Sakaryaspor Sözleri

Sakaryaspor Sözleri

Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu, Bülent Uygun, Recep Çetin gibi Türk futbolunda iyi yerlere gelmiş futbolcuları piyasaya çıkaran takım olarak bilinen yeşil siyahlı takım Sakaryaspor sözleriyle sizlerleyiz

Sayfamızda Sakaryaspor Taraftar Sözleri, Sakaryaspor Sözleri, Sakaryaspor Besteleri Sözleri, Sakaryaspor Taraftar Sözleri, Sakaryaspor Tribün Sözleri,  Sakaryaspor Tatangalar Sözleri, Sakaryaspor Hangimiz Sevmedik Sözleri, Sakaryaspor Tribün Besteleri Sözleri yer almaktadır.

Sakaryaspor Tarihi

Sakaryaspor kulübünün kuruluş hikayesi, şehrin 1900’lü yılların başında başlayıp, zaman içinde olgunlaşan köklü futbol geçmişinin, bir potada harmanlandığı, şehrin tüm farklı futbol değerlerinin güçlerini birleştirme iradesi gösterdiği 1965 yılında başlar. dönemin gençlik ve spor bakanlığının, oluşturmak istediği türkiye ıı. milli futbol ligi projesi ve bunun ile ilgili olarak şehrin önde gelenlerinin girişim yapmasını talep etmesi, kuruluşun mihenk taşıdır. Dönemin futbol federasyonu başkanı orhan şeref apak’ın girişimleri ve o dönem adapazarı şekerspor kaleciliğini yapan fikret aldinç’in sakarya şehrinin futbol birikimine kefil olması ile süreç resmen başlamıştır.

İlginizi Çekebilir : Galatasaray Sözleri

10 Mayıs 1965 tarihinde sakarya’da bulunan köklü takımlardan idman yurdu başkanı av.ali necdet güven, güneşspor kulüp başkanı ethem boran, gençler birliği kulüp başkanı şevket başak, ada genlik kulübü 2.başkanı hamdi uzel ve beraberindeki yöneticiler bir araya gelerek, şehrin tüm dinamiklerini ve güçlerini tek çatı altında toplanarak, şehrin tek profesyonel takımını kurulmasına dair görüşmeleri başlatmışlardır. Sakaryaspor’un temelleri bu görüşmelerde atılmıştır

Ethem boran’ın çalışmalara liderlik etmesi ile kuruluş süreci hızlanmış, idman yurdu, ada gençlik, gençler birliği ve güneşspor bünyesinden gelen 20 kişilik kurucu listesi, sakaryaspor kulübünün kuruluş dilekçesini 17.haziran.1965 yılında ilgili kurumlara sunarak, büyük fedakarlıklarla efsane’nin hikayesini yazmaya başlamışlardır.

Niçin Yeşil Siyahlı Renkler?

Sakaryaspor kulübünün renklerinin yeşil ve siyah olarak seçilmesinde, dönemin kurucu üyelerinin, atatürk bulvarındaki şemsiyeli park’taki bir toplantısı esnasında yanlarından geçen sakarya şehrinin popüler avukatlarından, ethem boran’ın iş yeri komşusu, zerrin batmaz’ın üzerindeki etkileyici ve mükemmel uyum gösteren yeşil siyah ipek bluz’un büyük bir etkisi olmuştur.

Kurucu Değerler

Dört farklı futbol kulübünün tüm güçlerini tek bir çatı ile daha büyük bir şehir takımı olgusu ile birleştirerek oluşturdukları GÜÇ BİRLİĞİ  

Tüm unvan ve geçmiş birikimleri terk edip, sakaryaspor bünyesinde eşit şartlarda birleşen ekiplerin büyük bir bölümü şehirin esnaf kesiminin temsil etmekteydi. kuruluştaki tüm imkansızlıklara, 2.5 liralık aidatlarla kulüp yönetmenin zorluklarına rağmen yönetici ekiplerin gösterdiği büyük FEDAKARLIK.

