Sahur Sözleri

Mubarek gecelerin en güzeli olan sahur için hazırladığımız sözlerle sizlerleyiz. Yazımız da bulunan Sahur sözleri komik, Sahur sözleri anlamlı, Sahur duası sözleri, Güzel sahur sözleri, Sahur vakti sözlerini bulabileceksiniz ve sevdiklerinize facebook ve tıwıttır dan gönderebileceksiniz.

Oruç, tan yerinin ağarmaya başladığı imsak vaktinin girmesi ile başlar Bu vakitten sonra yemek yenmez, her hangi bir şey içilmez ve orucu bozan şeyler yapılmaz Bu sebeple oruç tutacak olan kimse, imsak vaktinden önce yemeğini yemelidir İmsaktan önceki bu yemeğe «sahur» denilir

Sahurda kalkıp yemek müstehabdır Sevgili peygamberimiz: “Sahurda yemek yeyiniz, çünkü sahur yemeğinde bereket vardır”(52) buyurmuştur Sahur yemeği, oruca dayanma gücü verir Duaların kabul edildiği vakitlerden biri de sahur zamanıdır Sahura kalkan bir oruçlu, dilekleri için dua etmeli ve Allah’tan günahlarının bağışlanmasını istemelidir

Sahur Sözleri

Şüphesiz Allah, Kendisine KARŞI Gelmekten Sakınanlar, Ve İYİLİK Yapanlarla BERABERDİR.. (Nahl, 128.) İyiliniz Sizinle Olsun.. Hayırlı Geceler Hayırlı SAHURLAR..


Allah’ım, Yüce Dergâhından bizlere Öyle bir yardımda bulun ki Senden başka hiç kimsenin Yardımına muhtaç olmayalım. Hayırlı Bereketli Sahurlar…


Bir avuç dua, Sıcak bir msj, Bir kucak sevgi, Kapatır tüm mesafeleri. hayırlı sahurlar


Bütün güzel tatlar sofranızda birleşsin hayırlı SAHURLAR diliyorum.

Görmeyince tükenseydi sevgiler, insan varlığı boyunca görmediği Rabbine böylesi muhabbet duyar mıydı? Hayırlı sahurlar..


“Aşk, dört nala giden bir at gibidir, ne dizginden anlar nede söz dinler..” Herkese hayırlı ve bereketli sahurlar, hayırlı geceler..


Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, Hayırlı sahurlar.


Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, HayırIı sahurlar.


Her güzelliğin bittiği bu dünyada, değişmeyen tek güzellik manevi değerlerdir, imanın ne kadar güçlü olursa değerler okadar fazladır. Hayırlı sahurlar


Mübârek Ramazan Ayı ; kalbini O’nun yoluna koymaya, Ellerini O’nun dergahına açmaya, Ruhunu doyurmaya, Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, HayırIı sahurlar.


Sofranızda bereket gönüllerinizde huzur olması dilekleriyle hayırlı sahurlar


Bütün müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM’den Hayırlı Sahurlar.


>>> Kısa İftar Mesajları


Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu sahurlar  dilerim.


Ramazan ayının güzelliği kalplerinizde kalptensozler.com gökyüzündeki yağmurun bereketi evinizde sofralarınızda olsun hayırlı ramazanlar ve SAHURLAR diliyorum


Irmak gibi sade olmalı hayat, göl suyu gibi tatlıdır hayatın derdi çilesi. İman gücüdür ayakata tutan bizi, ramazandır bereket saçan dualarımıza işık tutan, hayırlı sahurlar.


Gecelerin gündüzle dost olduğu bu mübarek ayda, gecenizin de gündüzünüzün de, huzur dolu ve bereketli olması dileğiyle HayırIı sahurlar.


Gülün kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, dualarla birleşsin semaya açılan ellerin, Hayırlı Sahurlar.


Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi yaradan’a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı sahurlar.


Fakrımla Sana geldim, Ey Rabb’im! Aczimle ellerim açtım da geldim… Rızanla VUSLAT’a ermektir, Muradım! Sen ki RAHMAN’sın.. Ellerimi boş çevirme… Hayırlı Bereketli Sahurlar…


En Güzel Sahur Sözleri

Allah’ın bahşettiği en güzel hediyedir vicdan. Takın onu yüreğinize… Hayırlı sahurlar


Ya Rabbim yaratmış olduğun Her şey sana muhtaçken Muhtacına düşmüşlere Muhtaç etme. Hayırlı ve bereketli sahurlar.


