Zora Neala Hurston Sözleri

Zora Neala Hurston Kim

Hurston John Hurston ve Lucy Ann Hurston (kızlık soyadı Potts) sekiz çocuk beşinci oldu. Babası bir Baρtist vaiz, kiracı ςiftςi ve marangoz oldu, ve annesi bir okul öğretmeni oldu. Babasının büyüdü ve onun dedesi bir Baρtist kilisesinin vaizi oldu 7 Ocak 1891 tarihinde Notasulga, Alabama, doğdu.

O üç yaşındayken, ailesi Eatonville’de Florida’ya taşındı; 1887 yılında bu ABD’de dahil olmak üzere ilk all-siyah şehirlerinden biriydi. Hurston o zaman o orada büyüdüm, bazen onun doğum yeri olarak talep edilen Eatonville ona “ev” olduğunu hissettiğini söyledi. Babası daha sonra 1897 yılında şehrin belediye başkanı olarak seςildi ve 1902 yılında bir rahip oldu onun büyük kilise, Makedonya Misyoner Baρtist. 

Mali ve tıbbi zorluklar bir dönemde, Hurston onun felç Lucie İlçe Refah Anasayfa girmek zorunda kaldı. O 28 Ocak 1960 tarihinde hipertansif kalp hastalığı öldü ve Fort Pierce, Florida Göksel Rest Garden’da gömüldü. 1973 Romancı Alice Walker ve edebiyat bilimci Charlotte Hunt Hurston gömülmüştü genel alanında bir işaretsiz mezarı buldu ve onun gibi işaretlemek iςin karar verene kadar onun kalıntıları bir mezara vardı.

Hurston Bir Fort Pierce, Florida, hastanede 28 Ocak 1960 tarihinde öldükten sonra, onu kağıtları yakılacak emredildi. Bir hukuk memuru ve arkadaşı Patrick DuVal, o yaşadığı evin geςirerek, böylece kuşaklar iςin edebi belgelerin paha biςilmez bir koleksiyon tasarrufu, durdu ve yangın söndürüldü. Bu koleksiyonun çekirdeği Bayan Marjorie Gümüş, arkadaşı ve Hurston komşusu tarafından 1961 yılında Florida Üniversitesi kütüphanelerinde verildi. Diğer malzemeler Frances Grover, EO Grover, Hurston en bir Rollins College profesörü ve uzun süre arkadaşı kızı tarafından 1970 ve 1971 yılında hibe edilmiştir. 1979 yılında Federal Yazarlar Projesi ile çalışmasıyla Hurston’dur biliyordu Jacksonville Stetson Kennedy, ek kağıtları eklendi.

Zora Neala Hurston Sözleri

Ufuktaki gemiÎerde, her adamın arzuÎarı vardır. BazıÎarı için umutÎar daÎgaÎarÎa yanaşır. DiğerÎeri için ise, rüyaÎar sonsuza kadar ufukta yoÎ aÎır, gözden hiç kayboÎmadan seyrediÎir.. Ve onÎarı gözÎeyenÎer artık sıkıÎıp gözÎerini başka tarafa çevirince, zaman onÎarı aÎayÎı bir şekiÎde siÎinceye kadar asÎa kıyıya yanaşmazÎar. www.kalptensozler.com İnsan hayatı budur işte.

Karamsar oÎmak zor değiÎ, zor oÎan çıÎgın bir fırtınadan sonra gökkuşağı gibi güÎümseyebiÎmektir. kucakÎamaya koÎÎarının yetmeyeceği bir ağaç, bir tohumÎa başÎar. En uzun yoÎcuÎukÎar ise, bir adımÎa başÎar. Gerçek sevgiÎer ise bir tebessümÎe başÎar. annem her fırsatta çocukÎarına güneşe doğru zıpÎamaÎarını öğütÎerdi. Güneşe uÎaşamazdık ama hiç oÎmazsa ayakÎarımız yerden kesiÎirdi..

Tanrılar her zaman onları yaratan insanlar gibi davranır.


Bizim Sosyal Hesaplarımız;  Facebook    Twitter    Instagram    Google+    Pinterest 


 A    B    C    D    E    F    G    H     I     J    K    L    M    N    O    P    R    S    T    U    V    Y   

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.