Şehiri temsil eden takım olgusuna, fedakarca, dur durak bilmeden hizmet eden, şehirleri için ortak bir değer yaratıp onu büyütme idealine gösterilen BAĞLILIK

İLK TEKNİK DİREKTÖR : FİKRET ALDİNÇ

İLK KADRO Kaleciler: Fikret Aldinç, Sadettin, Faruk Elbirlik, Defans: Mikail,Beşir Belat,Metin FıÇıcıgil,Sarı İhsan (Özbek), Çarli Erdoğan, Deve İhsan Orta Saha Zeki (Aydıntepe), Pıçır İsmet, Musa Çetiner, Abaza Hüsnü (Taşdemir) Forvet: Fuat, Rıfkı (Manavoğlu), Faruk

Kaynak; Sakarysapor Resmi Sitesi

En Güzel Tatanga Sakaryaspor Sözleri

Bizim için ölümüne saldır sakarya


Biz neler yaşadık bayrağının altında Hayat bazen yeşil oldu bazende siyah Son nefesimiz son sözümüz sensin Sakarya.


65’lerde doğdu bu renkler taparcasına sevdi bu kalpler seni sevmekte çok haklıyız biz sapına kadar sakaryalıyız.


  • Atkıları polarları kaldıramam ki senin sevgini aşkım anlatamam ki iki dünya bir araya gelse imkansız sensizliğin acısı çok yaşamamki, sakaryam kıskanırlar yalanlar anlatırlar bizi ayıramazlar aşkın dizinden biz sallarken atkıları tribünlerden sevgin tuttu ellerimden ummadığım anda senle hayat gerçek düşlerimiz gerçek zaten biz hiç yaşamadık seni tanıyana dek

Her zaman Her yerde en büyük sen değilmisin O şanlı formayla başın öne eğilmesin Yalan dünyadaki tek gerçek sensin Sakaryam sen bizim herşeyimizsin. Hiçbir sevgi dolduramadı Aşkın kalbimi parçaladı Hayatımın en son noktası Sensin Adapazarı…


Ne cimbom kartal feneri harbiden sevik biz seni sen gençliğimin katili bu acıdan kurtar bizi


Dilimiz tutulsa gözümüz kör olsa vazgeçmeyiz senden asla es-es ‘e koysana , şampiyon olsana bizim için saldırsana.


Tek sevdamız var onun adı SAKARYA Renklere aşığız biz anlasınıza Şeferim o, onurum o yok ki bu sevdanın sonu


İlginizi Çekebilir : Beşiktaş Sözleri


Bu kentte olsa da büyük depremler başımızdan geçse de büyük bir kaza eğer can vermek varsa senin uğrunda bu can feda olsun sana sakarya ellerimiz havada üçlü çekerken okul bahçelerinde pankart yazarken karanlık sokaklarda beste söylerken bu can feda olsun sana sakarya.


Haram mı bize mutluluklar , savaşın kurtuluşa kadar bekleriz büyük bir sabırla yenik düşmeden kahpe oyunlara .. …bizede doğar elbet güneş ,yeşerir simsiyah umutlar , fırtına öncesi sessizlik , gün gelir biter kopar fırtınalar ..  http://www.kalptensozler.com/sakaryaspor-sozleri.html


Bu hayat çekilmez hiç bir zaman sensiz, Ölüm olsa yolunda vazgeçemeyiz. Delirdik biz, çıldırdık biz, aşığız biz. Sakarya’m ölümüne Seviyoruz Biz !


Sevdik seni vazçeçmedik uğruna cefalar çektik bir gün olsun terketmedik inadına peşindeyiz.. Seviyorum seni, ekmeği tuza banıp, banıp yer gibi. Geceleri ateşler içinde uyanarak, www.kalptensozler.com ağzımı dayıyorum musluğa su içer gibi.


Sevdik seni vazgeçmedik uğruna cefalar çektik bir gün olsun terk etmedik inadına peşindeyis, ne cim bom ,kartal, feneri harbiden sevdik biz seni sen gençliğimin katili bu acıdan kurtar bizi.


Sebepsiz gözyaşı dökmek istedi bu gözlerimiz Neden diye soramadık Görmek isteyip de göremediğine ağlıyor bu şehir Yeter artık YEŞİL-SİYAH Belli ki çok özlemişiz Belli ki ağlıyor yaralanmış yürekler İsyan mı bu haykırış mı?


