Necmettin Erbakan Sözleri

Sayfamızda necmettin erbakan sözü, necmettin erbakan unutulmaz sözleri, necmettin erbakan anlamlı sözleri, necmettin erbakan güzel sözleri, necmettin erbakanın güzel sözleri, necmettin erbakan ile ilgili sözler, necmettin erbakan özlü sözleri yer almaktadır.

Necmettin Erbakan Sözleri

İslam beş temel üzerine bina edilmiş bir hakikat sarayıdır ve hayat programıdır. Yoksa, sadece bu beş şeyden ibaret zannedilmesi hatadır. Zira, sadece bir kısmına inanmak ve yaşamak İslam değildir.

Biz, başkalarının değil, kendi muhasebemizi yapmak ve hesabımızı sağlam tutmakla mükellefiz

Dünyadan Ay’a gönderilen bir füze nasıl ki hedef açısından bir milimlik bir sapma bile gösterirse, bu açı giderek büyüyecek ve neticede o füze Ay’a değil başka bir gezegene çarpıp parçalanacaktır.

Kelime-i şehadet getirip iman etmekle her işimiz bitmiyor, tam aksine, kulluk imtihanımız yeni başlıyor. Yani kelime-i şehadet, bir nev’i, Kur’an programıyla yapılan kulluk imtihanına, giriş belgesidir

İslam dinini ortadadan kaldırmak allah muhafaze buyursun iki türlü olur. birincisi yasaklarsın ikincisi dinin şeklini değiştirirsin. bunlar dinin şeklini değiştirmek suretiyle bu milleti islamdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar

Müslüman hakkin hakimiyeti icin motor, serrin yok olmasi icin fren olma görevlisidir

Allahın rızası, ordu içindeki zahiri rütbe ve rağbete göre değil, üstlendiği görevi üstün bir gayret ve samimiyetle, canla-başla yapmaya bağlıdır

Burada ki ” ordu” dan maksat, silahlı ve askeri birlik değil, disiplinli teşkilat demekti

Irak’ta ölen bir tek çocuğun vebalini, yedi sülaleniz alnını secdeden kaldırmasa da ödeyemeyecektir.

Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır.

Yanlışın en tehlİsİ, doğruya en yakın olan yanlıştır. Çünkü doğruyla karıştırılması ve İnsanların daha kolay aldatılması İhtİmalİ taşımaktadır.

Mikrobu tanımadan hastalık tedavi edilmez olayları anlamamız mümkün değildir  şifa bulmamız mümkün değildir. onun için islamın dışındaki ülkeleri yöneten merkezi tanımamız lazım bu merkez siyonizim merkezidir ırkcı emperyalizim merkezidir.

İman varsa imkanda vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez.

İslam en yücedir ve ondan yüce hiçbir şey yoktur. bu geçek peygamber hadisiyle ve allahın kitabıyla hükümleşmiştir. bunda tartışma olmaz. bu tür iddia ve ithamlarda bulunanları ben iki kısma ayırıyorum. biri, kendilerine islami tebliğin ulaşmadığı insanlar, diğeri ise islam’ın yüceliğini bildikleri halde ona dil uzatan ve onu bilerek gericilikle eş gören kalpleri mühürlü insanlar.

Hadİ ordan! Ne CHP’sİ? Bunların arasında ne fark var!? AKP’yle CHP’nİn ne farkı var yahu! Bak ben sana İşbİrlİkçİler dİyorum İşbİrlİkçİler!

Hakk’ı üstün tutmak her zaman saadet getirir

Bakın huzurlarınızda inanarak söyluyorum: dunyanın bu gidişatı karşısında hiç kimse islam birliğinin kurulmasına mani olamıyacaktır. bu kaçınılmaz bir zarurettir. islam birliği mutlaka ama mutlaka kurulacaktır.

Hak’kın tesisi için çalışmamakla batıl’ın hâkimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.

Mezheplerin birleştirilmesi fikri de, ırkçılık gibi, bir siyonist şeytan şırıngasıdır ve insanlarımızı ibadet disiplininden ve takva dairesinden koparmayı amaçlamaktadır.


Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 


 A    B    C    D    E    F    G    H     I     J    K    L    M    N    O    P    R    S    T    U    V    Y   

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.