Recep Tayyip Erdoğan İle İlgili Güzel Sözler , Tayyip Erdoğan Sevdalıları , Tayyip Erdoğan Sevgi Sözleri

Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan‘a güzel sözleriyle birlikteyiz, Türkiye tarihinde sayılı yöneticiler arasında yer alan Reisin en güzel Recep Tayyip Erdoğan Kapak Sözleri, Recep Tayyip Erdoğan Sevdalıları, Recep Tayyip Erdoğan Şiir Sözleri, Recep Tayyip Erdoğan Resimli Sözlerini yazımız da bulabileceksiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954’te İstanbul’da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç ice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan’ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Lise ve üniversite yıllarında Millî Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı’na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Erdoğan, siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Sözleri

Tayyip Erdoğan Ak Parti Seçim Tebrik Mesajları

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi sırasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınların ve gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi’ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul’un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50’den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye’nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997’de Siirt’te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan bir kitaptaki şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001’de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AK Parti) kurdu ve Kurucular Kurulu tarafından AK Parti’nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti’yi daha kuruluşunun ilk yılında Türkiye’nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adayı olamayan Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003’te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85’ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler katedildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve onyıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası’ndan 6 sıfır atıldı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde büyük artış gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Bütün bu olumlu gelişmeler, bazı yabancı gözlemciler ve Batılı liderler tarafından “Sessiz Devrim” olarak adlandırıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye’yi bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye’nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak büyük bir zafer kazanan Ak Parti’nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 60. Hükümeti’ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı.

Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 seçimlerinden de daha büyük bir zaferle çıktı ve % 49.8 oy alarak 61. Hükümeti kurdu.

10 Ağustos 2014 Pazar günü halkın oyları ile 12. Cumhurbaşkanı seçildi. Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır. 

En Anlamlı Recep Tayip Erdoğan İçin Sözler

Emret Reis; Sen niyet et, biz yollara düşelim Sen meydan oku, biz kalkan olalım Sen “sefer” de, biz “zafer” diyelim Sen ileri de, biz dörtnala koşalım Sen uzun yaşa, biz ömrümüzden verelim Davan davamız, yolun yolumuz bizim!


 • Yalnız değilsin, ölümüne seninleyiz İlk BAŞKAN

Seni Abdülhamid’in yalnızlığına terk etmeyecek; küresel güçlere ve onların işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz


Recep Tayyip Erdoğan Güzel Sözler

Zamanında muhtar olamaz diyorlardı .Hep beraber BAŞKAN oluşunu izleyeceğiz


Senin Dava”n Allah”in Davasidir Reisim.. istedikleri kadar Hile yapsinlar Oyunlar kursunlar Allah Oyunlari bozar.. Bozuyor Bozacak Zafer mutlak sadece kalan Günlere Gebe.. Asra mühür vuracaskin Reisim Seni Ebediyete kadar yanliz birakmayacak Bu Ümmet


Ben tayyibi neden seviyorum.çünkü fikren zikren dünya görüşüme ters inancıma ters ülkenin bekasına ters olan kalptensozler.com kim varsa tayyibi sevmediği için çok seviyorum tayyibi


Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır…


Sana Emanet ALLAHIM Reisimiz Sen koru Sen gözet hainlere Fırsat verme Hayırlı Ömür nasip olsun Canımız Reisimize


Ufka Bir Bak Yiğidim ufukta sen varsın


Tüm şer odakları birleşti ama yine bir Recep Tayyip Erdoğan etmedi..! Başkanlığın hayırlı olsun


Küresel diktatörleri arkasına alıp mazlumları ezen değil, mazlumları arkasına alıp küresel güçlere dikilen ADAMDIR ERDOĞAN


Aç kaldık hata yaptık düştük Abdülhamitten sonra ilkkez ayağa kalktık muhalefet bilsinki ezanla geldik selayla gideriz