Bir kelebeğin ömrüne bakarsan hayatı görürsün, zamanınımız kısadır ve amellerimizi güçlendirmek aynı zamanda da manevi huzura bu dünyada kavuşmak gibisi yoktur. Nice Ramazanlara nice bereketli sahurlar dilerim.


Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan Ramazan Ayınız Mübarek Olsun, HayırIı sahurlar.

Okyanusların derinliğindeki sessizlik gibi huzur dolsun bedenin, gözlerindeki her yaş dua olsun, aldığın nefes iman olsun sana, bu ramazan da dualar su olsun hak yolunda. HayırIı sahurlar.


Şuraya bir avuç MUTLULUK, bir avuç SEVGİ, bir avuç DOSTLUK bırakıyorum. Elden ele dolaştırın diye..  HAYIRLI SAHURLAR..


Temiz KALPLİ insanlar Hiçbir Zaman rahat bir hayat Yaşayamazlar Çünkü kendilerini Başkalarının Mutluluğu için FEDÂ ederler HAYIRLI SAHURLAR


Allah’ın rahmeti bereketi ihsanı ikramı ve affı Peygamber Efendimizin s.a.v Şefaati hepimizin üzerine olsun cümleten HAYIRLI SAHURLAR!


Bir bardak suyun, bir lokma ekmeğin bir hazineye denk olduğunu bizlere gösteren sahur sofralarımızın eksik olmaması dileklerimizle. Sahur sofranızdan bereket hayatınızdan huzur eksik olmasın.


Herşey insanoğlu içindir bu dünyada, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece heşeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun, Hayırlı sahurlar.


Allah(c.c)’a şükürlerin eksik olmadığı, iman dolu ruhumuzun her daim dimdik ayakta olduğu bir yaşam için hayırlı sahurlar dilerim.


Her yıl bugünü sizlerle yaşayarak, geçirmenin mutluluğu içindeyim, bugünün rahmeti üstünüzde olsun hayırlı sahurlar diliyorum..


Dualarımıza bereket saçan mübarek Ramazan ayında tuttuğunuz oruçların Allah katında kabul sahurlarınızın da neşe dolu ve bereket içinde olmasını dilerim.


Bereketi bol huzurun güneş kadar aydınlık olduğu bu güzel ramazan ayında, sıcacık huzurlu sahurlar dilerim..


Bugünüde şükrederek geçirmek yarınlara şükür dolu başlamak nasip olsun, hayırlı sahurlar.sizin olsun…


11 Ayın sultanı evinize huzur sofranıza bereket kalbinize iman versin Hayırlı sahurlar.


Gün batar usul usul, kararır gece, yeniden doğar herşey, ” her şey bitti ” dediğin bir anda mübârek ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle, huzur dolu sahurlar diliyorum.


Dualı Sahur Sözleri

Ya Rabbi Ya Rahman! Oruçlunun duasının geri çevrilmediği şu mübarek sahur vaktinde Muzdarip hastalara şifalar ihsan eyle HAYIRLI SAHURLAR


Bir yudum su için de olsa, sahura kalkın! Allahü teâlâ ve melekleri, sahura kalkanlara salât ve selâm ederler. HAYIRLI SAHURLAR …


Hayırlı sahurlar cümleten türkiyem ve yurt dışında oruç tutan sevdiklerimize allah kabul etsin dualarımızı ve oruçlarımızı amin inşallah


Bazen bir çıkış yolu bulamaz, dolanır durursun… sen rabb’ine yönel, yol seni bulsun… HAYIRLI SAHURLAR


Orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırl sahurlar.


Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda sahur bereketi eksik olmasın iyi sahur diliyorum.


Yağmur taneleri kadar bereketli zemzem suyu kadar tatlı sahurlar diliyorum sofranıza hayırıı sahurlar.


İman gücüdür ayakata tutan bizi, ramazandır bereket saçan dualarımıza işık tutan, HayırIı sahurlar.


Oruçla iman dolan bedenlerimizin sahurla  güçlenmesini diLerim Hayırlı sahurlar.


