Ramazan Ayı Mesajları , Anlamlı Dini Ramazan Sözleri , Azerice Dini Mesajlar

0
1356
views
Ramazan Ayı Dualı Mesajlar

Ramazan ayı, ay takvimine (aya göre hesaplanan) göre, dokuzuncu ayın adıdır. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü kutsal kitabımız Kur’an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur’an da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen “Kadir Gecesi” yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam’ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona “on bir ayın sultanı” denilmiştir.

Sayfa İçeriği; Ramazan ayi mesajlari kısa, Ramazan ayi mesajlari resimli, Ramazan ayı mesajları Facebook, Ramazan ayı mesajları İngilizce, Ramazan ayı anlamlı mesajlar, Ramazan ayi mesajlari Azerice, Anlamlı ramazan ayı mesajları bulunmaktadır.

Ramazan Ayının Anlam ve Önemi
Bu konuda imam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:

Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.

Ramazan Ayı Kısa Mesajlar

İftarda acele etmek ve sahuru geciktirmek, belki insanın aczini, yiyip içmeye ve dolayısıyla her şeye muhtaç olduğunu göstermektedir. İbadet etmek de zaten bu demektir.

Hurma ile iftar etmek sünnettir. İftar edince, (Zehebez-zama’ vebtellet-il uruk ve sebet-el-ecr inşaallahü teâlâ) duasını okumak, teravih kılmak ve hatim okumak önemli sünnettir.

Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur. Ramazan-ı şerif ayında, Resulullah, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi. Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur. Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer.

Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir. Allahü teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır. Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir.

Kur’an-ı kerim, Ramazanda indi. Kadir gecesi, bu aydadır. Ramazan-ı şerifte, iftarı erken yapmak, sahuru geç yapmak sünnettir. Resulullah bu iki sünneti yapmaya çok önem verirdi.

Bu ayda, her gece, Cehenneme girmesi gereken, binlerce Müslüman affolur, azat olur. Bu ayda, Cennet kapıları açılır. Cehennem kapıları kapanır. Şeytanlar, zincirlere bağlanır. Rahmet kapıları açılır. Allahü teâlâ, bu mübarek ayda Onun şanına yakışacak, kulluk yapmayı ve Rabbimizin razı olduğu, beğendiği yolda bulunmayı, hepimize nasip eylesin! Âmin. (Mektubat ,1.c. 45.m.)

Mübarek vakitlerde, günahlardan titizlikle uzak durmalı, taatları, ibadetleri ve her çeşit hayratı artırmalıdır. Zira Allahü teâlâ, tarafından sevilen kimse, faziletli vakitlerde faziletli amellerle meşgul olur. Buğzettiği kul ise; faziletli vakitlerde kötü işlerle meşgul olur. Kötü işlerle meşgul olanın bu hareketi azabının daha şiddetli olmasına ve Allahü teâlânın, ona daha çok buğzetmesine sebep olur. Çünkü o, böyle yapmakla vaktin bereketinden mahrum kalmış ve onun hürmet ve şerefini çiğnemiş olur. (Mev’iza-i hasene)

Ramazan Ayı Mesajları

Başı rahmet ortası mağfiret Sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayı mubarek olsun


11 Ayın Sultanı, Ramazan Ayı’ nız mubarek olsun.


Bize ramazan ayı gibi mubarek bir ayı bahşeden Rabbe hamdü senalar olsun.


Mubarek Ramazan ayi herkes icin hayirlara vesile olsun insallah


Vakt-i Şerif hayrola, şerler def ola, Allah-ü Azümüşşan kulub-ü aşıkanı münevver kıla, tövbelerimiz kabul, ibadet beraatlarımız makbul ola. Dem-i Hz. Mevlana Sırr-ı Şems-i Tebriz-i, Kerem-i İmam Ali, Ya Muhammed Mustafa Nebiyyül ümmi Huu ola. Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek ola…


En Güzel Ramazan Ayı Mesajları

Yüce Allah’ın rahmeti ve bereketi üstünüzden hiç eksik olmaması dileğiyle Ramazan ayınız Kutlu olsun.


Tüm kardeşlerimizin bizde ramazanı şerifini tebrik eder iki cihanda saatlere kavuşmasını rabbimizden niyaz ederiz


Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı Mubarek Olsun. Allah Herkese Tutacağı Orucun Sabrını Versin.


