Miraç Kandili Sözleri

0
1483
views
Miraç Kandili Mesajları ve Sözleri

Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.s.)’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili bugün idrak edilecek. Miraç Kandili’ nde insanlar, sevdiklerine göndermek için kandil mesajlarını aramaya başladı.

Kandil de yakınlarınıza onları hatırladığınızı, yüreğinizde olduklarını göstermek istiyorsanız yazımız da derlediğimiz Miraç kandili sözleri kısa, Cuma ve Miraç kandili mesajları, Miraç kandili mesajları anlamlı, Kandil mesajlarını bulabileceksiniz.

Miraç Kandilinin Önemi

Miraç Kandili ikinci bir kadir Gecesi hükmünde olduğu için bu gecede edilen dualar geri çevrilmez. Miraç Kandili gecesinde Kur’an okuyup namaz kılmak ve bolca dua etmek gerekir. Mirac İslamiyet’te peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) göğe yükselmesi vakasıdır. Arapçada kelime olarak yükseğe çıkma anlamına gelir ve merdiven anlamına gelen uruc kökünden gelmektedir.

Mirac olayı hicretten bir yıl ya da onyedi ay önce Receb ayının yirmi yedinci gecesi gerçekleşir. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Peygamberimiz (s.a.s) Mescidül – Haram’dan Beytü’l-Makdis’e (Kudüs) götürülür. Kur’an’ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında “İsra” adını alır. İkinci aşamayı ise Peygamberimiz (s.a.s)’in Beytü’l-Makdis’ten Allah’a yükselişi oluşturur. Mirac olarak anılan bu yükselme olayı Kur’an’da anılmaz, ama çok sayıdaki hadiste ayrıntılı biçimde anlatılır.

Miraç Kandili Duaları

“Allah’ım! Verdiğin nimetin zeval bulmasından, bahşettiğin sağlık ve afiyetin sırt çevirmesinden, aniden vereceğin cezadan ve her çeşit gazabından kuşkusuz sana sığınırım.”


“Allah’ım! Fakirlikten, azlıktan, zilletten, zulmetmekten ve zulme uğramaktan kuşkusuz sana sığınırım. Allah’ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben, senin tek başına Rab olduğuna, ortağın bulunmadığına şahidim. Allah’ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben, Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellemin senin kulun ve elçin olduğuna şahidim. Allah’ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Ben bütün kulların kardeş olduğuna şahidim. Allah’ım, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi! Beni ve ailemi dünya ve ahiretin her anında sana adanmış kullardan eyle, ey celal ve ikram sahibi.”


Anlamlı Miraç Kandili Sözleri

“Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, yaşlılıktan, katı kalplilikten, gafletten, düşkünlükten, zilletten ve meskenetten kuşkusuz sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fasıklıktan, ayrılık ve ihtilaftan, nifaktan, gösterişten ve riyadan sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzamdan, alaca hastalığından ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.”


“Allah’ım! Kuşkusuz ben tembellikten, yaşlılıktan, günah işlemekten, borçlanmaktan, kabir fitnesinden ve azabından, cehennem fitnesi ve azabından, zenginliğin fitnesinin şerrinden sana sığınırım. Fakirliğin fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Mesih Deccal’ın fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Allah’ım! Hatalarımı suyla, karla, doluyla benden temizleyip uzaklaştır ve kalbimi beyaz elbisenin kirden temizlenip arındırıldığı gibi hatalardan arındır ve hatalarımı benden doğuyla batının arasını uzaklaştırdığın gibi uzaklaştır.”


“Tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, yaşlılıktan, ömrün en kötü çağına ulaşmaktan, Deccal’ın fitnesinden, kabir azabından, hayat ve ölümün fitnesinden kuşkusuz sana sığınırım. Allah’ım! Kuşkusuz biz senden yolunda inleyen, ürperen ve tövbe eden kalpler istiyoruz. Allah’ım! Kuşkusuz biz senden kesin bağışlamanı, emrinin kurtarıcılarını, her günahtan selamet her iyiliği elde etme, cenneti kazanma ve cehennemden kurtuluş istiyoruz.”