Sayfalarımız >>>  Ak Parti Sözleri ve Slagonları


Recep Tayyip Erdoğan son şansımız onunla olmamız geleceğimizdir


Çakalların hükmü Kurt ayağa kalkana kadardır Heybetini gizli tut yiğidim, duruşun çakalları korkutuyor Tüm Ümmet’in ve dünyadakı tüm mazlumların yükünü almış,tek dayanağı Allah ve Millet olan dünya lideri Reisim ölümüne yanındayız


Ümmetin umudu, Liderimiz, Reisimiz, Canımız. Biiznillah Senin sayende başörtüme özgürlüklük geldi. Senin sayende özgürce müslümanım diye haykırdım. Sen tanıştırdın bizi güzel insanlarla Sen yeniden inşa ettin bu memleketi. İyi varsın. Cansın


Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır….


Reisimiz hainlere darbe vurdukça biz safları sıklaştıracağız, o dik durdukça yanında saf tutmaya devam edeceğiz. Canımız cananımız olacak.


Ne yapsalar boş Göklerden gelen bir karar vardır


Göründüğü gibi olan, gücünü milletten alan Recep Tayyip Erdoğan


Vatan toprağında ölmek varken, Gavur toprağında esir YAŞAYAMAM.!! |Recep Tayyip Erdoğan| İşte bu yüzden başımızın tacısın Ümmetin UMUDUSUN..


İcraata gelince yan gelip yatanlar, batılı lider görünce ayağa kalkanlar, reis’in yorgunluktan kapanan gözlerine kurban olsun.


Senin davaya aşık oluşunu sevdik dünyaya karşı meydan okuyuşunu dik duruşunu sevdik senin küffara karşı yiğitliğini sevdik


Recep Tayyip Erdoğan o bir ruhtur. Bir Milletin uyanışı, bir Milletin dirilişi, bir milletin dik duruşudur.


Canımızı, Allah yolunda inanan, Allah yolunda yürüyen Lidere canımızı feda edeceğimizi 15 Temmuzda Dünya GÖRDÜ


Bir zamanlar gazete kağıtlarında öğlen yemeği yiyen bir delikanlı vardı..Bugün ülke başkanı olacaktır vesselam.


Dinine yardım edeni Sen muzaffer edersin . . BAŞKAANN diye bağırın


Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir..


 • Seni sevmek de bir nasip meselesi herkese kısmet olmuyor ne yazık ki

Mazlumun umudu, kafirin korkusu


Reise Söylenecek En Güzel Sözler

Tüm ümmetin ve dünyadakı tüm mazlumların yükünü almış,Tek dayanağı Allah ve Millet olan dünya lideri Reisim ölümüne yanındayız


 • Bizim aşkımız var,bizim sevdamız var gençler! Bu ülkeye bizim borcumuz var! Bunu ödemek için yürüyeceğiz! Recep Tayyip ERDOĞAN

Gidiyorum simdi..daha guclu birlik butunluk icinde ve sizin liderliginizdeki Turkiye icin


Recep Tayyip Erdoğan En Güzel Sözler

Reissss heybetin dünyayı korkutuyor.


Reisim candır gerisi heyecann


İşte Lider İşte Önder Komutan İşte Aziz Necip Güzel Milletimiz…Ya Rab Bu Nasıl Güzel Bir Fotoğraftır Böyle Bu Nasıl Bir İnanmışlıktır…İstanbul Zaferi Müjdeliyor…İstanbul Başkanımız Sensin Reisim Diyor


Anlatmaya gerek yok sevdamızsın


Yol yürümek bedel ister, mücadele ister, tırnaklarıyla kazımak ister. Yoldaş olmak ise fedakarlık ister, sabır ister, sevda ister.


Akın akın geliyoruz bizler Osmanlı evlatlarıyız Reisim


Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmanın çok çok ötesinde devrimci bir halk lideridir, Dicle ve Fırat kadar “Yerli ve Millî”dir.