Şampiyonluk başka bahara kaldı gördün mü körfez adapazarlıyı adapazarı yazar plakayı


  • Ben böyle çirkef görmedim böyle şike, sarı lacivert küçülmekte günbe gün, bütün dünya efsane dese ne farkeder, sen sadece zavallısın fener. Arkandaki bu büyük taraftar hep seninle olmadı mı, bu güne kadar size emanet, kutsal formalar, yüzümüzü kara çıkartmayın çocuklar…

Saldır saldır saldır saldır sakarya deli divane oldum senin aşkına zıpla zıpla zıpla zıpla sakarya ömür boyu sürecek bitmez bu sevda allah allah allah allah bu nasıl sevmek allah allah allah allah bu nasıl sevmek.


Usame’yi aklindan cikar korfez’li kolpacilar! hodri meydan olsa ne yazar?! her yerde tatangalar!


Adapazarında hep maç var aklımda yolum düştü bugün ambarlı sokağa, elimde bayrağım binler var ardımda görsün bu sevgiyi şanlansın sakarya, 88 yılında türkiye kupasında eğiliyor karşında cimbom kartal kanarya, hep ararım şimdi şanlı seneleri kupalarla dolu o eski günleri bir ankara’da birgünde bursa’da birgün trabzon’da birgün istanbulda, yüreklerde bir köz bir tutku sakarya ömrümüz geçiyor deplasman yolunda, çark caddesi bu gün hiç gülmüyor yüzün ne bir parça keder ,nede biraz hüzün, kaldır şu başını eğilmesin öne sakarya bayrağı herzaman göklerde.


Seviyorum seni, ekmeği tuza banıp, banıp yer gibi. Geceleyin ateşler içinde uyanarak, ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi.


Senin sevginle geldik bu şerefsiz dünyaya konuşmayı öğrendik ilk sözümüz sakarya ne bir okul bitirmek ne de bir kızı sevmek bizim tek dileğimiz seni şampiyon görmek bu sene son olmalı arkası olmamalı söyletme artık bize hüzün keder şarkısı.


Bazıları çadırlarda, bazıları sokaklarda, bazıları barakada yaşıyoruz sakaryada, alayına isyan olsun sakaryama yemin olsun bu şehirde ölüm olsa kaçanlardan kancık olsun. adapazar adapazar adamın a.koyar adapazar adapazar adamın a.koyar.


Semtimiz çark caddesi aşık eder herkesi üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi işte biz kötü günde hep omuz omuzayız. övünmek gibi olmasın ama biz adapazarlıyız.


İlginizi Çekebilir : Fenerbahçe Sözleri Kısa Ve Öz


  • Dilimiz tutulsa gözümüz kör olsa vazgeçmeyiz senden asla es-es ‘e koysana , şampiyon olsana bizim için saldırsana

Arkandaki bu büyük taraftar hep seninle olmadı mı, bu güne kadar size emanet, kutsal formalar,  yüzümüzü kara çıkartmayın çocuklar…


İçimde hüzün var sıkılmıyorum usandım acılardan yıkılmıyorum dayanacak gücüm yok haykırıyorum tatangalar hep yanında saldır sakarya olmuyor olmuyor duyan olmuyor duyanlar gelipte çare bulmuyor isyanım ne sana ne de allaha seni sahipsiz bırakanlara sakaryam yıkılırken ağustos 99’da şehitler verdik biz büyük kazada ölüm olsa yine senin uğrunda seve seve vermeyen körfezli olsun sevmiyormuş bu ülkede hiç kimse bizi ibne basın haber yapmış herbirimizi olsun varsın hiçkimse sevmesin bizi aşkınla kurarız sakarya cumhuriyeti.


Bu kentte olsa da büyük depremler başımızdan geçse de büyük bir kaza eğer can vermek varsa senin uğrunda bu can feda olsun sana sakarya ellerimiz havada üçlü çekerken okul bahçelerinde pankart yazarken karanlık sokaklarda beste söylerken bu can feda olsun sana sakarya.


Spor Sözleri kategorisinde  en güzel Sakaryaspor Sözlerindeni hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz

İlgili Sayfalarımız; SPOR SÖZLERİKonyaspor sözleri

Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.