Miraç Kandilinde Neler Yapılmalı?

  • Salat ü selâm okumak.
  • Bu mübarek gece kusur ve günahlarımızdan tevbe ve istiğfarda bulunmalıyız. En azından bir tesbih “Estağfirullah” demeliyiz.
  • Miraç Kandili’nin gündüzünde oruçlu olmak ve kandili böyle karşılamak gerekir. Peygamber Efendimiz “Recep ayında bir gün ve gece vardır ki Receb’in 27. gecesidir. Kim o gün oruç tutar ve geceyi ibadetle geçirirse yüz sene oruç tutmuş ve yüz sene ibadet yapmış gibi olur” buyurdu.
  • Namaz kılmak. Bu geceyi namaz kılarak ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür.
  • Tövbe etmeli
  • Dünya ve ahirete ait dilekler için dua etmeli
  • Dargın ve küskünleri barıştırmalı
  • Anne ve babanın, dostların ve diğer yakınların kandilleri bizzat giderek veya telefonla aranarak tebrik edilmeli
  • Hastaları, yaşlıları ziyaret ederek; yoksulları, öksüz ve yetimleri sevindirmeli

Miraç Kandili Sözleri

Tüm Müslüman aleminin Miraç kandili mübarek olsun.


Hüzünlü Mescid-i Aksa’nın ablukadan kurtulması, mukaddesatımıza örtülü savaş açanların oyunlarının bozulması için Türk ve İslam aleminin Miraç Kandili’nin mirasıyla kutlu bir dirilişe, kalıcı bir dirence kademe kademe yükselmesini arzuluyorum.


Tüm Müslümanların Miraç Kandili Kutlu Olsun.Bu Gece KABE’ye’ MESCİDİL AKSA’ya MESCİDİ NEBEVİ’ye ALLAHIN Nur’u Rahmeti Yağıyor..RABBİM Tüm Hayır Dualarımızı Kabul Buyursun. AMİN İNŞAALLAH..


Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle


Duygusal Miraç Kandili Sözleri

İnsan sevgisinin , kardeşliğin , beraberliğin miraca erdiği günler görmek dileğiyle Miraç Kandili kutlu olsun.


Güç ve kuvvet ancak Allah’tandır. Tüm inananların miraç kandili kutlu olsun.


Kandil: hatırlama, aydınlanmadır. En büyük “sevgili’nin emaneti ve nesiller boyu aktarılan sevgidir. Kutlu olsun


Günlerin en değerlisi, Ve bu akşam miraç kandili Efendimizin sav miraca yükseldiği kutlu yolculuk… Ya Rab bize bu güzel ve değerli günü hakkıyla ifa ettir. Bereket ve bolluk ver. Şifa bekleyen hastalara şifa ver.


Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


>>> Ölen Anneye Özlem Sözleri


Günahlardan arınmış, Dualarımızın kabul olduğu Bir cuma ve kandil sabahına Uyanmamız dileğiyle ( Amin) Miraç Kandilimiz Kutlu Olsun..


Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.


İnsana..sadece insan olduğu için değer veren, Farklılıklarına saygı duyan, Tüm samimi müslümanların Miraç Kandili Kutlu olsun


Birliğimizin ve kardeşliğimizin dahada pekişmesine vesile olması duasıyla, Ülkemizin ve İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.


Miracın özü namaz,İçinde vardır niyaz,Rasülün yolculuğu,İbret olmalı biraz!Yarın akşam Miraç Kandil’i.Şimdiden kutlu ve mübarek olsun


Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der… Dermanı kulda aramamak, ellerimizi hep ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun…


Miraç Kandili kutlu olsun, sevgi içimizden eksik olmasın, vicdanlarımız temiz olabilsin, iyi insan olalım…


Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun https://www.kalptensozler.com/mirac-kandili-sozleri.html


Hepimizin Miraç Kandil’i kutlu olsun,gerçek sevgi ve saygının hüküm sürdüğü günlere taşısın bizleri ….


