla görüşmem olmadı. Beni incitmek istediler ama başaramadılar. Halimden hep mutlu oldum.

“Çıkarın bir tane KHK, deyin ki ‘Biz  Meral Akşener’den hoşlanmadık, içeri alıyoruz’, alın. Mani mi var?’ Pasaport almadım ‘kaçtı’ denmesin diye. Sülalemde, kardeşlerim, ablalarım, ağabeyim, yeğenlerim, oğlum, gelinim demiyorum, yedi kalptensozler.com sülalemde, gidin köyüme bakın, bir fetö’cü, fetö’den başına bir iş gelmiş yok, sempatizanı yok. Bilmem nesi bir kişi bulun ben siyaseti bırakacağım, bunu söyleyen bir siyasetçi çıksın bu ülkede. Bir mücadeleye sekte vermemek için biz edepli edepli oturunca yani bir pişkinlik, şımarıklık, saygısızlık ortaya çıktı. Hadi buyurun.”

Ben gezeceğim. İnsanlarla hemhal olacağım. Rekabeti artıracağım. Rekabet arttıkça herkesin değeri artacak. Göreceksiniz oy vereceksiniz, vermeyecekseniz bu başka bir şey. Almaya ve sizi ikna etme gayret edeceğim. Projelerimizle derde deva olacak söylemlerimizle, o saygılı dille seçmenlerin oylarını almaya gayret edeceğim. 

Siyaset yapmak isteyenlere kapımız penceremiz her zaman açık

Burada kimse gömlek çıkarmıyor. Ülkücü ülkücü gömleğinde kaldı. Solcu solcuğunda. Burada ortak bir paydamız var. O da vatanseverlik. Türkiye sorunlarına duyulan ilgi, alaka ve burayla ilgili hizmet aşkı. Böyle bakıyorum. Ama özellikle bir telaş içerisinde bir heyecan içerisinde mecliste bir grup kurma talebimiz yok


Sizin de Meral Akşener Sözleri ve Yorumlarınız varsa yazabilir. Sayfamızı sosyal medya kaynaklarından paylaşabilirsiniz. 

Diğer Sayfalarımız; Recep Tayyip Erdoğan İle İlgili Güzel Sözler

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 


 A    B    C    D    E    F    G    H     I     J    K    L    M    N   O    P    R    S    T    U    V    Y    Z

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here