Muhsin Yazıcıoğlu’ na Anlamlı Sözler

0
3758
views
Muhsin Yazıcıoğlu’ na Sözler

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli dava adamı olan Muhsin Yazıcıoğlu için hazırladığımız yazımızı sizlere sunuyoruz. Her zaman kardeşliği savunmuş olan büyük dava adamını bizde rahmetle anıyoruz.

Sayfa İçeriği; Muhsin Yazıcıoğlu sözleri şiirleri, Muhsin Yazıcıoğlu sözleri resimli, Muhsin Yazıcıoğlu sözleri facebook, Muhsin Yazıcıoğlu şehitlerle ilgili sözleri, Muhsin Yazıcıoğlu anma sözleri, Muhsin Yazıcıoğlu son sözleri yer almaktadır.

Reis  Muhsin Yazıcıoğlu Hayatı

Muhsin Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanı olan Türk siyasetçi. Muhsin Yazıcıoğlu, 31 Aralık 1954 tarihinde Halit ve Fidan Yazıcıoğlu çiftinin son çocuğu olarak Sivas’ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü’nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla’da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde yaptı.

1968’de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan Yazıcıoğlu, Şarkışla’da “Genç Ülkücüler Hareketi”‘ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite eğitimi için 1972’de Ankara’ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nda bulundu (1977 – 1978). Yazıcıoğlu, 1978’de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği’nin kurucu Genel Başkanı oldu.

Muhsin Yazıcıoğlu’ na Son Sözler

1980 yılına kadar MHP’de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980’den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kaldı ancak siyasi hayatına devam etmesini engelleyecek bir ceza almadı. Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

1987’de Milliyetçi Çalışma Partisi’ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi’nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas’tan milletvekili seçildi.7 Temmuz 1992’de, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı” gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP’den ayrıldı.

29 Ocak 1993’de, MÇP’den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi’ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.24 Aralık 1995’te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP – BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996’da ANAP’tan istifa ederek, BBP’ye döndü.Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998’de yapılan 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki 4. Büyük Kurultay’da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas’tan bağımsız milletvekili olarak TBMM’ye girdi ve seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına tekrar seçildi.Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde, Göksun, Kahramanmaraş’da geçirdiği helikopter kazası sonucunda vefat etmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu, Gülefer Yazıcıoğlu ile evli ve iki çocuk babasıydı.

Muhsin Yazıcıoğlu’ na Sözler

İyi insanlar güzel atlara binip de gitti.


Bir lider düşünün ki hayat basamaklarını tırnaklarını kazıyarak çıkmış, herkes tarafından sevilmiş ve saygı duyulmuş..


Her yer kar buz Üşüyoruz BAŞKANIM


Ne kaderime küstüm, ne devlete küstüm. Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse ona da katlanıp ‘Yarabbi kahrında hoş lütfunda hoş’ dedik..


Muhsin Yazıcıoğlu Sözler

Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Bizim için en soğuk ay mart ayıdır koca reis sen üşüdün biz donduk


Yarınlarda söylenecek söz bırakmak gerek. Ardından gelecek nesle iz bırakmak gerek. İnandığınla amel edip, onla yaşamak, Yaşarken örnek, ölünce haz bırakmak gerek.


Tarihte gönüllere taht kurup, hep iyilikle anılanlar her devirde çile ve ızdırabın mihenk taşı olmuşlardır


Biz Türk’üm demenin potansiyel suç, Müslümanım demenin nostalji sayıldığı bu dünyada; inadına Türk, inadına Müslümanız!


Soğuk zindanların güneş yüzlüsü;


Ey Ashab-ı Kehf’in delikanlısı Söyle diriliş hangi çağlara Söyle bir dahaki gülüşün Acaba hangi zamana...


Ben Türk’üm, Türk esir olmaz. Ben Türk’üm, Türk Devletsiz olmaz. Ben Türk’üm, Türk Bayraksız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Ezansız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Hürriyetsiz olmaz. https://www.kalptensozler.com/muhsin-yazicioglu-na-anlamli-sozler.html


Keş dağında bir Alperen


Zulüm azrail olsa da hep hakkı tutacağız, Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir..


