Muharrem Ayı Mesajları

0
1236
views
Muharrem Ayı Mesajları

Bu gün Muharrem ayının ilk günü, bugüne özel eşinize dostunuza ailenize ve yakınlarınıza gönderebileceğiniz Muharrem ayı mesajlarını yazımız da derledik. Muharrem ayı birçok vatandaş tarafından ibadetlerle ihya edilecek. İşte Muharrem ayına dair detaylar ve Muharrem ayı günü için atabileceğiniz mesajlar

Peki Muharrem ayın da hangi mesajlar gönderebilirim sorusuna yanıt olarak yazımız da En güzel Muharrem ayı mesajları, hicri yılbaşı muharrem ayı mesajları ve Anlamlı Muharrem ayı mesajlarını bulabileceksiniz.

Muharrem Ayı’nın Önemi

Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfaya imza atmıştır. Hz. Ömer’in halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz. Ali’nin teklifiyle hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır. O günden itibaren de İslam âleminde 1 Muharrem hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul görülmüştür. İslam alemi için bir milat olan hicret; Allah’a ve O’nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, ve medeniyete yapılan yolculuktur.

Hicret, Allah’ın rızası için; anadan, babadan, evlattan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsüdür. İslam dinin birlik bütünlük mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır.

Hicret, Allah yolunda fedakârlığın, yardımlaşmanın kardeşliğin zirvesidir..

Muharrem Ayı ve Aşure Günü Kutsallığının Nedenleri

– Adem Peygamber’in işlediği günahtan sonra tövbesinin kabul edilmesi.
– İdris Peygamber’in göğe yükseltilmesi.
– Nuh Peygamber’in gemisinin tufandan kurtulması.
– Yakup Peygamber’in oğlu Hz. Yusuf’la kavuşması
– Musa Peygamber’in Kızıldeniz’i ikiye bölmesi..
– İsa Peygamber’in Doğumu ve ölümden kurtulup göğe yükselmesi..
– İbrahim Peygamber’in Nemrut’un ateşinden kurtulduğu gün.
– Musa Peygamber’in kavmini Firavunun şerrinden kurtardığı gün.
– Yunus Peygamber’in balığın karnından kurtulduğu gün.
– Eyüp Peygamber’in dertlerine şifa bulduğu gün.

Aşure gününün içinde yer aldığı Muharrem Ayı’nda, Hz. Peygamber (sav)’in torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehli-i Beyt mensubu 70’den fazla insanın siyasi olaylar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi nedeniyle Müslümanların hafızasında büyük bir acının tarihidir. 

Muharrem Ayı İbadetleri

*Sıla-i rahim yapmalı. Yani salih akrabayı ziyaret edip, hediye ile veya çeşitli yardım ile gönüllerini almalı.

* Muharrem ayı ve Aşûre günü oruç tutmak sünnettir.

* Çoluk çocuğunu sevindirmeli! Hadis-i şerifte, (Aşûre günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur) buyuruldu. (Beyhekî)

Anlamlı Muharrem Ayı Mesajları

* İlim öğrenmeli! Hadis-i şerifte, (Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allahü teâlâyı zikredilen bir yerde, biraz oturan, Cennete girer) buyuruldu. Bu gece ilim olarak, ehl-i sünnete uygun bir kitap, okumalıdır. Ayrıca Kur’an-ı kerim okumalı, kazası olan kaza namazı kılmalı.

* Sadaka vermek sünnettir, ibadettir. Hadis-i şerifte, (Aşûre günü, zerre kadar sadaka veren, Uhud Dağı kadar sevaba kavuşur) buyuruldu.

* Çok selam vermeli. Hadis-i şerifte, (Aşûre günü on Müslümana selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur) buyuruldu.

Muharrem Ayı Mesajları

Muharrem ayı yaklaşırken gönül pınarlarımızı temizleyelim ki gözlerimiz Çeşme gibi akabilsin.


Hicri Yeni Yılı (1440) ve Muharrem ayı hayırlı olsun


  • Muharrem ayını idrak etmek ve Kerbela’yı anlamak, Selam olsun İmam Hüseyin’e ve Kerbela şehidi Ehli Beyte…

Rabbim muharrem ayını hayırlara vesile etsin inşallah


İslâm aleminin Muharrem ayırlara vesile olamsını diler. İslâm Alemine hayirlar getirmesini ALLAH CC indan niyaz ederim.


Tüm İslam Alemi’nin hicri yeni yılı ve Muharrem-i Şerif ayı mübarek olsun!


