Nevruz Kutlama Mesajları

Geleneklerimizde önemli bir yeri bulunan ve baharın gelişiyle birlikte kutlanmaya başlanan Nevruz Bayramı ile ilgili mesajlar internet üzerinden rağbet görerek sorgulanmaya başlandı. Biz de siz değerli okuyucularımıza tüm sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en özel ve anlamlı Nevruz mesajlarını hazırladık. İşte; dostluk, kardeşlik, hoşgörülülük olarak da tabir edilen 21 Mart Nevruz Bayramı resimli kutlama mesajları!

Sayfa İçeriği; Nevruz kutlama ile ilgili mesajlar, Nevruz kutlama ile ilgili yazılar, Nevruz kutlama şiirleri, Nevruz kutlama ile ilgili sloganlar, Nevruz programı sunum metni, türk dünyası ve toplulukları haftası ile ilgili şiirlerini bulunmaktadır. 

Nevruz Kutlama Mesajları

Ergenekon’dan çıkışımızın 4658.yılı Kutlu Olsun! Selam olsun dağı eritip çıkan koca yürekli Türklere. Nevruzunuz Kutlu olsun.


Nevruzunuz kutlu olsun Bereket getirsin,huzur getirsin Evlerimize, Yüreklerimize sevgi,Ülkemize barış Kısacası güzel olan herşeyi getirsin


Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramınız kutlu olsun..


Nevruz ergenekonla türklüğün ve doğanın dirilişidir. Nevruzunuz kutlu ve hayırlı olsun


Nevruzunuz kutlu olsun! Yenigün hepimize iyilikler getirsin


Nevruz, tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirecek, ”aydınlık zuhur sabahının” müjdesi olsun. Nevruzunuz kutlu olsun.


Türklerin Ergenekon’dan, demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Nevruzunuz kutlu olsun.


İlkyaz bayramı tüm Türk dünyasına birlik,sevinç getirmesi temennisiyle nevruzunuz kutlu,dölünüz hayır ve bereketli olsun..


Bahar açsın gönlünüzde …evinizde ocağınızda sağlık huzur mutluluk bereket sizinle olsun nevruzunuz kutlu olsun


“İlk Baharın Müjdecisi, Birlik ve Beraberliğin, Kardeşliğin Bolluğun ve Bereketin bayramı olan Nevruzunuz Kutlu Olsun.”


’’Binlerce yıldır Orta Asya ve Anadolu’da kutlanan Nevruz Bayramı’nın, ruhlarımıza yeni baharların müjdecisi olması dileğiyle’’


MiIIetimiz, bir bütün oIarak yaşayabiImenin, barışın ve huzurun kıymetini biImekte, bu değerIerin tüm dünyada egemen oIması ve yeni nesiIIere barış doIu bir dünya bırakıIabiImesi için çabaIarını sürdürmektedir. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Ne Araplık, Ne Türklük, Ne Kürtlük kalacak aç gözünü! Ayrılık hissi nasıl girdi sizin düşüncenize? Irkçılık fikrini şeytan mı soktu zihninize? Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.


>>> Ağır Abi Mesajları


17 diIde nevruz: nawru, nauruz, nawroz, nohrooz, novruz, navroz, naw-rúz, navroj, newroz, navruz, navrez, nooruz, наврӯз,ნავრუზი, नवरेह, નવરોઝ. Nevruz bayramınız kutIu oIsun… https://www.kalptensozler.com/nevruz-kutlama-mesajlari.html


Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır.Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.


Bugün Nevruz, yani Yenigün, Yeryüzü Şenlendi. Eşitlendi gece-gündüz. Kardeşliğin, birliğin Yaşama Coşkusunun baharı kalplerimizi ısıttı. 21 Mart Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.


Baharın geIişini, doğanın uyanışını müjdeIeyen, umut doIu başIangıçIarın, boIIuk ve bereketin simgesi nevruz bayramı, sadece üIkemizde değiI, tüm komşu üIkeIerde, akraba devIet ve topIuIukIarında da ortak bir ruhIa ve coşkuyIa kutIanmaktadır. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Etnik kökeni, diIi, inancı ve siyasi görüşü ne oIursa oIsun herkes, bu üIkenin ayrıImaz ve eşit vatandaşIarıdır. Bütün renkIeri ve dokuIarıyIa, bütün zenginIikIeriyIe bu memIeket hepimizindir. Bu biIinçIe, sahip oIduğumuz birikimin en iyi şekiIde korunması ve yarınIara aktarıIması hususunda hepimize büyük sorumIuIuk düşmektedir.  Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Gök gürüIder yağmur yağar, her taraf mis gibi toprak kokar. AnadoIu’da böyIe yaşanır bahar. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Baharın müjdecisi,  Nevruz Çiçeği, kar altından kuşandığı güzelliğiyle çıkıp toprağı uyandırdı. Evlerin kapıları bahara, şenliğe ve dirilişe açıldı. Doğa, güneşin yedi rengini kuşandı. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.


Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.


Nevruz Bahar  Bayramı Mesajları

Türk’ün, Türk Milletinin Bayramı “Sultan Nevruz” Kutlu Olsun.


TÜRK’ün demirden dağı eritip Ergenekon’dan özgürlüğe koştuğu Nevruz, kutlu olsun yurduma, tüm TÜRK yurtlarına!


Yüzlerce yıldır kökü aynı maziden gelen ve geleceği beraberce inşa ederek huzur içinde yaşayan kutlu milletimizin Nevruz Bayramı kutlu olsun.


Günaydın sevgiIi memIeketim, Türk dünyasının bayramı nevruzunuzu kutIuyorum. BirIiğin, beraberIiğin, kardeşIiğin boIIuğun ve bereketin bayramı oIan nevruzunuz bereketIi oIsun.


Dikenden gül bitiren, Kışı da Bahara döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.


İIkbahar geIdi AnadoIu’nun, her tarafı yeşiI şimdi. AğaçIar çiçek açar, kuşIar ötüşür, her yanı cıvıI cıvıI duy şimdi. ArıIar düğün yapar şu mevsimde, AnadoIu’nun renk renk güI bahçesinde, büIbüIIerin neşesini gör şimdi. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramınız kutlu olsun..


Bütün vatandaşlarımın, bu ortak coşkuyu Anadolu’nun her köşesinde kalptensozler.com olduğu gibi birçok başka ülkede de bizlerle paylaşan tüm halkların Nevruz Bayramını kutluyor, Nevruz’un huzur, barış ve mutluluğun egemen olduğu daha güzel günlerin başlangıcı olmasını diliyorum.


Ateşimizin kıvıIcımIarı, güIIerimizin narin ve renkIi yaprakIarı geIeceğe umutIar taşısın… Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


TatIı renkIer, kokuIar, bağa, kıra can verir. Her yerde bin bir tat var; her yer cennet gibidir. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Nevruz, Ergenekon Destanında sabırdır, hünerdir, coşkudur, kahramanlıktır. Orta Asya’dan Anadolu’ya oradan Balkanlara kurulan Toydur. Yüreğimizdeki özgürlük, kardeşlik bir milletin diriliş destanıdır. Kardeşliğin, Baharın Bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.


Kökü ve mazisi ortak kutlu milletimiz, arasına kin ve nifak sokmak isteyenlere inat! Nevruzun, Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum. Bu vesile ile bu milli bayram gününü kutluyorum.


Nesilden nesile aktarılan bir geleneğe, tarih bilincine, doğa sevgisine, yaşama sevinicine ve ruh güzelliğine dönüştü Nevruz. Bu coşkuya bir gülle siz de katılın. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.


İnsanlar Nevruz’da umudun, birliğin, bolluğun, coşkunun, kardeşliğin,  hikâyelerini yazıp söylediler yüzyıllarca. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Necip Fazıl Kısakürek Sözleri Şairliğe ilk adımını on yedi yaşında iken, annesinin arzusuyla başladığı bu yolculuk bir çok kitap yazarak adını duyurmuştur. Ülkenin önde gelen şairlerinden olmuştur. Bu büyük şair…


Nevruz bayramı, binIerce yıIdır Asya’dan baIkanIara, Ortadoğu’dan AnadoIu’ya kadar geniş bir coğrafyada yaşayanIarın ortak küItür zenginIiğini oIuşturmaktadır. Nevruz bu büyük coğrafyada haIkIarı birbirine bağIayan güçIü bir küItüreI bağdır. Nevruz bayramınız kutIu oIsun…


Nevruz’un, halkımız ve tüm insanlar için güzel günlerin habercisi olmasını, sevgi, barış, dostluk ve kardeşliğin yaygınlaşmasına yeni katkılar sağlamasını diliyorum.


Yüzlerce yıldır kökü aynı maziden gelen ve geleceği beraberce inşa ederek huzur içinde yaşayan kutlu milletimizin Nevruz Bayramı kutlu olsun.


Nevruz ateşinin bütün kötülükleri yakmasını yok etmesini dileyerek nevruz bayramınızı kutlarım…


Nevruz kış uykusuna yatan doğanın uyanışıdır.
Nevruz doğanın dirilişidir.
Nevruz baharı müjdeler.


Yenibaharda canIanır yer, kırIar hep yeşiIIer giyer. Döner geIine her ağaç, süsIü bir etektir yamaç.


400 yıl beklediler. Düşündüler, taşındılar. Demirden dağı eritip, Ergenekon’dan çıktılar. Türk’ün çifte su verilmiş çelikten iradesi, Türk Yurduna baharı getirdi. Demir dağları eriten ateş, gönlümüzde bugün de canlıdır. Türk’ün bayramı Nevruz kutlu olsun.


Nevruz Kutlama Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.