Çocuklarım arasında en az onu gördüm. Devlet, millet çağırıyor der giderdi. Oysa o bi defa devleti bekledi, ama Devlet gelmedi.


Bir adam düşününki Türkeş kadar ülkü , Ecevit kadar şair, Erbakan kadar açık sözlü, Yazıcıoğlu kadar yiğit olsun!


Bir Civân vardı, huzurunda oturduğumuz, Dilinden ve Yüreğinden öğütler aldığımız, “Dosdoğru Yolu” erdemleriyle hissettiren,


Adamlık böyle bir şey çünkü bu din adamlık dini bu dava adamlık davası


Vatan aşkı maya gibidir, sütü bozuklarda tutmaz.


Bir mıh bir nalı, Bir nal bir atı, Bir at bir yiğidi, Bir yiğit bir devleti kurtarır.


Bir kar tanesi olsaydınız nereye düşmek isterdiniz?’ sorusuna ‘Mekke’ye düşmek isterdim’ diyebilecek kadar Allah ve Peygamber aşığı idi


Paylaşmak için ölümün soluk yüzünü Vicdanın kuyularını vefa ile doldurmak Üşümeliyiz bizde artık, biraz da yanarak Sonsuz bir bahar müjdesi için, veda edeceğimiz güneşe iman etmek ve üşümek, belki de daha çok üşümek gerek hissediyorum!..


Çelik gibi dik durdu, Kırıldı ama eğilmedi, Kırıldı ama bükülmedi.


Düşünüyorum düşünüyorum ey sonsuzluk sahibi seni unutmak istiyorum


>>> Abdülhamid Han Sözleri


Yiğit Anadolu gençliğinin,ahlakta,aksiyonda,mücadelede ve delikanlıkta remz şahsiyeti… Şehadetine şahidiz..!


Türk, ata bindiğinde Alparslandır, Yavuzdur! Attan indiğinde ise Mevlanadır,Yunustur..


Reis, Yusuf soylu, siyasetin temiz yüzü, ülkü yolunun çilekeşi…


Gerçek bir dava adamıydı milletine ve davasına aşık bizden biriydi öğreteceği çok şey vardı..


Bu dönemde biz cocugun yaşındakiler bile seni bu kadar cok sevıyorsak çiçek açsın sana mezar olan o dağlar.


Yüreksize yorgan, döşek Koç yiğite ver meydanı.


Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu ! Bana baskı sökmez!Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok !Yüreği ülküsü güzel insan ruhun şad olsun


Ben toprağı saksıda, köylüyü sinemada, kalptensozler.com çileyi edebiyat kitaplarında okumadım.İçinde yaşadım, içinden geldim.


Ağlar yüzümüz gülmez. Bu devran böyle sürmez. MUHSİN’ler ölmez ölmez. Koca Reis..


Ve sonra gülüşün geldi aklıma ve dedim ki :Bir daha bu dünyaya gelsen yine seni severdim… Reis


Üşüyorum!

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır.
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum.
Gözlerim parke parke taş duvarlarda.
Açılıyor hayal pencerelerim.
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum.

Kekik kokulu koyaklardan aşarak.
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor.
Bir çeşme başı arıyorum.
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp.
Mis gibi nane kokuları arasında.
Ruhumu dinlemek istiyorum.

Zikre dalmış her şey.
Güne gülümserken papatyalar.
Dualar gibi yükselir ümitlerim.
Güneşle kol kola kırlarda koşarak.
Siz peygamber çiçekleri toplarken.
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum.

Huzur dolu içimde.
Ben sonsuzluğu düşünüyorum.
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum.

Durun kapanmayın pencerelerim.
Güneşimi kapatmayın.
Beton çok soğuk, üşüyorum!

(Muhsin YAZICIOĞLU)


Muhsin Yazıcıoğlu’ na Anlamlı Sözleri yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız Alparslan Türkeş Sözleri , Adnan Menderes Son Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here