Mevlidi Nebi Haftası İçin Kutlama Mesajları

Alemlere rahmet olarak gönderilen, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri münasebetiyle idrak edeceğimiz Mevlid-i nebi Haftasına ulaşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Sizlere bu önemli hafta da Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Mesajlarını sunuyoruz.

İçerik; Sevgili Peygamber Efendimiz anısına hazırladığımız yazımız da En Güzel Mevlidi Nebi haftası mesajları, Mevlidi Nebi haftası sözleri, Mevlidi Nebi haftası özlü sözleri, Mevlidi Nebi Haftası mesajları kısa, Mevlidi Nebi haftası facebook yer almaktadır.

Mevlidi Nebi Haftası

Peygamber Efendimizin doğduğu, dünyayı şereflendirdiği gün içinde yer alan hafta bundan böyle Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlanacak. Mevlid-i Nebi Haftası miladi takvime göre değil hicri takvime göre kutlanacak.

Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası faaliyetleri çerçevesinde, İslam dininin itikat, ibadet ve ahlak konularında toplumun tüm kesimlerini aydınlatıcı faaliyetler gerçekleştirerek, haftalara ilişkin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunacak, sempozyum, konferans, panel ve buna benzer etkinlikler düzenleyecek. Kutlu Doğum Haftası mesajları yazımı içerisinde sizlerle.

Mevlidi Nebi Haftası Yapılabilecek İbadetler

 • Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalı
 • Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.
 • Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.
 • Kur’ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur’ân ziyafetleri verilmeli;
 • Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.
 • Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.
 • Peygamber Efendimiz (sas)’e salât ü selâmlar getirilmeli; O’nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli. (Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim Manası: Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed’e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)
 • Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.
 • Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.
 • Sahabe, ulema ve evliya türbeleri ziyaret edilmeli
 • Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmeli.
 • Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.
 • Hayattaki manevî büyüklerimizin, üstadlarımızın, anne ve babamızın, dostlarımızın ve diğer yakınlarımızın kandilleri bizzat giderek veya telefon, faks yahut e–mail çekerek tebrik edilmeli; duaları istenmeli.
 • Ey güllerin sultanı,alem senle övüldü,biz seninle hep güldük,on dört asırdır daim,sensizliğe sürüldük,sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun efendimiz.

Mevlidi Nebi Haftası Sözleri

Teşrifinle müşerref eyle şu gаribi,Her аçаn gülde seni gören muzdаribi.Ey ümmetinin eşsiz şefааt sаhibi,Gel sevindir,bаk Yаkub’а döndü gözlerim..


Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Amin.


Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?


O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN..


O’na uyunuz. O’nu örnek alınız ki o, sizde her gün yeniden doğsun… Yüreğinizi verin ki O’na, yarın orada sizinle olsun.


İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız. Hz. Muhammed dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir


>>> Dua Mesajları


Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır, Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.


Allаhım bize peygаmber efendimizin аhlаkıylа yаşаmаk nаsip et ki, peygаmber efendimizin sevgisine lаyık olаlım Aminn..


Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 21) 


Âlemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) ümmetin üstüne titreyen sensin, müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, kulunu Allah’a sevdiren sensin, gecemi gündüze çeviren sensin, ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster, kul şahadetinle tanımak ister.


Bu dünyаdа sаnа hаsret yаşıyoruz Yа Rаsul Allаh Bu dünyаdа göremedik nur yüzünü, olаmаdık yаnındа, sаvаşаmаdık tа şehid bile olаmаdık senin yolundа Bu аciz ümmetini ne olur sev Yа Rаsul Allаh..


Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fâtihi, rasyonel akîdelerin düzelticisi, şekil ve sûret olmaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevî hükümdarlığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, O’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız!


Hz. Peygamber, sözlerinde ve bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. 


O en iyi babaydı, o en vefalıydı,o en takvalıydı, o en mütevaziydi, o en doğruydu, o en adaletliydi, o en masumdu,o en dayanıklıydı, o en zekiydi, o en asaletliydi, o en hatipti, o en emniyetliydi, o en teslimiyetliydi, o en şefkatliydi, o en cömertti, o bir beşerdi lakin en hayırlısıydı, o ilkti ve sondu ,Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz.


Mevlidi Nebi Haftası İçin Kutlama Mesajları

İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında, katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan böyle şerefli ve mübarek haftaya ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşayan Müslüman kardeşlerimin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyor, Hz Peygamberin ahlakının bütün gönüllere sirayet etmesini ve yerleşmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.


Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed  in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile  tüm İslam aleminin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik eder selam ve saygılar sunarım.


İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Mevlid-i Nebi Haftanız mübarek olsun.


Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Mevlid-i Nebi Haftası’nın; ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum https://www.kalptensozler.com/mevlidi-nebi-haftasi-icin-kutlama-mesajlari.html


Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in(s.a.v) şefkat ve merhametinin tüm kanayan yaralarımıza çare olması dileğiyle tüm İslam aleminin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum


Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Mevlid-i Nebi Haftanız mübarek olsun.


Birimiz şarkta, birimiz garpta, birimiz cenupta, birimiz şimalde, birimiz ahirette, birimiz dünyada da olsak biz yine birbirimizle beraberiz. Bu mübarek hafta herkese hayırlar getirsin.


Bu mübarek haftada Peygamber Efendimizin “Yeryüzünde Allah’ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar.” hadisini idrak edebilmek dileğiyle, İslam Âlemi’nin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum.


İnsanlığın kurtuluşu için dünyamıza gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğum gününde içinde bulunduğu Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu dilek ve temenniler ile Mevlid-i Nebi Haftası’nın  tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum


>>> Dini Etkileyici Günaydın Mesajları 


Eğer mübarek ayağın bu toprağa basmış olmasaydı, teyemmüm kimseyi temizlemezdi. Bu mübarek haftanın herkese hayırlar getirmesini dilerim. Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum


Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı… İnanan inanmayan herkes O’na hayran… Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla. İslam aleminin Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyorum


Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun.Doğumunu mu bekledin bu kutlu Rasulün. Sonsuz selam, salat, sana canım Peygamberim. Mevlid-i Nebi Haftanız hayırlara vesile olsun.


Mevlid-i Nebi Haftası’nın başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanların vahdetine, birliğine, dirliğine ve huzuruna vesile olmasını diler, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.


İki cihân sultânının, doğduğu ay geldi yine, ilm u meârif kânının, doğduğu ay geldi yine, gelsün şefâat isteyen, bulsun safâ anı seven, ol sâhib-i hulk-i hasen, doğduğu ay geldi yine. Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.


Mevlid-i Nebi Haftası, Peygamberimizin yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu duygularla, Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.


Yüce Rabbimiz tarafından “Âlemlere rahmet“, zulümden bunalan mazlumlara kurtarıcı, yolunu şaşıran insanlığa yol gösterici olarak gönderilmiş ve görevlendirilmiş olan Hz. Muhammet (sav.)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemine barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.


Mevlidi Nebi Haftası İçin Kutlama Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.