>>> Ramazan Ayı Sözleri


Hayırlı sahurlar Türkiyem. allah tutacağınız oruçları kabul etsin.


Sahip olduğunuz şeyleri gördükçe ve şükrettikçe gerisi geliyo, tek gereken içte derinlerde biraz yaşama sevinci. HAYIRLI SAHURLAR


Gündüzlerin geceler ile dost olduğu bu mübarek ramazan ayında sahur sofralarınızın huzur ve bereket olmasını dilerim. Hayırlı sahurlar. https://www.kalptensozler.com/sahur-sozleri.html


Yağmur taneleri kadar bereketli zemzem suyu kadar tatlı sahurlar diliyorum sofranıza hayırlı sahurlar..


Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun sahurunuz güzel olsun.


Bir’e Beş versin Yüce YARADAN bu mübarek ayda, sofranız bereketli olsun içinizde dualar ve umutlar eksik olmasın, HayırIı sahurlar.


Ramazan’nın huzur ve bizlere vermiş olduğu bereketin tüm müslümanlara daim olması dileğiyie, Hayırlı sahurlar.


En bereketli ve güzel sahur anı sizinle olsun hayırlı ve güzel sahur


Bir lokma ekmeğin tadı sahurda çıkar tatlı tatlı bir bardak suyun değeri sahurda gösterir kendini HayırIı sahurlar.


Sahurun bereketi bütün müslümanların içlerinde de sizlerin olması temennileriyle


Etkili Sahur Sözleri

Güzel ayın güzel insanları sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin sahurunuzu ALLAH kabul etsin.


Rüya gibi gelip geçer ramazan bu rüya gibi ayda bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle. iyi sahur diliyorum.


Bütün müslüman aleminin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM’den Hayırlı Sahurlar.


Dualarımız bir olsun soframız bereketli olsun bu mübarek ay hepimize hayırlı olsun, hayırlı sahurlar..


Tuttuğumuz orucun, ettiğimiz duanın, kıIdığımız namazın kabuI oIması ve daim oIması diIeğiyIe HayırIı Sahurlar.


BugünIerin değeri biIinmeIi, ramazanda duaIar ediImeIi, insanoğIu şükretmeyi biImeIi, Ramazan deyip geçmemeıi! HayırIı sahurlar.


Sahurunuz  güzel, kalbiniz huzur dolsun ramazan ayını mübarek olsun.


Ramazan ayı bi gelir bir bakmışsın ki rüya gibi gelir geçer de müdahale edemezsin. Bu rüya gibi mübarek Ramazan ayında tüm dualarının kabul olmasını yüce Rabbimden niyaz eder hayırlı sahurlar dilerim.


Az ama zengin sofralarından daha güzel ve nefis tadlar sizlerle olsun sahurlarınız güzel olsun.


Sahurlar saatini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin bolluğun yüce Yaradan’dan daimi olmasını dilerim, hayırlı sahurlar.


>>> Sahur Mesajları


Hayatın bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, Attığınız her adım size huzur dolu yarınlar sağlasın dua ile kalın, Hayırlı sahurlar.


Başı RAHMET ortası MERHAMET sonu ise CEHENNEM’den AZAD olan Mübârek Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasini dilerim, HayırIı sahurlar.


Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı sahurlar.


Güzel anılar paylaştıkça ve aynı sofrada oldukça daha güzel olur bu güzel ayda anılar kalıcı sofranız halil ibrahim bereketinde olsun hayırlı sahurlar.


Uçsuz bucaksız Dost sofralarında İşlerine geldiğinde değil Daima yeriniz olsun… Yolunuz güzel insanlara çıksın.. hayırlı sahurlar.


Çığ altında kalan bir filiz gibi, Ne kadar fire vermişiz dönüp bakınca… Ömürden Gönülden Düşlerimizden . . . Hayırlı sahurlar


Allah cc seviyor itaat ediyorsan, peygamberini, Dostunu, velisini de sevmelisin. Düşmüş insanları sevmeli, adalet, şefkat ve merhamet göstermelisin. Hayırlı sahurlar olsun.


Ey insanlar! Kur’an size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet olarak geldi. Yunus, 10/57 Amenna Hayırlı ve bereketli sahurlar

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.