Elhamdülillah ben Müslümanım diyebilen herkesin Miraç kandili kutlu olsun.İslam alemi için hayırlara vesile olsun İnşallah.


Bugün yükseldi sevgili… Ve inananlara geri gönderildi. Miraç Kandili kutlu olsun


Huzurlu,barış ve adalet içinde yaşamanın,ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın fazileti ile Miraç Kandili kutlu olsun.


Güzel Miraç Kandili Sözleri

Allah”ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Miraç yer değiştirmek, buluşmak demek. Fikirlerin,farkların,algıların, biz olmayı unutanların Bütünde buluştuğu kandil Hepimize kutlu olsun.


Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun!


Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.


Hz. Muhammed’in Kudüs’teki Mescid-i Aksa’dan Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Kandili kutlu olsun


Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Miraç Kandilimiz Mübarek olsun.


Miraç Kandili Sözleri Kısa

Gerçek anlamda Allah’a inanan, vicdan sahibi olan, onurunu, gururunu, ruhunu satmayan tüm Müslümanlar’ın Miraç Kandili kutlu olsun!


Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.


Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun


İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Miraç Kandili Sözleri

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun


Allah”ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun


Mirac kandili bereketi ezanlarla gun isigiyla içinize dolsun.Hayır olsun.Huzur olsun.Kutlu olsun.Dilekleriniz kabul olsun


Yüce Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükseliş ufkudur. Hepinizin miraç kandili kutlu olsun.


>>> Mevlid Kandili Mesajları


Bu gece miraç kandili.. Günahtan kurtuluş gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. İyi kandiller..


Ağaçlardan dökülen her yaprak duacınız, Müslümanlar yoldaşınız, Kuran-ı Kerim rehberiniz, Peygamber Efendimiz kalptensozler.com şefaatçiniz, Cennet son durağınız olsun. Dualarda buluşmak dileğiyle miraç kandili mübarek olsun…(


İslam aleminin; aziz milletimizin; mazlum, yetim, mülteci, muhtaç kardeşlerimizin; mehmetçiklerimizin miraç kandili mübarek olsun.


Bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Rabbim bu kutlu gecede HABIBI ZISAN EFENDIMIZ S.A.S’in sefaatine mazhar eyleyecek ibadetleri yapmayi nasip eylesin. Bizim mirac imiz da namazlarimiz olmasi temennisiyle dualarinizda yer vermenizi istirham ederim kandil iniz mubarek olsun


“Ey Oğul! Anne-babanın rızası Allah’ın rızasıdır. Onların öfkelenmesi Allah’ın gazabıdır.” [İmam Gazâlî] Miraç Kandil’iniz Mubarek Olsun


Tevbe ve istiğfarlarımızın kabul olacağı bir kandil diliyorum… Tüm İslam aleminin Miraç Kandili mubarek olsun…


Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Miraç Kandiliniz mübarek olsun


Miraç Sözleri

Şanı Yüce Mevla’mızın rahmet, af ve mağfiretinin daha çok arttığı mevsimler ve zamanlar vardır, işte onlardan biri olan bu mübarek geceden en güzel şekilde istifade edebilmemiz dileğiyle, Miraç kandiliniz mübarek olsun


Bu mübarek günlerin ve gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza, huzuru kalbinize dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.(


Tüm Müslüman eleminin mübarek “Miraç Kandili’ni” kutluyorum… Bu hayırlı günde Allah ’Barış, Huzur, Sağlık’ nasip etsin.


İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.


Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi Miraç kandillerİ dilerim.


Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.


Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Bu gece yedi kat gökleri ve bütün esrârını göstererek muhabbetin ile müşerref kıldığın sevgili Habîbin Resûl-i Zîşân Efendimiz hürmetine biz âciz kulunu aff-ı ilâhîne, feyz-i ilâhîne ve rızâ-yı ilâhîne mazhar eyle. Amin, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Miraç Kandili Sözlerini hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; Miraç Kandili Mesajlar Cuma Mesajları

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here