Mübarek Ramazan Ayi ; sana Vücudunun sihhat ve selameti olan “az yemege”…. Ruhunun sihhat ve selameti olan “günahsiz olmaya”….. dininin sihhat ve selameti olan “Peygamber Efendimizin güzel ahlakina sahip olmaya” vesile olsun….


Gonlu temiz, akli duru olan musluman aleminin ramazan ayi mubarek olsun…


Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun.Dua edelim,Allah İslam ümmetine akıl-iz’an nasip eylesin.O zaman sırtımızdaki kamburlardan kurtuluruz


Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim…


Ramazan ayının bütün milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun. 


>>> Şaban Ayı Mesajları


Ramazan ayının bereketi sofralarınıza huzuru kalbinize imanı dualarınıza yansısın RAMAZAN ayınız mübarek olsun.Basi RAHMET ortasi MERHAMET sonu ise CEHENNEM’den AZAD olan Mübarek Ramazan ayinin hayrlara vesile olmasini dilerim….https://www.kalptensozler.com/ramazan-ayi-mesajlari.html


Ramazan Ayi Mubarek Olsun, Cenab-i Hak’tan Bereket-Saglik-Huzur Getirmesini Temenni Ederiz.


Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun…


Müslüman âlemine bahşedilmiş en güzel hediyelerden biri olan Ramazan ayını ibadet içinde geçirebilme umuduyla, Ramazan ayınız kutlu olsun. 


Tum Muslumanların ramazan ayı mubarek olsun..Ama kimseyi ne olursa olsun yargılamaya kalkmayın. Sizden buyuk ALLAH’IN varoldugunu unutmayın. 


Sevgili dostlar;hepinizin ramazan ayi mubarek olsun,rabbim herdaim bugunleri sevdiklerinizle gormeyi yasamayi nasip etsin,sevgiyle kalin


Yağmur gibi bereketli ve yağmur taneleri kadar tatlı bereketli ramazanlar dilerim.


Tüm islam aleminin ramazan ayı mubarek olsun…Rabbim kendi rızası istikametinde yaşamayı hepimize nasip etsin inşallah…


Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun… 


Mevlam herşeyi , herkesin niyetine göre vermeyi nasip eylesin.. Ramazan ayı nız kutlu olsun..


Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah’a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur’a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Ramazanın Mübarek Olsun.


Elleriniz açık, kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergâhından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun… Mübarek Ramazan ayınız hayırlı uğurlu olsun…


Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak icin… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için…


“Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün..” Tahrim/8 Tevbelerin geri cevrilmedigi Rahmet ve Magfiret yüklü Ramazan ayinizi tebrik eder hayirlara vesile olmasini dilerim….


Ramazan Ayı Mesajları

Bize de bu ayın hakkını gözetip; bereketine, müjdelerine ermeyi nasip etsin. Ramazan ayınız kutlu olsun.


Ramazan ayi ; kalbini O’nun yoluna koymaya… Ellerini O’nun dergahina acmaya… Ruhunu doyurmaya… Kalbinin   gercek vuslati bulmasina vesile olsun…


Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun…


Ramazan ayiniz hayırlara vesile olur inşallah, cumlemizin ramazani kutlu olsun Rabbim Filistinli kardeşlerimizi korusun


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Gönlümüze esen seher yeli gibi gelen Mübarek Ramazan Ayınız hayırlı olsun… 


Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı Ramazanlar.


>>> İslami Paylaşımlar Sözler


Allah’ım! Kalp katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme. Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun… 


Ramazan Ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun…


Bembeyaz yagan bir karin, ne yasanmissa yasansin, gecmisin tüm hatalarini örtügü gibi Ramazan ayinin da senin tüm hatalarini örterek hayirli yeni bir gelecek umud dolu yeni bir baslangica vesile olmasini dilerim ….


Ramazan Ayının İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, barışın sağlanmasına vesile olması dileğiyle, Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun.


Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Ramazan-ı Şerifleriniz hayrola… 


Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle Yarabbi cümlemizi… Ramazan ayınız mübarek olsun… 


Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu mübarek Ramazan ayının sizlere güzellikler getirmesini dilerim. 


Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu mübarek Ramazan ayının sizlere güzellikler getirmesini dilerim.


Ramazan Ayı Mesajlarını yazımız da hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Pinterest 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here