Dava Nemrud’un karşısında Hz. İbrahim Hz. İbrahim’in yanındaki karınca olabilmek Biz senin yanındaki Topal Karıncalarız Reisim Sana Dokunacak Elleri kırmaya yemin ettik,. Abdülhamit Han”a Dedelerimiz 100 yıl türküler yaktı ağladılar aynı hatayı yapamayız Ölümüne.


Tüm Ümmetin ve Dünyadaki tüm mazlumların yükünü almış,Tek dayanağı Allah ve Millet olan Dünya Lideri Reisim ölümüne yanındayız


Her Anadan Er doğmaz!


Rabbim sana güç kuvvet versin. Biz senin mücadelene şahidiz


Sayfalarımız >>> Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Sözleri


Recep Tayyip Erdoğan bu topraklarda umudun adı ve Milli dirilişimizin resmidir…


Seni Abdülhamid’in yalnızlığına terk etmeyecek; küresel güçlere ve onların işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz


Diren öyleyse, diren, yılma Yürüt daha bir inatla kavganı


Dunya lideri Reisimiz oyumuz milletin adamı milletin adayı na Elhamdullilah


Tıpkı 2023 gibi, 2053 gibi, 2071’i de kendimize bir ufuk çizgisi olarak belirledik.. Başkomutanımız, Reisimiz öncülüğünde koşar adımlarla ilerlemeye


Allah’a Andolsun ki Sultan Abdülhamid Adnan Menderes Turgut Özal’ın yalnızlığına Erdoğan’ı bırakmayacağız


“ADAM kelimesine, mana katan lider Davan, davamızdır.


Âlem hasret kalmıştı heybetli bir yürüyüşe Gönül coğrafyamız hasret kalmıştı tekrar bir tebessüme


Ömrümüzün en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’la yaşamayı nasip eden Allah’a şükürler olsun


Mevcudu korumak kolay, değişimi savunmak zordur. Hamd olsun zoru başardık.


Halkın adamı hakkın aşığı O milyonların umut ışığı Mazlumlara sırdaş olan, gariplere yoldaş olan Recep Tayyıp Erdoğan


Tüm ümmetin ve dünyadakı tüm mazlumların yükünü almış,Tek dayanağı Allah ve Millet olan dünya lideri Reisim ölümüne yanındayız https://www.kalptensozler.com/recep-tayyip-erdogan-ile-ilgili-guzel-sozler.html


Davasına adanan bir ömür biz şahidiz Allah’ım…


Çok sert konuşuyorsun diyorlar.Ne yapayım?Ülkeme ihanet edenlere şiir mi yazayım


Karşımızda kim olursa olsun; bizi ilgilendirmiyor. Bizim Cumhurbaşkanı Adayımız canımız ciğerimiz; Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır.


Yaralı, kırgın, mahsun, yıllarca kapılardan kovulmuş, vatanından sürülmüş.. müminlerin kalbinden daha geniş mütabakat bilmiyorum ben.. Ayağına taş gelmesin, başımızda ol, cânımız, iki gözbebeğimiz, reisimiz


 • Büyük lider, illa en büyük şeyleri yapan değil, insanlarına büyük şeyler yaptırandır: Adam gibi ölmeyi öğretmesi gibi..

14 Ağustos 2001 ‘de “Bugünden Sonra TÜRKİYE’mizde Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” Diyerek, Millete Hizmet Yolunda Bir Ömür Harcayan Adam dır Recep Tayyip Erdoğan… Tabii ki;


Güzel Sözler kategorisinde en güzel Recep Tayyip Erdoğan İle İlgili Güzel Sözlerinden hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; Recep Tayyip Erdoğan Terörle İlgili SözleriRecep Tayyip Erdoğan Sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

4 Comments

 1. Mehmet

  O is tamam

  Reply
 2. Fatma

  Seni başkan yaptiracaz

  Reply
 3. Ayse

  Yasa baskanim

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.