Hikmeti sonsuz Rabbimiz bu gelen Muharrem-i Şerif ayın da tüm İslam camiasına hayırlar göndersin.


Muharrem-i Şerif ayın da, İslamiyeti anlamayı ve hakkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kainatı nuruyla aydınlandırsın. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.


Muharrem ayın da Ümmete, kendimize, toplumumuza ‘Diriliş’ olmasını Cenab-ı Haktan Dilerim!


Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslamı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme zamanıdır yeni Muharrem ayınız hayırlı olsun.. https://www.kalptensozler.com/muharrem-ayi-mesajlari.html


Sayfalarımız >>> Hz. Ali Sözleri


Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle Muharrem ayınız hayırlı olsun..


Hazreti Hüseyin Efendimiz gözümüzün nuru, cennetin reyhânıdır… Muhârrem ayını, Sahabe Efendilerimize hakaret ve küfür ayına çevirmeyelim..


Alevi müslümanların özel önem verdiği muharrem ayını tebrik eder, oruçlarının makbul olmasını, tüm insanlığa hayır getirmesini dilerim!..


Tüm İslam Aleminin yeni Hicri Yılını Muharrem ayını kutlar,Ümmet-i Muhammed’in birliğine vesile olmasını Rabbimden dilerim


Din düşmanları, insanlığı çiğneyen, vicdanı reddeden, kalplerinde acıma hissiyatı olmayan azılı katiller Muharrem ayını da kana buladılar.


Muharrem ayını ve aşure gününü tebrik eder. Her daim acısını yüreğimizde hissettiğimiz kerbela ve Tüm Şehitlerimize Rabbinden rahmet dileriz


  • Alemlere Rahmet Peygamberimizin Medine’ye Teşriflerinin 1440.Yılı… Tüm İslâm Aleminin Hicri Yılbaşını ve Muharrem ayı hayırlı olsun

Muharrem ayın da yaptığınız tüm ibadetler kabul olur inşallah Cenab-ı Allah bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Muharrem ayı hayırlı olsun


Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle Muharrem ayınız hayırlı olsun


Muharrem Ayı Aşure Günü Mesajları

İslam Âleminin Mübarek Muharrem ayını tebrik ediyorum.Kerbelada şehit edilen peygamber torunlarını rahmetle aniyorum


  • AIIah azze ve ceIIe gеçmiş yıIımızda hakkımızda şefaatçi, girеcеğimiz bu Muharrem Ay da hakkımızda hayırIı mübarek kıIsın inşаIIаh sadakatimizde daha nice uzun yıIIаrа seIаm ve dua iIе…

Ya Rabbi! Muharrem ayını feyz ve kalptensozler.com muhabbetle geçirmeyi, imam Hüseyin ve ehlibeytin acısı ile yüreğimizin yanmasını nasip eyle.. Muharrem ayını hayırlı eyle


Cenab-ı Allah bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Muharrem ayı herkese hayırlı olsun.


Ey yoktan var eden rabbim; ayların efendisi kıldığın Muharrem ayını tüm Ümmeti Muhammede hayırlı ve imanı ışığı…


Vatanımızı ve bizleri her türlü musibetten korusun. Amin. Muharrem ayı hayırlara vesile olsun


Herkesin ve Herkesimin Muharrem ayını tebrik eder,Allah’ın ayı olan bu aydan nasiplenmemizi Rabb’imiz den niyaz ederim


Sayfalarımız >>> Üç Aylar Kutlama Mesajları


Islam aleminin Muharrem Ayını yarınki 10 Muharrem aşûre gunünü kutluyorum.


Ya Rab! Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma Fakirlere yadım et, zalimlerüne fırsat verme. Bu aşure gününde günahlarımız af olsun.. Muharrem ayı hayırlara vesile olsun


Allah’ım Muharrem ayın da, İslamiyeti gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Muharrem ayı hayırlı olsun


Rabbim bu mübarek Muharrem ayı içersine gizlediği Aşure günü hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Selam ve DUA ile … Muharrem ayı hayırlara vesile olsun..


  • Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Muharrem ayı hayırlara vesile olsun..

Muharrem ayı Mübarek Olsun Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun


Muharrem ayın da yaptığınız tüm ibadetler kabul olur. İnşallah Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın.


Dini Sözler kategorisinde  en güzel  Muharrem Ayı Mesajları hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; Kerbela ve Hz. İmam Hüseyin’ i Anma Mesajları , Hacı Bektaş-ı Veli Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here